Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ortopedia, hladam odbornika

Príspevok v téme: Ortopedia, hladam odbornika
menma

zdravým mám tu viac tém ale ostatné maju ine názvy takže pochybujem že to čítaju všeci

absolvoval som ortopedicke vyšetrenie a potrebujem vediet čo všetko môže sposobiť dana diagnoza

Ostatné vyšetrenia
16.12.2014 Ortopedicke konzilum: doktor....
Pacient asi rok laboruje s problemami zo strany chrbtice. v liečbe neurologa spadu (doktor). Bol vyšetrený aj na ortop. ambulancii spádu (mesto,doktor)
Najskor mal bolesti kostrče potom drieku a teraz od septembtra bolesty hlavy (od juna) a zahlavia. Obj.: T.č. C chrbtica v extenzii volne flexia, priemerna rotacia volna. Nap. manevre neprikazané. Prave rameno vyšeie uložené pava lopatka vyššie uložrna, rotovana. Lavy LC uhol zvýraznený prvý vyhladen. Dynamika L chrbtice extenzia, volná flexia priemerna v anteflexii dextrokonvertna skolioza, Th a L chrbtice. Palpacia kostrče výrazne bolestivá bez secrenacie.
Z: CB syndrom, CC syndrom Manieriformný
VDT Posturálna kyfoza
Susp. (doktor) Coccygosynia
Doplniť RTG C a LS chrbtice a kostrče a popis nahrat na CD, kontrola s vysledkami a CD na ortoped. ambulancii. Pacient poučený.
Dop. doplniť konzil. očne vyš., ORL, znova neurol. konzil., vyš PND, celý screening hlavne ASLO, CRP , FW , Ciky.

16.12.14 RTG vyšetrenie: (doktor)
Chrbtica-C chrbtica: normalny nalez na skelete.
TH chrbtica. Plochšia hrudna kyfoza, minim. dextroskol.,bez iných zmienn
LS chrbtic: znamky diskopatie L5-S1, si zuženim IPV, spina bifida S1.
Sacrum: bez patolog: známky. nalezu. CD s vylsedkamy vydane matke pre ortop. konttrolu.

može niečo z toho spôsobiť problémy z trávenim? alebo niečo z nohamy? pukanie/bolesti klbov? v poslednej dobe mam aj nejake nervovo/cievne problémy hlavne v rukách a na hlave može to sposobit aj to? tiež bolesť uši? alebo hlavy? bušenie srdca?

aké cviky by som mal cvičiť cvičim ktore som si našiel na internete ale rád by som cvičil nejake ktore pomahaju na celu chrbticu sumerne zýskavat svaly,ohybnost atd.. ďakujem

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ortopedia, hladam odbornika - Fórum - ZDRAVIE.sk