Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Zúfalá

Príspevok v téme: Zúfalá
Eliza76

Potrebujem od niekoho poradiť.Bývam na dedine,vydala som sa tu.Svokru sme pochovali aj svokra a ostala tu s nami bývať,s mojim mužom a 2ma deťmisvokrina sestra 78ročná žena,ktorej tanto dom kedysi patril.Pred 20timi rokmi ho dala prepísať so svokrovcami na môjho manžela.Aký mám problém?Manžel chodí na montáže,mesiac-dva je preč,potom 2 týždne je doma ,ja chodím do práce,robím účtovníčku,z práce letím domov ku deťom 10 a 8 rokov,idem zakúriť do kotla na drevo,aby sme mali teplo,učím sa s deťmi,popritom domáce práce,veď to poznáte.A táto žena si vyžaduje,aby som jej robila nákupy,po doktoroch s ňou chodila,starala sa o ňu a pod.V živote neurobila nič okolo domu,len všetkým rozkazovala.Nechápe,že ja mám toho vyše hlavy aj v práci aj s deťmi.Nemám už nervy,v kuse telefonuje s kámoškami a ohovára ma ako ma nerada vidí,že sa o ňu nestarám atď.Ako by ste sa zachovali vy na mojom mieste?Ďakujem za všetky odpovede.

Eliza76

Tak určite sa budem snažiť aby mi z nej nepreskočilo.Dnes s ňou bola jedna suseda na odber autom, od nás z dediny,ktorú jej vybavila moja švagriná,keďže ja mám robotu ktorá mi je prednejšia ako tetka.Tá suseda od nej chce pozemok,tak predpokladám,že ju tu uvidím častejšie ako bude treba a je to najväčšia papuľa v dedine. Nuž poohováraná budem po dnešku tak či tak.Ale snažím sa obrniť nejakou tou stenou,za ktorú nedovolím nikomu aby prenikol.Nikdy ma nezaujímali pletky a ani si ich neberiem k srdcu,takže možno som silnejšia ako si niektorí myslia.Ďakujem Ti kkaffik,pomáhaš mi.

kafe

no, definitívny koniec dá tomu asi smrť :) takže dobrá správa je, že raz to určite príde a vám sa uľaví. Ale inak to vidím len na tú "obohranú platňu". Ani nemusíš byť hnusná, len nedrž v sebe to ako a čím ťa zraňuje - nakupujete jej, staráte sa o ňu, staráte sa o dom, ste k nej milí.. - a ona vás ohovára kade tade, neváži si ani pomoc, ani pekné zaobchádzanie čo sa jej od vás dostáva.. koľko starých ľudí by vám ruky bozkávalo za pomoc, ale im nemá kto pomôcť. Prípadne sú k nim vlastné deti hnusné a bezcitné..
Na jej požiadavky čo má, jej odpovedaj krátko a pevne - NIE. Ty si svoje povinnosti voči nej plníš. Luxus, o ktorý ťa žiada, je proste luxus. Možno časom uvidí, že to nemá význam, lebo si pevne trváš na svojom. Neostáva ti asi nič iné, len vydržať. A uvidíš, či sa k nejakému koncu vydierania dopracujete, alebo dožijete smrťou. Neboj dievča, zvládneš to :) lebo to musíš zvládnuť.

Eliza76

Vidíš,tak to ma v živote nenapadlo jej to takto povedať,že jej vlastne dávame dokopy dom,v ktorom aj ona žije.Neviem byť hnusná.Tento pondelok som je však povedala svoje.Ohovárala ma do telefónu ako ma nerada vidí,tak jej vravím,keď ma tak nerada vidíte,tak sa na mňa nepozerajte a nech vám robí nákupy ten,s kým ma ohovárete.A prišla sa mi ospravedniť.Aj keď viem,že to bude trvať maximálne 4dni a začne na mňa kydať znova.Niesom typ,ktorý sa rád háda,a neverím jej ani slovo za tie roky.Stále sa opakuje dookola to isté.Chcem tomu dať nejaký koniec,vydieraniu myslím.Ako?

kafe

a ty teda vôbec nie si povinná žať to za ňu, hasiť situácie, ktoré si ona sama vybrala. Vie si ona ceniť, čo pre ňu robíte? Že opravujete a staráte sa o dom v ktorom žije? Tiež jej to niekedy otrep o hlavu, že oveľa lepšie sa pomáha človeku, čo vie byť za pomoc aj vďačný, čo sa trochu usmieva a je AJ spokojný.

