Forskolin skusenosti

lombardo1981

Prečo si myslíš, že všetky vedecké štúdie robené farmaceutickým priemyslom sú sfalšované? Ja osobne, keď som začala študovať účinky jednotlivých výživových doplnkov (síce z iných pohnútok ako sú tie tvoje), tak som výhradne čerpala z tohto indexovaného zdroja: www.ncbi.nlm.nih.gov
Čo myslíš, kde som sa dozvedela, že čaj Chanca Piedra je účinný pri rozpúšťaní kalciových obličkových kameňov? No zároveň sa tam môžeš dozvedieť, že jeho dlhodobé pitie môže spôsobiť aj poškodenie obličiek (vrátane nekrózy tubulov).
A v tých vedeckých štúdiách sa dozvieš aj to, čo tu sám tvrdíš. Tak prečo potom to selektívne triedenie informácií z tvojej strany?

RNG

Ja na toto forum chodim oznamovat veci, co sa nemozete dovediet od vasich lekarov,
O nic ine nemam zaujem ani na to cas. Pre to na tejto teme koncim,kdeze uz nemam nic uzitocne k tomu pridat. A mal som to urobit uz skor.

lombardo1981

A ešte jedna vec. Väčšine ľudí tu je jasné, že ťa vedecké žvásty nezaujímajú. Keď ich teda, na tomto fóre, do sveta nevypustíš ty sám.

lombardo1981

Tak prečo sa tak ešte nestalo po tých problémoch, ktoré má napríklad firma vyrábajúca OxyElite Pro?
A tie zámeny účinnej látky za menej účinnú či dokonca placebo je irelevantné? Alebo pridanie do čisto prírodných výživových doplnkov zakázané liečivo sibutramín? Alebo nezodpovedné pridávanie neuvedených pomocných látok ako je ryža, pšenica či sója? Ako k tomu príde celiatik, keď je sa z etikety nedozvie, že doplnok, ktorý si ide kúpiť, obsahuje aj pšenicu? Je to fér?
Prečo si takto vedome dovoľujú ohrozovať ľudský život? A pritom stačí tak málo. Uvádzať na etike skutočné zloženie.
Len menšia otázka na zamyslenie. Myslíš, že by napríklad taký OxyElite Pro, Hydroxycut, efedrínové či syneferínové preparáty prešli schvaľovacím procesom, ktorým prechádzajú farmaceutiká?
A budem rada, keď mi odpovieš na moje otázky. Aspoň raz by som chcela počuť inú odpoveď ako je farmaceutická konšpirácia.
A tu nájdeš definíciu liečiva:
www.edusan.sk
Vážne si si stále myslíš, že liečivo musí byť len v prírode sa nevyskytujúca látka? Napríklad taký digoxín to popiera na plnej čiare.

beacon

ani cent by som v zivote ziadmemu pripravku nedala.staci sportovat a kila sa pohnu dole.zbytocne vyhodene peniazr.dalsi blud tak ako vsetky pripravky na chudnutie su dobre pre zarabanie ichmajitelov.aj tak vacsina chudnucich vzdy pribetie spat lebo mozog nas riadi.

