Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nespavosť

Anetka2244

Aj ja občas mávam problémy so spánkom. stále premýšľam, prechádzam sa po byte... len hlavne žiadnu kávu... tu je niekoľko dobrých rád, ako bojovať s nespavosťou: denzeny.sk

Lulu2011

najskor to bude psychicke, ale tiez sa priklanam k tomu, ze za to moze mozno zcasti aj strava, ja som po mucivych mesiacoch nespavosti zacala drzat dietu a zazrak asi 3 dni prespate, medzitým som jeden den porusila a dala si obavany lepok a zase zle, aj psychika isla dole, takze moze jej nieco skodit

LMarika

Ja som mala v minulosti (raz a navzdy minulost) mensi problem s nespavostou. Bolo to v case, ked som konzumovala privela mliecnych vyrobkov. Isty cas som opatrovala babicku, ktora sa jedneho dna rozhodla, ze uz nechce zuby a ja som sa tomu snazila prisposobit stravu. Krupicova kasa na ranajky a na veceru, na obed zase palacinky, casto puding, jogurty, babka milovala zakusky a kolace (kazdy recept obsahuje mlieko) a nase dobre slovenske kysle polievky (obsahuju mlieko), tak som jej vyvarala a vypekala. A ako to uz chodi, v stravovacich navykoch som sa jej prisposobila a hned bol problem na svete. Nie u babky, ale u mna. Preco? Lebo mam velmi silnu intoleranciu na laktozu, na miecnu bielkovinu kravskeho mlieka a na kazein, cize mliecne vyrobky obsahuju az 3 alergeny, ktore na moje telo posobia ako jed a najhorsie bolo, ze som si to vobec neuvedomovala. Cize ma vtedy vobec nenapadlo dat problem s nocnou nespavostou, ktora sa strieda s neznesitelnou unavou a s pocitmi na odpadnutie pocas dna do suvislosti s mojimi zlymi stravovacimi navykmi, o ktorych som vtedy este nevedela, ze su zle. Az nam (opatrovatelkam) jedneho dna rodina oznamila, ze babka odchadza do domova dochodcov, cim sa moja praca v danej rodine skoncila a nespavost, chvalabohu, tiez, nakolko po prichode domov k rodicom som automaticky vyhladavala ine jedla ako puding a krupicovu kasu, ktore mi uz liezli krkom. Cukrovku nemam. Problem so stavmi nespavosti, ktore sa striedali so strasnou, prestrasnou unavou, sa mi neskor vratil, bolo to, ked som o 4 roky neskor opatrovala dalsiu pani, vlastne sa tam uz ani nejednalo o opatrovanie, ale skor o robenie spolocnosti a pomoc pri domacich pracach. Tiez som vtedy konzumovala privela mliecnych vyrobkov a byvala som v plesnivom byte s plesnivymi tapetami a v plesnivom meste, kde su 3x za den prehanky a nikdy tam nefuka vietor, vlhkost vzuchu neporovnatelne vyssia ako na Slovensku. Vtedy som mala 3x mesacne nadchu a herpes, nad nespavostou prevladala unava a pocity na odpadnutie, viackrat som aj odpadla, ale niekolko dni trvajuca nespavost sa obcas objavila, inokedy som mala noci, kedy som spala 14 hodin a nezobudila som sa ani na budik. Ked som odtial odisla, nadchy a herpesy zazracne zmizli, stavy pardnovej nespavosti striedajuce sa s unavou, kedy sa clovek citi na smrt unaveny, zmizli tiez, iba nejake tie grcacky a sracky zostali. Ale nie navzdy! Len do dna, kedy mi boli oznamene vysledky testu na potravinove intolerancie. Odvtedy ziaden problem ani s grcackami a srackami, ani s plynatostou, ani s chronickou unavou a ani s tym, ze by sa obcas objavila niekolkodnova nespavost. A samozrejme, ze v ramci vyhybania sa plesniam si vzdy, ked si hladam novy podnajom, pozorne vsimam, ci v byte nie su bud plesne, alebo tapety a v ramci ochrany svojho vlastnho zdravia a krasneho zivota, ktory milujem, som si naordinovala dozivotny zakaz vstupu do plesnivych miest, akymi su napriklad Klagenfurt a Villach.
O potravinovych intoleranciach som uz toho precitala velmi vela. Nespavost a unava patria medzi symptomy potravinovych intolerancii. Stalo sa uz niekedy tvojej sestre, ze nieco zjedla a hned po jedle utekala na zachod, ze ju prehnalo? Alebo este ani nedojedla a uz utekala? Alebo, ze sa najedla a po jedle prdla, o 3 sekundy prdla dalsiu, 3 sekundy dalsiu, a tak dalej... pricom problem s prdenim pominul asi az po 12-tich hodinach? Tak potom ma potravinovu intoleranciu. Ma ju takmer 50 % europskeho obavatelstva. Medzi symptomy intolerancii moze dalej patrit priberanie, ale aj chudnutie. Ale aj to, ze ta strasne rozboli hlava, tabletka nezaberie a po nejakych 4 hodinach prisernej bolesti hlavy sa povracias a akonahle organizmus posle von to, co si zjedla, bolest hlavy akoby zazrakom so sekundy na sekundu pominie. Medzi priznaky vraj dalej mozu patrit depresie a psychozy. Niekto moze mat vsetky priznaky, niekto iba jeden dva. Ja som napriklad bolest hlavy spojenu s vracanim mavala asi raz, dvakrat za mesiac, zatial, co plynatost a prehananie po jedle takmer kazdy den. Pozor, medzi potravinovou alergiou a intolernciou je rozdiel. Na potravinovu alergiu trpia asi 3 prcenta ludi. Intolerancia znamena, ze namas v tele enzymy zodpovedne za travenie roznych potravin, alebo ich nemas v dostatocnom mnozstve, preto tieto potraviny na teba posobia ako jed. Ak mas ty, alebo tvoja sestra taketo pocity a aspon niektore z tychto problemov, ktore som tu vymenovala, tak si dajte urobit test na potravinove intolerancie. Mnohi ludia totiz nevedia, kam s takymito probemami a nakoniec urobia najhorsie rozhodnutie svojho zivota - zacnu chodit po psychiatroch a napchavat sa cvokarskymi liekmi, alebo zacnu svoje deti napchavat cvokarskymi liekmi a potom sa cuduju preco maju v rodine obezitu, agresivitu a syndrom nahleho umrtia (psychiatrickymi liekmi vyvolane problemy).

Shayleen

Skúste valerianu lekársku či už vo forme tbl alebo kvapky pomáhajú aspoň mne pomohli alebo pomôže aj homeopatikum

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nespavosť - Fórum - ZDRAVIE.sk