Zistia na CT brucha žlčnikove kamene?

fabiana1

Na CT vidno dobre kamene v žlčníku hlavne ak sú viac kalcifikované, inak, a ak sú drobné nemusia byť na CT dobre odlíšiteľné od žlče v žlčníku. Najlepšie vidno kamene žlčníka na sone.

kikarika1

MATKA

žlčníkové kamene zistia aj pri USG vyšetrení brucha...CT vyšetrením sa dá zistiť taký nález, ktorý obyčajne cez USG nie je možné zistiť...CT vyšetrenie je lepšie v tom, že presvieti orgán priečne - čiže napr. ak sa vyšetruje žlčník, tak CT zobrazí nielen to, čo je v žlčníku, ale aj to, čo je v stene žlčníka

možno si mala žlčníkové kamene v takej konzistencii, že sa jednoducho rozpustili...

matka2222

nič z toho popisu mi neni,nič ma neboli len mam hnačku už treti den ,presne vtedy sa mi takto ozvali kamene tak teraz neviem či ich tam mam zas alebo čo . Nemam bolesti travi mi aj mi chuti jest len ma boli dolu brucho a mam tie hnačky.

matka2222

aha,lebo pred dvoma rokmi mi zistili na sone kamene,minuly rok som bola na CT a kamene tam nepopisali,teraz mam nejake problemy tak neviem či to može byt zase žlčnik alebo nie. Ale kde by sa tie kamene podeli? :(