RNG

Znova musim opakovat to iste. Statstika potvrdzuje bezpecnost potravinovycy doplnkov voci jedlam a najma voci liekom.
V USA tvrdenie, ze potravinovy doplnok lieci je trestne, kde FDA moze zatvorit vyrobnu, zhabat majetok majitela a posadit ho za to na par rokov do vazenia.otom to moze byt nieco uplne neskodne, ako napr sa to stalo jednemu vyrobcovi koloidnej striebornej vody, ktora je povolena FDA ako neskodna a predsa ked si vyrobca dovolil tvrdit , ze je ucinna na mnohe mikroby, tak sa dostal do basy a znicili 130 000 flasiek neskodnej koloidnej striebornej vody len za to, ze mala na nalepske trvrdenie, ze potlaca az 640 roznycy mikrobov, co je sice pravda, ale nie dokazana FDA. Proces schvalenia niecoho, co mozes legalne nazyvat liecive trva 10 rokov a stoji vyse 850 milion dolarov. Tj samozrejme nikto nie je tak hlupy, aby produkt co sa neda patentovat, tj nieco, co existuje aj v prirode sa pokusil schvalit ako liek. Peniaze by sa mu totiz nikdy nevratili spat, lebo co nie je patentovane moze potom vyrabat kazdy a predavat tak lacno, e by sa povodnemu, co vynalozil cas a peniaze na schvalenie ako liek nikdy nevratili spat.
Preto, tj z ekonomickycy dovodov sa nikto nesnazi prirodne veci schavlit ako lieky./ len umele, tj take co nikdy v prirode presd tym neexistovali a on ich prvy vytvoril. Nuz hra na Stvoritela sa nevyplaca, kedze telo tieto nove latky nevie poriadne ako spracovat, tj predstavuju skodlive zamorenie.
Tym nehovorim samozrejme z e v prirode sa nenachadzaju pre nas skodlive latky, ale tie nemozno predavat ako neskodne potravinove doplnky.
S[pominas niekolko ojedinelych pripadov zamorenia doplnkov salmonelou, nuz moze sa to stat, ale je to velmi nepravdepodobne.Vnutorne kontroly u vyrobcov su na toto extra prisne. predsa nebudu riskovat nieco, co sa da lahko odstranit. Naproti tomu ti uvediem napr zamorenie slepacieho masa, kde namerali az 98% vsetkych sliepok nakazenych
www.consumerreports.org A na to FDA nic nehovori, to sa jednoducho akceptuje s tym, ze predsa slipka sa ma poriadne prepiect, tj aspon na 80stupnov celzia, co vsak ale nestaci na niektore infekcie, preto je tolko potravinovycy otrav v USA a zrejme aj inde. A zomiera na ne niekolko tisic ludi, co je v porovnani s 2 na doplnky samozrejme radove ovela viac.
Takze strasenie okolo "nebezpecnych potravinovych doplnkov", nie je vobec na mieste.

lombardo1981

Copy&Paste z tejto témy, pretože sa mi to fakt nechce ešte raz písať:
www.zdravie.sk
Veľká štúdia, ktorá odhalila fiksľovanie zloženia vo výživových doplnkoch. A opäť dokázala, že priemysel je neregulovaný a robí si, čo chce (nahrádzanie účinnej látky menej účinnou prípadne placebom, nevedenie doplnkových látok na etikete, kontaminácia ťažkými kovmi).
www.forbes.com
www.nytimes.com
skeptvet.com
Výsledkom tejto štúdie bolo, že detská nemocnica obmedzila predaj výživových doplnkov vo svojich lekárňach.
www.forbes.com
Ďalšia štúdia odhalila, že vo výživových doplnkoch nachádzajú zakázané farmaceutické liečivá ako je napríklad sibutramín. Tie isté liečivá sa v nich nachádzali aj pred ich zakázaním.
www.medicaldaily.com
www.foodsafetynews.com
www.cleveland.com
Najnovšia štúdia odhalila predošlé problémy (nahrádzanie, kontaminácia a neuvedené pomocné látky). Navyše sa aj sústredila aj účinky, ktoré boli deklarované. Mali vraj liečiť Alzheimera. No to sa nepotvrdilo.
www.livescience.com
Ďalšie štúdie (jedna preukázala prítomnosť salmonely vo výživovom doplnku určeného pre deti).
articles.chicagotribune.com
www.nytimes.com
A ešte jeden veľmi "bezpečný" výživový doplnok s názvom OxyElite Pro.
www.fda.gov
www.fda.gov
www.huffingtonpost.com
www.seattletimes.com
Napríklad pekný príklad ako výrobcovia výživových doplnkov premýšľajú, je tento:
Najskôr prišla efedra, potom efedrín (keďže v tom čase ešte nebol v doplnkoch zakázaný), potom syneferín.
Efedrín a synefrín sú sympatomimetické amíny podobné metamfetamínu (čiže pervitínu). Takže si každý dokáže predstaviť aké sv*nstvo to je.
Vyjadrenie Mayo Clinic, americkej jednotky regulácii výživových doplnkov v USA a Americkej onkologickej asosiácie:
www.mayoclinic.org
www.cancer.org
Zaujímavá je táto veta:
Dietary supplements are considered safe until proven unsafe.
Výživové doplnky sa považujú za bezpečné, pokiaľ sa nepreukáže ich škodlivosť. (ospravedlň to slovo škodlivosť, znie to lepšie).
A nejaké tie vyjadrenia samotnej FDA:
www.fda.gov
www.fda.gov

