Prva navsteva u psychologa.... strach

Príspevok v téme: Prva navsteva u psychologa.... strach
addelle

Ahojte....Po 10 rokoch odhodlavania chcem konecne zacat riesit svoje problemy a v stredu ma caka prva navsteva u psychologicky. Problem je vsak v tom, že som neskutočne uzavreta, mam problem s komunikovanim a neviem si predstaviť, že nejaka cudzia osoba sa mi bude pozerať do oči a ja jej budem rozpravať svoje problemy, za ktore sa sama hanbim....Bojim sa,ze nebudem schopna to povedat...Ved rok mi trvalo, kym som bola schopna vytocit to cislo a objednat sa tam :-(

Maruska9

Prosim Vas, chcem navstivit psychologa, musim ist najprv pre sprievodny listok k vseobecnemu lekarovi? Hradi sedenia poistovnia ci nie? Absolutne o tom nic neviem, no uz situaciu v ktorej som nezvladam :( preto chcem vyskusat toto. Dakujem pekne za odpoved.

zewa

Malinka325 daj si cas. Nebud na seba prisna. Niekedy trva kym clovek prepoji iste veci, ktore ho potom posunu dalej. Neboj sa ;)

malinka325

ja mam ist tiez stredu ale nwm ci tam vobec dojdem:( nechcem zas sadat vtiahnut do tych psychiatricko psychologickych pazurov, z kt som sa az do jari minuleho roka pokusala vymanit...hanbim sa priznat ze som opet na zaciatku tam kde som vtedy prvy raz do ambulancie prichadzala, ze poistovna plati terapiu uplne bytocne, lebo soma nepohla ani o milimeter...

MultiLevel

Presne ako pise odpovedam :) Najlepsia je uprimnost. Presne toto jej povedz. Ze si nevies predstavit, ako sa jej pozeras do oci a hovoris o svojich problemoch. Mozno ti navrhne aby si sa posadila tak, aby si sa na nu nepozerala. Ja viem, ze ide najma o to, ze si zrejme celkovo nevies predstavit ako hovoris o problemoch s neznamym clovekom. Ale ono to prejde a pojde, uvidis. Len sa pokus byt naozaj uprimna. Cokolvek co ti je neprijemne, hovor jej o tom, cokolvek co ti bude naopak prijemne, nehanbi sa a povedz jej o tom. Drzim palce ;)

diviak2

Tvoje obavy su uplne zbytocne. Je to jedno z najprijemnejsich a casto aj najzabavnejsich vysetreni. Budes vyplnat dotazniky, kreslit skice a opisovat stredoveke machule. Treba sa uvolnit a riesit veci spontanne. Zatial vysli vsetci z ambulancie zivi a nikoho nic nebolelo:-) Prajem Ti, aby si natrafila na milu osobu, co je velmi pravdepodobne, kedze k profesionalite v tomto povolani to neodmyslitelne patri.

odpovedam

ak mas strach, odporuca sa nahlas to pvoedat. prid tam a naozaj tej psychologicke povedz, ze mas problem a strach hovorit o svojich problemoch. ulavi sa ti, naozaj ;-)