Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?

Príspevok v téme: Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?
nepobozkana

Co vsetko mozem bozkami a teda vymenou slin chytit od druhého cloveka? Ake choroby?
Nejde o bozkavanie sa na lice ale na usta a jazykmi kde dochadza ku kontaktu so slinami.
Ak sa chcem s niekym bozkavat tak by som mala poznat jeho zdrav. stav nie? Mam ho predtým poslat na vysetrenie? Myslim to vazne lebo ak nieco chytim tak je to nezvratne. Mam obavy sa bozkavat len tak s cudzim chalanom ktorého sice poznam uz dlhsi cas ale nepoznam jeho zdrav. stav. Co viem tak niektore baby ked sa dali dokopy so svojimi frajermi tak po case zacali mat traviace tazkosti, kozne prejavy, problemy s hrdlom a prieduskami, herpesy, abcesy v ustach a ine infekcie. A co pohlav. choroby mozem ich tiez chytit bozkavanim?
Dakujem

nepobozkana

A tu je schema pre tych ktori nevedia alebo nechcu pochopit co vlastne riesim stale.
sex = miesanie ejakulacnej tekutiny muza s vaginalnym sekrétom zeny
bozky = miesanie slinnych vyluckov oboch partnerov
Cize ak sa zdoraznuje riziko striedania partnerov a neviazaného nahodneho sexu tak isto by sa malo zdoraznovat aj neviazane bozkavanie a striedanie osob s ktorými sa bozkavam.

nepobozkana

Anjelik mozno mas pravdu v tom co pises, ale mne po precitani tvojho tvrdenia pripada ako by som citala nejake texty hnutia hipies.
Nemozes sa takto lahostajne staviat k niektorym veciam v zivote. Akoze milujem vsetkych a vsetko, chcem mier a dobro ludi, nic ma nenazlosti, nic ma nerozhadze, mam sa rada a.... Ako priklad co dala buzola a ty jej oponujes. To ako ze netreba si po zachode umyvat ruky, staci ze sa mam rada ja a milujem vsetkych naookolo a nic mi nehrozi lebo som plna lasky? Ako opluje ma nejaky opity muz nakazeny hepatitídou C do tvare a ja budem pokojna lebo vsak ho vlastne milujem a nehnevam sa nanho a nenakazim sa, nic mi opat nehrozi. Vyspis sa s muzom na jednu noc, neskor sa dozvies ze je hiv pozitivny ale tebe nic nehrozi lebo ho mas rada ako cloveka a vysielas k nemu pozitivnu energiu ako aj do celého sveta. To akoze ak somta dobre pochopila tak nic nas vlastne neohrozuje ziadne ochorenie, ziadna nakaza lebo ja vysielam pozitivnu energiu? To snad nemyslis vazne toto? Ved to zneje ako uplna lahostajnost a vzdanie sa vsetkej zodpovednosti voci rizikam. Vsetko mat v podstate na haku lebo pozitivne myslim. Nehnevaj sa na mna, mozno to nemyslis zle a nieco v tom pravdy je, ale mne vonias nejakou sektou New Age alebo nieco take.
Clovek nemoze byt voci svetu takto lahostajny. Nemozeme len sediet so zalozenymi rukami a verit ze ked vsetkych naookolo milujem a mam k nim pozitivny vztah tak bude zdravy ako repa.
Je to ale zbytocne tu rozoberat donekonecna. Ja som rozhodnuta ze mu poviem co som spomminala a uvidíme. Ak bude proti nestoji mi zato aby som s nim stracala cas.

anjelik *

* A to co si ty popisala ako dovody anemie mozes zvalit takmer na vsetky mozne ochorenia ako aj vredy, bolesti hlavy, nespavost, vracanie, nutkanie na vracanie, hnacky, zapchy, bolesti brucha, nechutenstvo, problemy s travenim, bolesti chrbta, atd atd. Takze to su take kecy ze az*

