Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Silný kŕč v lýtku

Príspevok v téme: Silný kŕč v lýtku
petulda555

Ahojte, už druhý deň ma trápi silný kŕč v lýtku. Pociťujem ho nonstop, aj v noci som sa budila, mala som unavené a boľavé kĺby a celkovo nohy keď som ležala v posteli. Kŕč ma drží aj dnes, je to už vyše 24h vkuse.
Menštruáciu momentálne nemám ani ju nemám dostať, takže tie kĺby z toho nebudú. V posledných dňoch som nevykonávala žiadnu fyzicky náročnú činnosť.
Čo s tým? Mám ísť k lekárovi?
Ďakujem!

RNG

Kazdy dnesny liek zacinal ako alternativa, pokial nebol oficialne za liek schvaleny. Schvalovanie a vyvoj stoji dnes ale tolko penazi, ze sa oplati financne robit len s latkami, na ktore mozes dostat na 16 rokov patentovu ochranu, jedine tie sa dostavaju dnes do ruk lekarom a do ucebnic pre nich, ktroe do znacnej miery kontroluje farmacia. Na Slovensku sa vyvinulo hrozne malo liekov, vacsina su vyskumov velkych medzinarodnych farmaceutickych organizacii, ktore sa snazia vyvinut lieky najma pre tie najbohatsie krajiny, ako USA, Nemecko,a bohatsie Europske, co su zaroven zdroje po case licencii pre ostatne krajiny. Takze co sa dostane na Slovensko kde moze Slovenska legislativa zasahovat su tie medzinarodnymi gigantmi schvalene ako lieky patentovane chemicke latky.

Shayleen

Viem co je to liek ja naproti tebe mám ošetrovateľskù školu a SZŠ odbor Dipl. Všeobecná sestra za sebou ;) žijem v roku 2015

Shayleen

Liek je prípravok používaný v diagnostike alebo terapii ochorení. Je zložený z liečiv (účinných látok) a pomocných látok upravovaných do určitej liekovej formy (masť, sirup, tableta).

Dôležité definície liekuEdit

Slovenský liekopis I
Liek je produkt získaný z liečiv a farmaceutických pomocných látok určitým technologickým postupom, všeobecne prispôsobený na to, aby sa v ňom obsiahnuté liečivo mohlo aplikovať a uplatniť tak biologický účinok, ktorého je nositeľom. Liek má liekovú formu.[1]

Slovenská legislatíva
Liek je liečivo alebo zmes liečiv a pomocných látok upravených technologickým procesom do liekovej formy a určených na ochranu pred chorobami, na diagnostiku chorôb, liečenie chorôb alebo na ovplyvňovanie fyziologických funkcií. (ods. 5)

Liek je aj prírodná liečivá voda, ak spĺňa požiadavky na kvalitu, účinnosť a bezpečnosť a má udelené povolenie na uvedenie na trh podľa § 20 ods. 1. (ods. 28)[2]

Upozornenie: V legislatíve ČR pojem léčivo zahŕňa definície slovenských pojmov liek aj liečivo. Pre slovenský pojem liek je ekvivalentný pojem léčivý přípravek a slovenskému pojmu liečivo zodpovedá český pojem léčivá látka. Pre ďalšie informácie porovnajte slovenské články Liek a Liečivo s českým článkom Léčivo. Napríklad Aspirin® je liek(sk) a léčivý přípravek(cs), kyselina acetylsalicilová je liečivo(sk) a léčivá látka(cs), ale léčivo(cs) je Aspirin aj kyselina acetylsalicilová.

RNG

Shayleen, na to aby si dostala na nieco patent musis dokazat prioritu, tj ze ta latka nikdy pred tym nikde neexistovala a ze si ju ty prva vytvorila. Tj vsetky lieky s patentom, a to su skoro vsetky dnes na trhu, su chemicke latky umelo vyrobene a kedze su prakticky vsetky skodlive, a zapadaju do kategorie zamorenia, ci uz tela alebo vseobecne celej prirody.
Trend nahradzania prirodnych liekov patentovanymi chemikaliami zacal niekedy okolo 1920, ked sa zacala prudko rozvijat organicka chemia, najma vychadzajuca z naftovych produktov(Pozri historiu rodin ako Rockefeller, Rothchild, Mellon)

RNG

Fraxiparine len riedi krv a tym zlepsi cirkulaciu. Ale nie je schopny rozbit tromby uz existujuce v cievach.
Na to ale pracuju vyborne a bezpecne fibrinolyticke enzymy, ako nattokinaza, serrapeptaza a lumbrokinaza.
Naviac ich mozes brat ustne a bez lekarskeho predpisu a nemaju ziadne skodlive postranne ucinky, ako chemicke lieky.

RNG

Za zapalami su alebo zamorenia, alebo rozne mikroby, od virusov, co je asi najcastejsie az po rozne bakterie, plesne a ine.
Protizapalove pomahaju, ale adresuju len nasledok, tj samotny zapal, nie jeho pricinu.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Silný kŕč v lýtku - Fórum - ZDRAVIE.sk