Trápim sa vo vzťahu - ako ho ukončiť?

Príspevok v téme: Trápim sa vo vzťahu - ako ho ukončiť?
MenoX

Ahojte. Som muž okolo 30r. Pár rokov žijem v jednej domácnosti s mladšou priateĺkou a problém je ten, že ju prestávam milovať a plánovat s nou budúcnosť. Sú tam dôvody ako napríklad že ju musím tlačit do vsetkého, treba upratať, variť a pod. No nakoniec všetko robím ja. Stale sa hádame, vadí mi všetko, pomaly aj jej hlas. Navyse si myslim ze raz ma podviedla a tak som ju vyhodil z domu, ale casom som jej odpustil aj ked sa nepriznala. Potom som to chcel este ukoncit asi 2x za ine veci ale stale som jej odpustil. Predstavte si ze jej nevera ak by bola skutocna, tak mi bude vadit menej, ako co robi/nerobi v inych veciach. Celkovo mam pocit, ze ma \'\'Brzdí\'\' a zatazuje a radsej by som bol sam. Takze sumarum je problem to ze nemam to srdce ju natrvalo poslat prec, lebo sme na seba zvyknuti a to asi nas jedine drzí. A ona by mi asi pokoj nedala a chcela by sa zase vratit. Inak to ze som jej vtedy odpustal tak isty cas sa uvedomila a robila to co ma. Ale nikdy nevydrzalo to dlho.
Mam urobit nieco aby ma nenavidela uz nastalo? Asi jedina moznost je, ze ju podvediem ale na to sa asi neodhodlam, to je proti mojim zasadam a tiez by som ju nikdy nezbil. Zacal som jej robit naprieky co si ona nezela to robim ale nestaci to. Poradte!! Lebo nemam to ani s kym blizsim riesit.
Ps predosly prvy vztah som ukoncil tiez ja ale preto ze sme nemohli byt nadalej spolu

MenoX

Bandolera:
Nevyzreteho spravila zo mna asi ona, ked to tak posobi a aj som osprostel :)
A ako pisem nizsie, vsetko toto som aplikoval a neviem co dalej. Zavolať na ňu políciu? Haha. A ak ide o sex tak posledny rok je to raz za mesiac a ako s vrecom piesku a asi aj nasilu. To len doplnujem, lebo nieje to to, kvoli comu som s nou.
A dakujem vam za rady

Bandolera

No keby si nenapisal vek tak z tvojho textu mam pocit, ze to pise tak max. 25 rocny, nevyzrety nechcem sa vyjadrit co... Preco preboha vymyslas taketo kktiny ktore ani sam vykonat nechces aby ta znenavidela a myslela si, ze vlastne stracala tolky cas s takym hovadom? Potom uz budes spokojny?! (Je to hrozne ubohy sposob, aj na mne bol aplikovany). Staci ak jej das precitat tuto temu ktoru si kvoli nej zalozil... Ale niee, moja rada znie: zachovaj sa ako chlap s charakterom a normalne jej vysvetli ze s nou uz neratas, ze chces byt sam a ze je to tvoje definitvne rozhodnutie a svojim naliehanim, dobiedzanim a vyplakavanim to jedine zhorsi, jednoducho to tak je, uz ju nelubis a uz sa to nikdy nezmeni... Ako zena by som urcite lepsie stravila tento sposob odmietnutia a ked to nevyjde tak si zvol teda ten tvoj sposob znenavidenia na zivot a na smrt :-D

MenoX

Tak zase puntickar niesom ze by som mal okolo pasu bateriovy vysavac. Ona praveze by deti aj chcela, ja to odkladam, mam toho vela. Nema proste ten bod, kedy vidi ze aha, je plny drez riadu ze si neviem nabrat vodu do pohara, alebo je v pradelniku vecí na 3 pračky atd. A toto ma unavuje, a nieze by si este vazila ze upracem, a udržala tu čistotu, ale veselo robi bordel dalej. Viem je vam to tazko predostriet cele, ale verte mi ze normalny clovek s nou nebude. Ma o 7 rokov menej a chyba je ta, ze ja ju neviem prevychovat na co nebola naucena doma.
Som pokojna povaha, vyrovnany clovek a podvedome asi nechcem zazivat zase tie jej plačky a fňukania. Preto sa zase obavam tejto procedury....

