Učiteľka ma ponížila

Príspevok v téme: Učiteľka ma ponížila
sjsjsjs22

Dobrý deň chodím do druhého ročníka na stredne škole. Ako začať som skôr na logické veci. Učenie ako také mi nikdy nešlo ale ak ide o matiku, fyziku, chémiu a predmety podobné zvládam to lepšie. Skratka poučky, a také veci mi idú do hlavy len veľmi ťažko. Máme jeden predmet, kde učiteľka od nás vyžaduje toho strašne veľa (poučky). Podotýkam iné vyučujúce ktoré učia ten istý predmet len krútia hlavou prečo chce toľko nepodstatností. Idem k veci celý vykend som sa pripravovala na písomnú prácu z tohto predmetu. Bolo to presne 7 A4 plné poučiek. Bohužiaľ som sa to nenaučila (neviem kde je chyba), jednoducho to nešlo. Dnes bola tá pisomka a vyučujúcej som slušne vysvetlila ako to je, a povedala nech mi dá 5. Ona mi na to povedala že som hlúpa. Je pravda že z tohto predmetu som najslabšia z triedy. A spolužiaci to riešia tak že odlišujú ona to podľa mňa aj vie, ale nechá ich. Ja to môžem robiť tiež ale mám k tomu odpor. Možno to nieje tragické. Ja neviem toto som na seba počúvala od decka. A veľmi sa má to dotklo. Ak by mi to povedala mimo spolužiakov možno by ma to neranilo. No na teraz som z toho smutná a neviem sa s tým vyrovnať. Ako by ste sa s tým vyrovnali vy ? PS. Rozhovor s ňou nehrozí skúšala som a dopadlo to hrozne. Ďakujem

flegma

ak chcete od ucitelov aby vychovavali vase decka, tak nech sa vratia aj telesne tresty... ci ako drzemu spratkovi sa treba prihovarat milym slovom?

tasty

delete

ten koment som napísala všeobecne pre každého nech sa každý nad tým zamyslí, nievzťahuje sa to osobne na teba

a pravda ponižovať by sa deti nemali v škole, to je svätá pravda!!! a to by si mali pedagógovia uvedomiť-uvedomovať

Delete

tasty - ok, veľmi dobre napísané.

nepoznám názor druhej strany, teda učiteľky a tak sa vzdávam...je to všetko neobjektívne.

Delete

to som nikde nenapísal...jasné, že bude problém aj tam...

nie som na nikoho strane...nevidím do toho ale môj názor je, že to dieťa by mali vychovávať ako rodičia tak aj škola. A nie ponižovať!

tasty

delete súhlasím, i keď viac zodpovedný ako rodič, s tým nie som si istá ani presvedčená, povedzme rovnakou mierou

ale povedzte mi načo bolo dobré sa vyplakať pred učiteľkou, že som odovzdala čistý papier a ešte si aj prikázať dajte mi päťku,,,, píšeme tu o neprofesionalite učiteľa,,,, ale ako môže byť žiak takto bezočivý a drzý?

ak som sa to neučila, tak ticho čuším a čakám, a keď mám vážny problém s tým učivom a chcem to riešiť, tak pôjdem za učiteľkou osobne, a poviem jej to medzi 4ma očami, že mám problem sa to naučiť, ale chcem to riešiť

ale nie pred celou triedou romány hovoriť, že prečo som to nevedela sa naučiť a že chcem päťku,,,, to sa nad ňou učiteľka mala zľutovať, to by sa musela potom zlutovať nad všetkými ktorý tú písomku zle napísala

píšeme tu o neprofesionalite učiteľa,,, ale čo pozrieť sa aj na druhý stranu, na drzosť detí?????

doubledog

delete, ucitel urcite nie je zodpovedny viac, ako rodic.
nedavaj ucitelom na plecia to, co maju robit rodicia.

a tu sa dostavame k otazke, preco toto autorka neriesi s rodicmi?
nebudu nahodou rodicia a ich postoj vacsim problémom ako ucitelka?

Delete

smrteľne vážne, pretože je to tak...či je to učiteľ, vychovávateľ alebo nejaký iný dospelý človek tak ho dieťa vždy považuje za vzor.