kafe

mne je smutno z toho, ako fakt hnusne sa tvoja teta správala k vlastnému mužovi. To zabudla, ako pred Bohom sľúbila, že ho bude milovať a ctiť po všetky dni svojho života?? A takáto, ťava, bude od niekoho druhého vyžadovať vraj povinnosť? Nech sa pozre na seba, že si svoje sľuby moc neplnila.
Aj napriek tomu si myslím, že sa človek má k nej správať slušne a s úctou. A pomôcť v medziach svojich možností. Myslím, že si nemáš VôBEC čo vyčítať, že pre ňu robíš málo alebo nie dosť dobre. Ak teta naozaj nejak trpí - bolesťami, zdrav. problémami - má to do istej miery ako odplatu za svoje vlastné hnusné správanie. Žne to, čo si zasiala.

Eliza76

Veľmi ti ďakujem za povzbudivé slová,posilnilo ma to.Už som si myslela,že to ja som tá vadná.Chcem byť silnejšia,ale nie vždy sa mi to darí.

kafe

ach yo! To sa zle číta toto. Eliza, viem, že je to ťažké, ale na takýchto ľudí asi musíš byť len mrcha. Lebo ťa zomelú, vyžmýkajú a aj tak budeš ešte tá zlá. Teta odmieta opatrovateľku. Odmieta ústav. Tak nech si pomôže ako vie. Trvaj na svojom a neustupuj jej. Nediskutuj s ňou, nemá to význam. A HLAVNE, nevyčítaj si nič. Robíš pre ňu čo vládzeš, zisťuješ po úradoch na čo má nárok.. Jej predstavy o tom, ako by si mala nechať prácu a starať sa o ňu sú úplne mimo. Ak niečo chce, omieľaj jej dookola aby si zaplatila opatrovateľku alebo išla do domova dôchodcov. Proste nastav sa na režim "pokazenej platne". Odosobni sa trochu a nechaj ju, nech si nesie následky svojho rozhodnutia. Máš prvoradé povinnosti voči svojim deťom a rodine. A teta má prostriedky a aj možnosti, ktoré proste využiť nechce. Tak nech nevyužíva a sedí si doma na riti. Pevné nervy prajem.

Eliza76

Minulý rok si ona zlomila ruku.Pýtala sa či by mi vadilo,keby sa o ňu starala suseda.Ja že v pohode.Začala tu chodiť ako na husle aj 2krát do dňa,teta jej za to platila,aj spolu ohovárali pritom v%setkých dookola,včetne nás.Ale potom to už začalo byť neúnosné,lebo sa oni dve spojili a začali útočiť na svokra a nadávať mu a vyháňať ho odtiaľ,že tu nieje nič jeho,nech vypadne atď.Tak sme to s manželom zatrhli.Svokor v novembri zomrel.A ona ostala na krku zas mne.Ústav som jej vybavila za 270 eur mesačne,ona má dôchodok 450eur,ale neche o tom ani počuť,len sa vie vyhrážať.

kafe

skús sa spýtať, prípadne pozrieť si nástenky pri kostole. Aj pri evanjelickom. Či tam nemajú združenia, ktoré sa venujú pomoci starším ľuďom. Zaklop na fare, popýtaj sa.

kafe

pozri, ak si odmieta zaplatiť opatrovateľku, tak nech sa uspokojí s tým, čo pre ňu robíte. Aj tvoja pomoc má predsa hranice, je jasné že tvoje deti a práca sú na prvom mieste, nie ona. A nech sa dopraví k doktorovi ako chce. Alebo aspoň na doprovod k lekárovi nech si opatrovateľku zaplatí... Teta má možnosti z ktorých si vyberá: neísť k doktorovi, zaplatiť si opatrovateľku, ísť s tebou. Ona vylúčila možnosť zaplatiť si, ty TRVAJ NA TOM, že práca je prednejšia ako ona. Ona si môže myslieť čo chce, ty to vidíš inak a bodka. Nevysvetľuj jej to, len sa drž svojho názoru. A zostalo jej posledné - neísť k doktorovi. Je to jej voľba. Nech si telefonuje a nadáva. Možno som mrcha, ale ja by som neustúpila.

Koľko by ste platili za ústav? Išiel by na to jej dôchodok + váš doplatok? Nepoznáš v dedine nejakú čipernú dôchodkyňu, ktorá by jej tú opatrovateľku 3x do týždňa mohla robiť? A sprevádzať ju k doktorovi?

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Zúfalá - Fórum - ZDRAVIE.sk