RNG

Nic nie je ani cierne ani biele. Vsetko je len v roznych odtienoch sedej. A ja osobne neverim uplne nikomu, lebo kazdy ma zaujem svoje vyrobky vykreslovat v lepsom svetle nez su. Preto beriem posudky od nezavislych lekarov, tj takych co od vyrobkov nezavisia nijak.
Cely priemysel bezi na peniazoch nie na uslachtilych myslienkach a doplnkovy je lepsie kontrolovany vnutorne len pre to, ze im na krku sedi FDA, ktora dnes vlastne sluzi farmacii a teda sa snazi doplnkovy priemysel potlacit co najviac a farmacii dat co najviac moznej podpory, aj ked to znamena schvalovanie coraz skodlivejsich chemikalii.

lombardo1981

A ja sa ťa znovu pýtam. Prečo sa výrobcovia výživových doplnkov viac nesnažia, keď im vadí, že im farmaceutický priemysel, podľa ich slov, ide po krku? Namiesto toho sa spoliehajú na to, že určitá skupina ľudí verí konšpiračným teóriám. Uvedom si konečne, že zlodej kričí chyťte zlodeja. Len je teraz otázne, kto je tu väčší zlodej. Už raz som ti napísala, že priemysel založený na predaji výživových doplnkov nemá ohľad ku svojmu spotrebiteľovi. A za tým si budem stáť. Dovtedy, pokiaľ nedokážu, že sú ochotní niečo zmeniť. Ale doteraz len ťažia z toho, že FDA nemá na nich taký dosah, aby im mohla prísnejšie klepnúť po prstoch. Veď prečo by sa aj mali snažiť zvyšovať si svoje náklady na výrobu, keď nemusia? Boli by to ich straty, nie tých ľudí, ktorí si výživové doplnky kupujú.
Čo by sa asi stalo celiatikovi, ktorý by bral nejaký výživový doplnok, v ktorom by bola aj pšenica? Ale na etikete by to nebolo uvedené. Myslíš, že toto je zodpovedné?
Inak ma napadol celkom taký paradox. Na jednej strane stále tvrdíš, aké sú štúdie sfalšované, ale na druhej strane veselo ich výsledky využívaš. Ako sa asi prišlo na to spoločná spolupráca vitamínu D a vitamínu K na ovplyvňovaní MGP dokonca dokáže rozpustiť aj kalcifikácie? No predsa v labáku.

RNG

Musim znova a znova opakovat fakt ze v USA minuly rok zomreli na predavkovsni potravinovymi doplnkami udajne 2 ludia a na predpisove lieky od 400 000 oficialne uznanych a neoficialne az vyse 700 000 ludi?
To tu nikomu nic nehovori o bezpecnosti doplnkov voci liekom, hoci aj relativne nevinnym ako napr aspirin, ktory sposobuje rozne vyse 120 000 pripadov na pohotovosti na krvacanie do zaludka a sposobuje vyse 17 000 smrti rocne???
Kvoli tym 2 pripadom smrti na potravinove doplnky (samopzrejme besne predavkovanymi) sa ich mame vystrihat???
Co tak vyse 6000 smrti na pokazene a infikovane jedla? To mame odteraz nejest, lebo jedla si nebezpecne???