Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?

Príspevok v téme: Ake rizika so sebou prinasa bozkavanie?
nepobozkana

Co vsetko mozem bozkami a teda vymenou slin chytit od druhého cloveka? Ake choroby?
Nejde o bozkavanie sa na lice ale na usta a jazykmi kde dochadza ku kontaktu so slinami.
Ak sa chcem s niekym bozkavat tak by som mala poznat jeho zdrav. stav nie? Mam ho predtým poslat na vysetrenie? Myslim to vazne lebo ak nieco chytim tak je to nezvratne. Mam obavy sa bozkavat len tak s cudzim chalanom ktorého sice poznam uz dlhsi cas ale nepoznam jeho zdrav. stav. Co viem tak niektore baby ked sa dali dokopy so svojimi frajermi tak po case zacali mat traviace tazkosti, kozne prejavy, problemy s hrdlom a prieduskami, herpesy, abcesy v ustach a ine infekcie. A co pohlav. choroby mozem ich tiez chytit bozkavanim?
Dakujem

anjelik *

Môžeš sa nad tým zamyslieť alebo aj nemusíš. Vyhľadala som ti zopár príspevkov k téme Duchovné príčiny chorôb. Že predsa len na tej psychike aj niečo môže byť, čo je rozhodujúce, kto a a akou chorobou ochorie. Ak ovšem sama seba v tom nespoznáš, ber to čiste ako zaujímavosť. :o)

ANÉMIA : jedná sa o nedostatočnú funkciu pečene, sleziny, kostnej drene, oslabený imunitný systém, zlé stravovanie a trávenie, nedostatočné využitie železa v strave, nedostatok vitamínov a minerálov v tele. Na psychickej úrovni je nutné zmeniť obavy a strachy zo života, potreba zbaviť sa komplexov menejcennosti, naučiť sa konať rozhodne a sebaisto i za cenu chýb.

Anémia: Slabosť svojho ja, nerozhodné a polovičaté postoje, smútok, zúrivosť a strach zo života, pocit, že nemám žiadnu hodnotu.

Chudokrevnost - anémie

Oslabené Já, chybějící účastenství, ztráta chuti do života.

Nespokojenost v běžném životě, neschopnost vidět krásy kolem sebe, pocit, že jsem náročným okolím utlumen. Neschopnost vidět problémy kolem sebe jako výzvy k tomu, abych aktivně něco měnil. Nedostatek železa ukazuje na nepřipravenost odolávat náporu možných problémů. Člověk s anémií má tendence svalovat vinu za problémy kolem sebe na druhé.

Je potřeba pochopit, že bez prožití svízelných situací, bez školních lekcí, je nemohu zpracovat. Pouze prožití životního tréninku, jeho aktivní řešení, ne pláč nad těžkým osudem, mne může posunout dál. Přijímejme lekce druhých lidí jako možnost k vlastní změně, čím tvrdší lekce se mi předkládá, tím větší posun mohu udělat. Druhý člověk mne záměrně netrápí, on z lásky ke mně dělá přesně to, co pro svůj posun potřebuji a pro co jsem si ho přitáhl. Děkujte jim za to. A své postoje měňte, buďte aktivní, vezměte život do svých rukou.

nepobozkana

Noelami ved ak mi nevyjde to darovanie krvi tak mu budem musiet povedat priamo len aby sa ma dovtedy nesnazil pobozkat :D Nechcem nanho vyrukovat hned daj sa vysetrit lebo by sa mohol zlaknut alebo by si myslel ze mi sibe. A ano aj to co buzola spomenula ze uz len tu ako ludia v teme zareagovali.

nepobozkana

A k tomu darovaniu krvi, ja nechcem ist darovat ani nemozem lebo som anemicka aj mam problem s dostickami ale idem tam za tym ucelom, aby siel aj on a dal sa vysetrit. Co som pocula vela ludi tak robi aby sa uistili ci su zdravi alebo maju rizikove spravanie tak akoze idu darovat krv. Len neviem co urobim ked mi povie ze on darovat nemoze lebo ma nejake zdrav. problemy tak neviem. Asi mu poviem priamo o co mi ide a hotovo. Aspon zistim ci to so mnou mysli vazne.

nepobozkana

Ovecka romantika je jedna vec a zdravie druha. Mozes sediet na lavicke a divat sa na mesiacik aj milovat sa mozes ale ak nieco chytis a o taky polrok zistis ze mas HIV tak budes z vysoka sr*at na romantikce vecere a budes sa nenavidiet preco prave ty.
Anjelik a nemyslis si, ze je to velky hazard takto zmyslat? Ako ze choroby vznikaju z myslenia a nie z virusov, plesni a bakterii? A to aj ebola sa zacala sirit len zo strachu ludi?
Ja viem, ze psychika vela robi a ovplyvnuje zdravie cloveka ale az tak som teda nevedela. Takze ak zjem pokazeny zemiakovy salat tak neochoriem na salmonelu ak budem mysliet pozitivne?... zvlastne..

anjelik *

Ovečka, som netušila, ty si ale aký romantik. :o))))

Nepobozkaná, ver, že každá jedna choroba začína v hlave. Strach, obavy, to všetko sú základné spúšťače chorôb, či už mi veríš alebo nie. Darmo budeš mať štyri certifikáty, že ten druhý je zdravý ako repa, ak nebudeš ty zdravo a normálne uvažovať, skolí ťa prvý okolo letiaci vírus. Možno aj preto všetci tí *ľahtikári* sú ďaleko zdravší ako tí večne ustráchaní a opatrní.
Každopádne ťa chválim za rozhodnutie ísť darovať krv.:o)

0vecka

2 nepobozkana ja som pobozkani a nic takeho som nechytil..

ale upln esi to predstavujem spln mesiaca dvaja sedia na lavicke pri nejakom jazeru... taky jemny teply vanok jej prejde vlasmi ... je to ich druhe rande a ftedy sa to stane ... on vytiahne obalku a ona uv lampu zavola prislusnemu notarovi overi si udaje a daju si pusu

Noelani

Vďaka bohu ja a môj muž máme možnosť chodiť na 3 mesačný odber krvi a následne pohovor s lekárom a sme radi že výsledky máme superné. Ps:dúfam že môj komentár ostane