Velka nadvaha

Príspevok v téme: Velka nadvaha
tulina

Mam 42 a nieco vyse 130kg vyska 174...minuly rok som schudla aj 15kg...vyradila som zo stravy niektore potraviny a predminule vianoce som jedla len svoje prevazne bezlepkove kolace..o pol roka som to vsetko dohonila a tieto vianoce uz som sa napchavala ,,normalnymi zakuskami,,.Som velmi nespokojna zo svojou vahou a cim viac chcem schudnut tym viac jem a tym viac som nestastna.Co mam robit?mam vaznejsie ochorenie autoimunne ktore,je teraz v klude a na dobrej liecbe,teraz ma trapi len ta moja nestastna vaha. :-(((((( poradte ako a kde ma zobrat pevnu volu??

verte mi

Overene...

ahojte, chcem vam povedat, ze o stravovani viem nesmierne vela, a posledne roky zivota som zasvetila studovaniu co je skutocne zdrave a co pomaha chudnut...

prosim precitajte si knihu od Lyn-Genet Recitas lyngenet.com najdete ju aj po slovensky. Ta kniha je majstrovske dielo!

Precitate, zacnete a uz neprestanete. Ak chcete zdravo myslim skutocne zdravo schudnut tak si ju kupte.

Zmenila mi zivot, a preto ju budem odporucat kazdemu koho stretnem.

cattacomban

Ahoj. Viem, aké ťažké to je, kto nezažil, nepochopí. Odporúčam ti knižku Vysoká škola chudnutia od Ediky Sipeky. Je písaná skvelou formou, človek sa aj pobaví, keďže o humor v nej neni núdza. Tá knižka by pre teba mala byť vhodná, teda pokiaľ chceš schudnúť bez zmien v jedálničku a bez väčšej pohybovej aktivity. Verím, že ti pomôže :-) Drž sa a bojuj.

amica23451

Skus spolu s cvicenim a upracenou stravou pouzit daky spalovac tukov.napriklad sibutramin☺ja som si ho kyupovala pred letom a spolu z cvicenim som pekne schudla. takze odporucam.internet je plny spalovacov..ja som si z -odkaz odstránený-

RNG

Nuz existuju vseliake doplnky na zvysenie spalovania(termogeneracia) ale velmi ich neodporucam(kofein, tein,ECGC, citrus auracium, teobromin, cola orechy atd) Skor pracuj na potlacani chuti do jedla octami, vytazkom z kaktusu ako nopal a hoodia gordonii, relora a samozrejme mikrovlakniny, co znizuju glycemicky index
Na ukladanie tukov ma velky vplyv napr CLA(konjugovana linoleicka kyselina, tiez znama ako tonalin, najma v kombinacii s olejom zo semien granatovych jablk. Davka CLA je 2 gramy, davka oleja z pomegranatovych semien je 1/2 gramu a treba to brat pre zlepsenie absorbcie z bioperinom(5 mg) .

Qstipkaema

nemusis drzat dietu aj normalnou beznou stravou sa da schudnut s tym ze len upravis proporcie teda zo vsetkeho jednu davku jes len nedupluj.chlieb je dietna potravina jeden krajec denne mozes dat.ale rozhodujce je aky si typ.vacsina ludi po schudnuti sa dostane na povodnu vahu.zvol aerobne sporty beh je najlepsi.aj ja poznam zenu ktore trpi metabolickou poruchou a uz sa jej v tuku straca tvar.ak je priberanie koli chorobe je to vzdy velmi tazke.doporucujem tiez plavanie.aj ked chuda nebudes ale mozes znizit vahu aby si sa lepsie citila

RNG

Cvicit treba a jest ked uz sacharidy, tak len komplexne tj s nizkym glycedmiskym indexom.
Niektore mikrovlaskniny nielenze cistia telo a zivia probiotika, ale aj znizuju glycemicky index jediel, ktore s nimi jes. Postupne uvolnovanie cukrov z komplexnych sacharidov ti da pocit najedenia, a nie zravy hlad, co je o hodinu po jedlach s vysokym glycemickym indexom. Treba sa aj destresovat, lebo stresovy horman cortisol vyvolava naberanie tuku na stehna, zadok a najma na brucho.
Tu mas rozsiahle tabulky glycemickeho indexu roznych jedal, tiez totalneho mnozstva cukrov(glycemic load= kalorie) v nich
ajcn.nutrition.org

punčovýKoláč

Ta asi by bolo dobré, keby si tie koláče nejedla vôbec, žiadne sladké vody, žiadnu čokoládu.
Treba sa aj hýbať. Aj keď človek nejako neschudne, ale nebude ako lemra.
Od kedy cvičím, tak som nemal nikdy bolesti chrbta, čo nie je na zahodenie. Treba hlavne cvičiť také cviky, ktoré ti nezaťažia pri tvojej váhe kĺby.
Ja som rozmýšľal nad behom, ale nechcel by som odpadnúť niekde na ceste.
Lepší je stepper.

tulina

dada007....obdivujem a drzim palce dufam ze aj mne sa to podari..uz som druhy den na zdravej strave a budem jest male porcie kazde tri hodiny aby sa mi nastavil metabolizmus.samozrejme vysadim mucne a sladke jedla..ale pit na ranajky a veceru napoj by mi asi nestacilo..kedze beriem aj lieky...