Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Oplachovanie riadu

hanka9

Podla mna je to z viacerych dovodov dobry zvyk. Robim to tiez doma, ale tiez ked som v restauracii. Ak mam co i len sebamensiu moznost a tu si najdem, pohar si vlastnorucne opachnem pod studenou. Kde nemam moznost robim to tak, ze najprv si pohar 1-2x trosku naplnim napojom, toto vylejem a az potom znovu naplnim a pijem. Lebo v tych restauraciach je to kolkokrat hrozne ako tie pohare oplachuju.Zastavam nazor ze po špatne oplachovanom riade dostavame do organizmu zakazdym sice minimalne davky chemie, no ked ich dostavame kazdy den a roky,nemusi to byt pre organizmus vyhrou.

cikita

Aj ked to mozno zobrala,ze ju poucujem ,ale myslene to zle nebolo.Ostalo jej smutno,ale uz viac s tym nespravim.Ja si tiez aj poharik oplachnem pred pitim,taky zvyk...

Deria

Hanka9, musim sa usmievat, ked citam ako oplachujes ale ja som skoro taka ista. Nakolko pouzivam aj do mycky prirodne prostriedky, hnusi sa mi uz tanier, umyty s beznym saponatom. Ked dam susede zakusok a pod. (my sa tu casto delime:)) a donesu mi tanier naspät umyty, samozrejme ide do mycky!:D
Ked uz väcsina kasle na seba, este chapem ale ze niekto da na tolku chemiu este decku horuce jedlo....nechapem.:( hm, to ja ani mojim psom nedavam, aj im umyvam len v prirodnom. Ludia zabudaju, tak ako zrejme tvoja svokra, @cikita, ze kedysi nebolo tolko chemie vsade ako je teraz. A je to cim dalej tym horsie, clovek musi byt sakra dobre informovany, aby si aspot trochu mohol ochranit svoje zdravie. A najväcsie terno robia predajcovia, lebo prave na tej neinformovanosti zakaznikov profituju. A tak je to zial so vsetkym, nielen so saponatmi.

hanka9

Tak-tak ludia, dobre pisete.
Inac ja mam niekolko rokov zauzivany taky „sprosty" zvyk. Z linky vytiahnem suchy, umyty cisty tanier a pred nabratim jedla ho este raz mierne oplachnem filtrovanou vodou z kanvice, resp. pod tecucou studenou vodou (v teplej sa dari ze vraj bakteriam).

m8

treba poriadne oplachovat. mala som znamu byvala zdr.sestra ked mi to hovorila mohla mat 60 rokov...navstevovala par, mohli byt o nieco mladsi od nej. vsimala si, ze nechavaju riady aj s penou, ze to nevadi.Dneska tu uz nie su. Najprv zomrel on na rakovinu criev alebo zaludka uz neviem a potom ona. Obaja zomreli na rakovinu. Ked mali okolo 40 rokov. Davala by som si pozor aj v miestnosti kde spite na susenie pradla, oplachovala ruky po vyveseni pradla..

cikita

Ludkovia dakujem za super odpovede.Dnes jej to nejak poviem,aby sa neurazila.Ale zial ako ju poznam,vzdy si robi po svojom.Uz sme jej to raz vraveli,aj dnes kopcom peny aj na riadoch...len je plna miestnost ked bude sama,lebo ona sa stale brani...ze oplachuje,ale nikdy neoplachuje :)jjaaj boze to je nadlho..asi jej to vsetko precitam...velke dakujem

zuzi74

Tu ide skor o to, ze ci ludia veria, ze sa da riad perfektne umyt aj prirodnymi prostriedkami. Lebo ked maju v hlave vstepene, ze mastnotu odstranis len super chemickou jarou, tak si to za toho bo.. nedaju z tej gebule vytlct.

MultiLevel

Suhlasim s Deriou. Tiez oplachujeme.
A kto sa stazuje, ze nemoze oplachovat, lebo minie vela vody, tak tym odkazujem, aby si vyrobili domaci saponat na umyvanie riadu. Kedze si to moze kazdy vygooglit, nebudem tu pisat ako sa to vyraba :) Flaska litroveho saponatu vyjde omnoho lacnejsie, ako klasicka jar, takze budete mat pocit, ze ste aspon kdesi usetrili :) Setrit penazenku, svoje zdravie, ale i zivotne prostredie sa da xxx sposobmi, len sa treba o to zaujimat :)

Deria

Co prosim, ani neoplachovat??!! Fuha, tak ja pouzivam uz zopar rokov prirodny prostriedok na riad, ktory tie chemicke svinstva neobsahuje a aj tak oplachujem.
Mozno bude niekoho zaujimat, ze aj po 33 oplachnutiach sa este nasli pri testoch v laboratoriu zbytky chemikalii ako napr. olovo na tanieroch, ktore boli umyte roznymi, bezne pouzivanymi saponatmi.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Oplachovanie riadu - Fórum - ZDRAVIE.sk