Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?

Príspevok v téme: Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?
nepobozkana

Co vsetko mozem bozkami a teda vymenou slin chytit od druhého cloveka? Ake choroby?
Nejde o bozkavanie sa na lice ale na usta a jazykmi kde dochadza ku kontaktu so slinami.
Ak sa chcem s niekym bozkavat tak by som mala poznat jeho zdrav. stav nie? Mam ho predtým poslat na vysetrenie? Myslim to vazne lebo ak nieco chytim tak je to nezvratne. Mam obavy sa bozkavat len tak s cudzim chalanom ktorého sice poznam uz dlhsi cas ale nepoznam jeho zdrav. stav. Co viem tak niektore baby ked sa dali dokopy so svojimi frajermi tak po case zacali mat traviace tazkosti, kozne prejavy, problemy s hrdlom a prieduskami, herpesy, abcesy v ustach a ine infekcie. A co pohlav. choroby mozem ich tiez chytit bozkavanim?
Dakujem

hanka9

Lombaro, vyvracias moj nazor tak tym padom mas urcite lepsie informacie ako mam ja. Len si ich este nedal na plac. P.s- sewie, mne nejde o nic. Ja len odpovedam ZADAVATELKE TEMY a JEJ OTAZKE ! Nic viac a nic menej.

buzola

Sewie mas tri typy zltaciek. Ono je ich vlastne viac. A, B, C, a potom aj akesi podtypy D a F. To by si si musela nastudovat nieco viac. Ale co viem, tak typ B a C sa prenasa aj slinami. A si na omyle ak si myslis, ze zltacku vidiet na cloveku. Vidiet typ A ale typ B a C vidiet nemusi byt. Mnoho ludi ma bezpriznakovy priebeh ale maju len slabe priznaky v podobe nejakej virozy takze tomu neprispisuju nejaku pozornost. Mam to nastudovane ked som sa chcela ist dat v minulosti zaockovat. Matie ta ten nazov, ze zltacka.

0vecka

2 sewie neprenasa... ale ak mas v ustach malu ranku a ten druhy tiez tak je tu mikrorealna sanca :) ... akoze podla mna je to min. na psychologa....

hanka9

Cize ak je nakazeny clovek besnotou a bozkava sa so zdravou osobou,vzacne je mozny prenos tohto smrtelneho ochorenia na zdravu osobu.

hanka9

Vzacne sa moze preniest a vyskytnut u bozkavajucich sa osob aj smrtelne ochorenie s nazvom besnota. Besnota sa prenasa slinami, vyluckami, sekretom a najmä uhryznutim. Je prenosna z teplokrvnych zivocichov na cloveka, ale podla mojich vedomosti aj z cloveka na cloveka. Toto vazne ochorenie pokial sa nelieci konci takmer vzdy smrtou.

sewie

ja neviem, ale nas v skole ucili ze HIV sa slinami neprenasa...ked uz sa hovori o tej vychove v skole...a taka zltacka je na cloveku aj vidiet...akoze ja som v zivote nepocula zeby niekto chytil z bozkavania nieco horsie ako mononukleozu...
mozno sa mylim, proste ja osobne som nikoho pred bozkom o krvny test neziadala a ani nemienim.

lombardo1981

Veď mne to bolo jasné, že to ovládaš. :-)
Som dosť prekvapená. 10 rokov je dosť. Niektorí už v tejto dobre začínajú mať prvé príznaky imunodeficiencie. Takže sa držíš dobre. To je super. Dúfam, že to takto pôjde aj naďalej. :-)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie? - Fórum - ZDRAVIE.sk