ahink

Ahoj X. Povedz jej to priamo slusne a narovinu. Nezamotaj sa do nejakych dlhych monologov (lebo topiaci sa aj slamky chyta a ona by mohla na tvoje slova argumenty reagovat slubmi ze sa zmeni, polepsi, bude to a to robit atd). Vsak si to uz sam zazil ked ste uz nieco podobne prezili..zmenila sa na isty cas no potom bolo zas vsetko postarom. Je tu dalsie riziko - ze ste to uz raz prezili (rozchod) a po case ste opat spolu skoncili. Aby nemala pocit nadeje, ze to opat bude takto isto. Preto si aj ty ujasni co chces a co nie. Ci s nou chces zit a zdielat svoju buducnost. Ci ju vidis po svojom boku aj o 5 10 atd rokov.
Ak si budes isty, co vlastne chces..napr.ten rozchod - tak jej povedz, ze uz ju nemilujes a vas vztah ta uz nenaplna, nie si s nou stastny a ze rozchod vidis ako jedine a definitivne vychodisko z celej tejto situacie. Daj jej cas na zbalenie a odstahovanie (presne definovany aby sa to umelo nenatahovalo dni tyzdne mesiace). A potom hlavne vydrzat vo svojom rozhodnuti..nepolavit a nedavat jej uz ziadne zbytocne nadeje

tganaj

madarske porekadlo hovori ze najlepsie spoznas cloveka az pri suziti v jednej domacnosti.potom su ludia teda aj zeny ktore vobec nepotrebuju poriadok v byte a to sa im zda normalne aj ked sa uz neda sadnut za pisaci stol alebo v kuchyni je plno riadu kde uba raz tyzdenne ked sa nazbiera tak ho umyju.rozny sme ludia a dobre je ak podobne povahy a beru.tebe vadi to co jej nie a vnima to ze je v pohode.mozno je unavena z prace a nevnima veci tak ako ty a aj to je mozne ze ty si puntickar.da sa rozne zit ak sa najdu dvaja rovnaky bordelary a vyhovuje im to tak je to v poriadku.podla mna jej daj este sancu a vysvetli jej ci je je problem sa viac spolupodielat na domacich pracach ze ty nemozes vsetko sam ze ci jej to tak vyhovuje lebo tebe nie.aj to je mozne ze to co tebe vyhovuje ani taku nemusis najst.

lienka-33

Ahoj..láska je o pekných veciach aj pocitoch..o tom,že je ti príjemne s tým druhým..niektore ženy ale niesu rodinne typy-nechcu deti a neznásaju starostlivost o čokolvek-ako je tá tvoja.Su to typy fifleniek,"starajte sa o mna,nech som ja spokojná ,lebo budem zlá".Opakom ako keby ani nikdy nechcela urobiť .Zalubená žena sa o muža stara s laskou a velmi rada,aj o bývanie..Možno je extremne lenivá ,ako bonus k tomu ,že sa odlubila..Chápem ,ty sa bojíš,druhýkrat nechat nejaku..ale nebud zlomený, praj si/vysnívaj si taku ,čo ťa bude lubiť NAOZAJJ a bude aj rodinný typ.Verím tomu,že ked tuto smiešnu frašku ukončíš,lebo si zbytočne ničiš život,tak stretneš taku ,z ktorej ti padne sánka.

Matyo

Normálne ju kopni do riti, povedz jej že s ňou končíš, daj jej deň nech sa pobalí, vybaví nejaké ubytko, zober kľúče a zbohom...

stryco.

kolko rokov je medzi vami rozdiel? nie je prilis mlada? ale tak to nie je primarny problem. treba si uvedomit, ze mate rozdielne potreby/ocakavania, najskor. aj ked je asi normalne, ze ak s niekym byvam, tak prilozim ruku k dielu a ak ona ma viac casu (a ty si ten co ju zivi/prinesie znacnu cast penazi do byvania, neviem ale ci to tak je), tak je divne, ze jej to netrkne, ze asi by bolo vhodne aj nieco urobit. mna by nebavilo robit otecka. ale ukonci to normalne, ako dospely clovek. ziadne naprieky, pekne narovinu, ale slusne.

5.5 elsa

MenoX nemá význam sa do niečoho nútiť, ako vidím ona chce niečo iné aj ty ,tak teda tak je to povedz že máte rozdielny pohľad na život ,ona má iné predstavy o živote a ty tiež,možno ani na žiadnu materskú ísť nechce,nemá záujem o domáce práce, asi ju viac zaujíma práca-kariéra,muž ktorý od nej nebude vyžadovať domáce práce, najme upratovačku aspoň na niečo,každý ste v inom svete:)

DontWorry

Poradim ti tolko, ze jej to povedz po lopate. Nerob naprieky ani nehladaj moznosti akoby by si sa jej mohol zhnusit. Je to trochu zbabele. Mne to jeden urobil, choval sa ako uplny kreten a cakal, kedy mi prasknu nervy a poslem ho k vode. Nasral ma skôr tym ako mlcal a tahal ma za nos a ja som uz davno mohla byt niekde inde keby otvoril usta...ale tam boli ine dôvody nie tieto :P
Povedz jej to tak ako to hovoris tu. No a co ze zvyk, preco by s niekym nasilu a byt nespokojny. Mas 30 tak sa chovaj kus rozumne a ako chlap...