Čo všetko spôsobuje tráviace problémy?

Príspevok v téme: Čo všetko spôsobuje tráviace problémy?
menma

Zdravím ako už názov napovedá ide o traviace problémy
veľmi ma zaújimaju všetky možné druhy ochorení traviaceho systemu tým nemyslím len ochorenie organov alebo zapalove ochorenia ale všetky možne čo dokažu sposobit hocijaké problemy z travením existuje nejaký možný zoznam?

pýtam sa preto lebo ja mam problémy už dlho sa snažím dopatrať pričinu mojích chrôb všetko ked sa mi to tak vezme súvisí z trávením ale neviem čo sposobilo to zle trávenie a ked na to prídem je možne že prídem aj na príčinu.. mam problemy z kostami za čo môže aj zle trávenie tým že nemaju dostatok mineralov atd.. dalej mam tiež akoby nervove problémy čo zase može sposobiť žaludok tým že telo nema minerály tiež mam žaludočne problemy-žlta stolica bolesti v burchu smradlave vetri.. stolica 3-4x do dna.. mám 18 rokov nechce sa mi veriť že len tak z dna na den budem mat zle travenie musim vypatrat pričinu tak sa pýtam ake su tie druhy chorob všetky možne čo su čo sposobuju zle travenie? mam aj krvne testy ktore som dal do inej témy.. bolo by dobré keby sa vyjadri aj nejaka lekárka atd.. ak je to možne alebo kde vyhladam online lekárku? ak by sa dalo.. je možnosť že chrbat dokaže sposobyt traviace problémy? ak ano ako to riešit?
viem že si mam napravit travenie ale to samo nepomože pokyal nevyriešim pričinu ktora to sposobuje ďakujem za pomoc

redka

foodprint je moc drahy... staci na zaciatok food detective... ale aj ten stoji dost... okolo 80 €... mne tam vysla stredna intolerancia na vajcia, kravske mlieko, lepok atd... a najvyssia mi vysla na kesu orechy ktore milujem :D :D :D tak som ich uz vyradila.. vajcia, muku a mlieko sa snazim obmedzovat....

Evicka BBB

ululuka, to moze byt intolerancia na vajecny bielok, na laktozu, na kazein, na kukuricu, na cokolvek, moze byt aj fruktoza. Kup si v lekarni, pripadne objednaj cez internet maly domaci test Food print, urob si ho a dozvies sa viac. Tu asi bude treba okrem lepku vylucit zo stravy aj nieco ine. Test ukaze, co. Snad ti uz potom problem pominie.

ululuka

Ja mam celiaku, a už vyše roka dodržujem dietu, no trávenie mám zlé. Stolicu tvrdú a hraškovitú...tiež viac krát do dna, ale obsahovo veľmi málo. Niekedy zase dlhšie vôbec nič. Zitenie: zjavne mi to celiakia nespôsobuje, ale čo..tak to neviem :(

menma

celka45 pri celiakii su zvýšene hodnoty IgG alebo IgA ktore su v poriadku pri pankreatitide sa jedna o zápal ktorí mi doktorka nenašla z krvných výsledkov

čo ešte ostáva? aké možne závady čo sposobujú žltu stolicu? nador to není bol som na ednoskopii

možu to sposobit bakterie,kvasinky,plesne,parazity,viri??? može niečo z toho za žltu stolicu?

menma

no dám sem výsledky, gastrolog povedal že to celiakia není

Laboratórne vyšetrenia:
15.12.2014
FW: 4/8
KO CBC/DIFF/RETIC:
WBC 4.5 x10.e9/L , RBC 4.90 x10e12/L . HGB 151 g/L , HCT 0.44 L/L , MCV 89.3 fL, MCH 30.8 pg , MCHC 345.0 g/L , RDW 12.30 % , PLT 217 x10.e9/L , MPV 7.6 1 , %NEUT 68.7 % , %LYMPH 24.4 % , %MONO 3.3 % , %EOS 1.4 % , %BASO 0.30 % , %LUC 1.90 % , NEUT 3.10 x10.e9/L , xLYMPH 1.10 x10.e9/L , MONO 0.10 x10.e9/L , xEOS 0.10 x10.e9/L , xBASO 0.00 x10.e9/L , LUC 0.10 x10.e9/L , %HYPO 0.1 % , %RETIC 0.7 1 , xRETIC 36 1 , Chr 33.7 pg