Buzola, aj keď asi náhodou, trafila si sa úplne presne.:o) Ty síce tvoj názor máš a evidentne ho nikdy nezmeníš, ale aj ja mám svoj. :o) A stojí za pokus ti ho priblížiť. Vieš, okrem toho viditeľného, fyzického tela, toho, ktoré raz skončí na patológii, je v tvojom tele aj tvoje vlastné telo, telo, reprezentované vedomím a podvedomím, mysľou. Je absolútne prepojené s tvojim ľudským telom, je jeho súčasťou. A platí, ak jedno ochudobňuješ, vyrovnava si to u druhého. Tak, keď v predstavách, spomienkach sa stále dokola zapodievaš obavami, čo keď ten, koho stretnem, ma nakazí, trebárs dobrou náladou,:o))), nie, trebárs nejakou tou fekálnou baktériou, tak keď opakovane tvoríš túto predstavu, niečo sa z teba stráca. Energia, potrebná na fungovanie tela, krvi napr. A tak potom nastáva to, že nie si schopná na telesnej úrovni viazať železo. Ďalej, aby si stále mohla znovu a znovu vytvárať predstavu jedovatosti, odporu voči tým, čo nemajú také isté názory ako ty, tak znovu, čerpáš túto silu z väzobných síl buniek a znovu bunky strádajú. Ako bonus, keď ty máš v sebe predstavu, ktorá ťa napĺňa hnevom, beznádejou, smútkom a inými skvelými stavmi, tak bunka nevie, ako sa má správať, pretože ty ako myseľ jej poskytuješ návod a ona nevie, čo je to hnev. Vie, ako sa má otvárať, ako zatvárať, ako deliť. Ale nepozná vzorec hnevu a tak sa začne správať nekontrolovane, nezdravo, a výsledkom sú novotvary. Trebárs aj cysty. Skús sa zamyslieť a odpovedz mi. Čo je podľa teba nadradené, hmota alebo duch? Respektíve, bunka tela, alebo myseľ? Potom možno uznáš, že sú to až také kecy neni a možno aj sama urobíš niečo pre to, aby si sa lepšie a zdravšie cítila a negenerovala do okolia neznášanlivosť, hnev a stále upozorňovanie druhých, čo oni majú robiť. Trebárs aj tie ruky si po použití wc (hajzľa???) umývať. :o)

anjelik *

Walika, napr. táto stránka
www.evolucia-vedomia.me

Pre ostatných..je rozhodne jednoduchšie pripísať svoj zdravotný stav nefungujúcemu telu, ako zobrať na seba zodpovednosť za to, že to choré telo, ktoré, mimochodom, je mŕtve a vždy bolo, je pokazené len a len našim pričinením. Môžte jesť aj tony železa, železo vo vás nezostane, keď nebude ten, čo je schopný ho v tele viazať. Ten, čo ten proces spúšťa a to je práve vaša myseľ. Pokiaľ teda pripúšťate vôbec existenciu niečoho takého. Keďže kto už kedy myseľ videl, že?:o)

nepobozkana

Anjelik a co tie krvne dosticky-trombocyty ako mi vysvetlis ich nizku hodnotu?
A praveze, ja v strachu ako takom nezijem. To ze mam obavy z bozkavania a chytenia nejakej choroby neznamena, ze som ustrachana vo vsetkych oblastiach zivota. Ja si viem svoje aj povedat, aj sa ohradit. Len tu mam obavy a zaroven mam obavy ak na neho takto vyrukujem s poziadavkou aby sa dal vysetrit ze mi ujde. Zaroven nechcem ohrozit seba ze sa s nim budem bozkavat bez toho aby som poznala jeho zdrav. stav. Ved ci pri sexe alebo pri bozkavani ide k tej vymene telesnych tekutin. Ak rozvazny ludia si uvedomuju rizika nechraneneho nahodneho styku tak preco si nieco take neuvedomuju aj pri bozkavani sa s nahodnym clovekom. Ano mozem sa s niekym poznat tri mesiace a potom s nim chodit ako frajerom ale to mi neda zaruku ze je uplne v poriadku. Ved kto sa vam len tak prizna ze ma hepatitidu alebo streptokoka v tele? Najlepsie je podstupit testy a mozete sa bozkavat o tyzden s istotou ze nic nechytite.

