L - Carnitín - domáce cvičenie

Príspevok v téme: L - Carnitín - domáce cvičenie
Ivana688

Ahojte, chcela by som sa spýtat, ci niekomu pomáha tento prípravok aj pri domácom cvičení. Snažím sa schudnúť z váhy 78kg (171cm) cca na váhu 65g, ktorú som mala pred tromi rokmi. Cvičím este len 3týždne (zatial bycikel, 5x do týždňa cca 35 min = 10km), pás sa mi mierne zužuje, no chcela by som už začať aj cvicit, nielen kardio. Samozrejme som upravila stravu, nejem sladké, smažené atď. :) Denne pijem červený puerh caj, ktorý by mal tiez mierne pomoct. Takže som si dnes objednala tento prípravok v žuvacích tabletách.Ako dlho pred cvičením by som mala uzit tabletu? Pomohlo vam to v spalovani, ci dodalo viac energie? :)

odpovedam

ovecka ma pravdu. ako som nizsie pisala, spalovace v skutocnosti nic nespaluju. a ano, carnitin na drvivu vacsinu ludi ucinok nema. keby ludia pochopili, ze tuk sa pali stravou tak, aby prijem bol nizsi nez vydaj, ale nepalila sa svalova hmota prinizkym prijmom bielkovin, tak by neminali peniaze na zbytocnosti typu carnitin ci tabletky na chudnutie, detoxkujuce caje a pod. ale niektori maju pocit, ze ked si kupia tieto nefungujuce hluposti, ze nieco pre seba spravili.

jediny skutocny spalovac efedrin si ani bezny clovek nemoze dovolit a ani sa k tomu nema ako legalne dostat. nehovoriac o tom, ze to je uplne insane toto do seba davat.

0vecka

ja som bral l carnitin a nemalo to imho ziadny ucinok... inak aj co sa skeptickej stranky tyka niesu dokazy ze by to nejak pomahalo...

inak niektore spalovace funguju akurat ze su na zozname nepovolenych latok napr taky efedrin....

Ivana688

Grep nelubim... brr, horke na mna, bohuzial :)

Lienka vdaka za uzitocne info ;) hadam ma trosku nakopne a vydrzim dlhsie cvicit, takze hadam aj cosi viac spalim, co ma bude motivovat este viac... cvicim o 19, tak hadam ked si ho dam o 18h trosku sa znicim cvicenim, tak zaspim dobre ako aj po kave :D v praci lietam hore dole, takze uz po nej som riadne znicena

odpovedam

karnitin ani ziadne "spalovace" v skutocnosti nic nespaluju. iba dodavaju energiu na pohyb. inak dat si karnitin je to iste, co dat si grep ;-) z grepu sa extrahuje ucinna latka.

lienka-33

Ahoj...L-cartinín ozaj funguje, dáva ti energiu -akoby si sa "nakopla" o cca 30% (ja som brala 100mg čisteho nekombinovaneho s ničím ) len si musíš dávať pozor akú značku berieš,lebo nie vzdy je v tobolke aj učinok.Berie sa cca polhodku pred cvičením,skor na hladny žaludok,..nadbytok vycikáš,neskodí a preženie ťa-vtedy vieš že si mas dat menej.Ak necvičíš,nemá vyznam ho brať.Nesmieš ho brat večer,je to ako káva..Učinok spoznáš skoro,ale ja som ho musela prestať brat koli srdcovemu ochoreniu chlopne..Držím palec:)