15.12.2014
Glukoza 4.4 mmol/l , Urea 3.5 mmol/l , kreatinin enzymaticky 58.6 umol/l , kyselina močová 458.5 umol/l , Celk, bielkovina 73.8 g/l , Albumin 50.8 g/l , ALT 0.25 ukat/l , AST 0.37 ukat/l , GMT 0.22 ukat/l , ALP 1.52 ukat/l , Lipaza 0.5 ukat/l y amylaza 1.30 ukat/l , CK 1.78 ukat/l , Natrium 137 mmol/l , Kalium 4.2 mmol/l , chloridy 102 mmol/l , vapnik 2.45 mmol/l , Horčik 0.77 mmol/l , Železo 11.02 umol/l , CRP 0.30 mg/l , ALSO 111.6 IU/ml , RF7.70 IU/ml , Crikulujuce komplexy 43.4 1, Imunoglobulin G 10.75 g/l , Imunoglobulin A 2.59 g/l , Imunoglobulin M 1.49 g/l, C3 0.81 g/l , C4 0.27 g/l , Myoglobin 31. ug/1

15.12.2014:
MOČ CHEMICKY: pH 6 1 , Bielkovina NEG 1 , Glukoza NEG 1 , Katolatky NEG 1, Moč chemicky: Urobilinogen NORM 1, MOč chemicky: Bilurbin NEG 1 , MOČ cheicky:krv NEG 1

MOČ SEDIMENT:
Erytrocyty negat. /ul , Leukocity negat. /ul , Valce negat. /ul , bakterie negat. 1 , hlen.vlákna negat. 1 , male gulate epite negat. 1 , vyšetrene 1

15.12.2014: Imunologia:
Transglutaminaza IgA

LMarika

Na tu histaminovu intoleranciu ta vysetri alergolog. Robi sa to z odberu krvi. Ak ti ju potvrdia, budes si musiet kupovat v lekarni enzym - vyzivovy doplnok Daosin, ktory je zodpovedny za travenie histaminu a tie vysokohistaminove potraviny konzumovat len s nim, alebo ich uplne vylucit zo stravy.

LMarika

Bolo by treba vysetrenie na potravinove intolerancie, na histaminovu intoleranciu, potravinove alergie, alergie na kovy, alergie na plesne, alergie na konzervacne latky nachadzajuce sa v potravinach.
ALERGIA NA KOVY - existuju potraviny bohate na nikel, patri sem napriklad kakao, haring, spenat... na nete vygooglis dalsie.
HISTAMINOVA INTOLERANCIA - existuju potraviny bohate na histamin, ktore v pripade choroby treba zo stravy vylucit. Patria sem napriklad soja, citron, kakao, spenat, paradajky, pohanka, vino, vsetky konzervacne latky, akakolvek varena strava vytiahnuta z chladnicky, maso, ktore bolo napriklad 3 dni v chladnicke (mrazene nevadi), zelenina, ktora bola dlho v chladnicke (mrazena nevadi), ryby ine ako cerstvo chytene, kuracina... je ich vela a kludne by prave histaminova intolerancia mohla byt tvojou diagnozou.
ALERGIA NA PLESNE (afatoxiny)- Aflatoxiny najdes vo varenej strave, ktora bola vytiahnuta z chladnicky, takze podobne ako pri histainovej intolerancii, vsetko musi byt cerstve. Pozor na maso a na zeleninu - rovnako ako pri histaminovej intolerancii plati, ze lepsie mrazene ako chladene a ak chladene, tak len cerstve a nikdy nie maso v akcii, ktore ma ako datum spotreby uvedeny dnesny den, no na rozdiel od HI kuracina a ryby problem nerobia, zelenina musi byt tvrda a stavnata a nie makka a zvadnuta, napriklad salatove listy, kel, kapusta...
ROZNE ALERGIE A INTOLERANCIE NA KONZERVACNE LATKY. Neviem, ci najdes dobreho alergologa, ktory ta na ne vysetri, ak nie, tak potom uz jedine len sebapozorovanim skusat, co by sadlo a co nesedi, vylucit zo stravy. Alebo proste vylucit zo stravy vsetky konzervacne latky a kupovat len prvotne potraviny hotovo (ziadna pasteta, salama, sunka, parky, klobasa! Ale len bravcove na rezne, hovadzie na gulas, morcacie prsia...)