Walika

anjelik mohla by si tu dat link na tu stranku kde sa o tom pise, o dusevnych pricinach chorob? Dakujem
a co je dusevnou pricinou tvoriacich sa cyst v tele?

buzola

Anjel a nebude mat anemiu nahodou z toho moja zlata, ze zdrava zena ma kazdy mesiac svoje dni, pri ktorych pride o znacnu cast svojej krvi? Nebude to tym, ze ak kazdomesacne straca krv a nedostatocne si stravou zabezpecuje prijem zeleza potrebny na tvorbu hemoglobinu, tak sa stava anemickou? Ako zvalovat anemiu na obavy zo zivota je dost blbost. Takmer kazdy druha ci tretia zena je anemicka a mnohe ani o tom nevedia ak nechodia na pravidelne krvne testy. Telo sa vie scasti prisposobit stratam krvi a nizkemu hemoglobinu. Takze mnohe zeny ho maju pod normal a ani o tom nevedia lebo kazdy organizmus ma nejake tie svoje kompenzacne mechanizmy. Az ked jeho hladin klesne velmi nizko, tak zacne dievca zena trpiet castymi zavratmi, zadychavanim sa, bledostou, navalmi horucav, zatmevanim pred ocami, slabostou, nevykonnostou a mdlobami. A to co si ty popisala ako dovody anemie mozes zvalit takmer na vsetky mozne ochorenia ako aj vredy, bolesti hlavy, nespavost, vracanie, nutkanie na vracanie, hnacky, zapchy, bolesti brucha, nechutenstvo, problemy s travenim, bolesti chrbta, atd atd. Takze to su take kecy ze az.
Staci zistit pricinu jej anemie. Ak je to z nedostatku stravy bohatej na zelezo , tak staci ze zacne taku stravu pravidelne jest. Ak je vsak pricina v dedicnosti alebo v poruche krvotvorby tak tam uz patri do ruk hematologa.
Tiez suhlasim, ze psychika vela robi na zdravie cloveka, ale zvalovat vsetke choroby len na psychiku je pekna somarina.
Podla mna mate tu niektori vela medzier o medicinskych vedomostiach a podla toho aj tak pristupujete k tomu - nezodpovedne. Ktovie kolki z vas su nosicmi hepatitidy B alebo C. Ta totiz ani velmi neboli a mnohokrat ma bezpriznakovy priebeh. Nastudujte si nieco od uja googla aby ste si rozsirili vedomosti. Preto sa aj tak rychlo siri medzi ludmi a zisti sa len nahodne pred nejakym zakrokom ci operaciou lebo ludia sa spravaju nezodpovedne.
To ako mnohi si ani ruky po hajzli neracia umyt. Napriklad taki muzi, drzite si curaka, splachnete tlacidlo, ktoreho sa pred tym dotklo kopa muzov pred vami a potom idete do jedla alebo sa len tak nevedomky dotknete svojich ust, oci ci sprtate sa v nose. Uz len predstava toho mi dviha zaludok.

liveonce

Ja zastupujem kategoriu nezodpovednych :-D a mozem povedat ze bozkavanie je najlepsia vec na svete ja kazdy tyzden skusam noveho chalana :-) uz ich mam cez dve desiatky ... a viem ze ma tu zhejtujete ale kedy si mam uzivat ak nie mlada a slobodna?
Max jedine co z toho mam je ze teraz viem perfektne bozkavat :-3
Okrem toho byvam na internate a menovane choroby tu na mna cihaju na kazdom kroku :-D tak sa preboha nebudem stresovat aj z jazyckovych :-P
Majte ma radi a peace :-3

Noelani

Nepobozkana poviem ti niečo keď som ja môjho snúbenca spoznala ( sme už vyše 3 r spolu ) som mu povedala že som hiv + a čo bolo? Na moje prekvapenie to akceptoval a kde sme teraz? Plánujeme spoločnú budúcnosť. Neviem v akom vzťahu s tým chlapom si ale najprv by ste sa mali uistiť s tým ale akože toto kvôli bozkavaniu? Keď sa jedná o sex ok...