Migreny v tehotenstve

Príspevok v téme: Migreny v tehotenstve
Scarlettka

Dobrý den,
prosím poradte mi. Som tehotná začala som 4.mesiac a silné migreny moj neurolog mi nechce nič dať že musím vydržať no to sa nedá, ASI migrenu nezažil ked dokáže povedať takéto niečo!Každý migrenik vie čo to obnáša.3-4 neprijemná trhavá bolesť vracanie ved to viac škodí bábätku.Potom sa ešte 2dno z toho dostávam.Moj gyn. mi dovolil šumivý panadol, beriem panadol ultra rapit no za mesiac aj 10tabl. niekedy mi zaberu 2 naraz inokedy si musím dať za 6 hodín dalšie dve.Prosím poradte, dakujem

Scarlettka

Shayleen horčík beriem koli tetánii.Vodu pijem len dojčenskú.Spánku mám dostatok, vetrám stále, je pravda že na vzduch chodím málo,radšej by som išla na tehotenskú masáž ale neviem kde v NR robia ani google mi nevyhladal.Kávu musím piť 1denne slabu nescu inak by ma bolela denne.Ani teplé ani studené obklady mi nepomáhajú.Teplá voda na hlavu a krk nepomáha.Ani vela vody piť.Hladám niečo ohladom aloe to je ževraj výborné na migreny len neviem či sa može v tehu.Matový olej nemám.Skúšala som vietnamskú mastičku,tigrí olej,čajovníkový a nič. Zázvorový čaj mi ju zvýraznuje.čaj pijem len ovocný kolko denne sa može kamilkový?a može sa v tehu?

Shayleen

horčík (magnéziové tablety, šumivé tablety, ako doplnok sa hodia aj minerálne vody s obsahom horčíka)
pravidelná denná rutina (denné činnosti)
dostatok spánku
akupunktúra (môžete sa však stretnúť aj s opačným názorom, klinicky nebola potvrdená žiadna účinnosť)
svalová relaxácia podľa Jacobsena (tzv. Joga smiechu a cvičenia)
pobyt na čerstvom vzduchu
dostatočné vetranie v byte
obmedziť alebo vylúčiť kofeín
Pomoc bez užitia liekov:
mätový olej alebo rastlinný olej na čelo, krk, spánky
odpočinok v tmavšej miestnosti s otvoreným oknom (prípadne okuliare pri extrémnej citlivosti na svetlo)
masáž
v prípade, že nechcete ležať, pohodlne si sadnite, vyložte nohy
omotajte si okolo hlavy a cez oči zrolovaný uterák
ochladenie ľadom
teplá sprcha