Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)

Príspevok v téme: Vegetariani poradte!!...ale mozu aj ostatni ;)
jamka

Ahojte!!Uz tri mesiace nejem ziadne maso a stravujem sa ako vegetarianka.Takze zacala som jest viac zeleniny, ovocia, celozrnych obilnin, strukovín a samozrejme soju,pretoze som citala ze soja obsahuje vsetky esencialne aminokyseliny,ktore organizmus potrebuje(cize nahradza maso)...Moja mama je doktorka a s tymto mojim stravovanim nesuhlasi,pretoze sa stretla s pripadmi dievcat,ktore maso nejedli a preto teraz maju zdravotne problemy ako napr.chybaju im cervene krvinky. Prosim vas o radu!!! Stravujem sa dobre ak jem to co jem? Alebo co by som mala zmenit v stravovani aby som nedopadla ako tie dievcata?

nemo

asi pred piatimi rokmi som uplne zacala vynechavat hovadzie maso.. postupom casu aj bravcove.. stal sa so mna semivegetarian.. jedla som len biele maso, aj to len kuracie prsia bo nic ine mi nechutilo, a ryby.. za posledny polrok som uplne vypustila maso a jem iba ryby.. a pri tom aj ostanem.. samozrejme mamine sa to nepozdava, ale snazim sa nahradit maso mliecnymi produktmi, tabletkami(koli mamine) a tymi rybami.. je fakt lepsie ked sa na to ide postupne.. nie hned naraz vynechat vsetko maso..

sona

Nie som vegetariánka, jem biele mäso, s mierou. Viem, že vegetariánska strava musí byť naozaj veľmi, veľmi rozumne vyvážená. Tiež viem, že nedostatok železa viacerí vegetariáni dopĺňajú tabletkami. Tak zváž, či mama nemá aj kus pravdy. Súhlasím s damaxy, všetko s mierou.

mojko

Je pravda ze maso obsahuje vela dolezitych latok ktore telo potrebuje a to nahle v case dospievania a rastu.Potrebuju ho dokonca aj cukrovkari a to pravidelne.Nedostatok cervenych krviniek moze ovplivnit radu vela faktorov. Porucha vstrebavania doleziteho mineralu a to zeleza,druh anemie, porucha krvotvorby,a casto spominana zla zivotosprava.

anjika

Množstvo červených krviniek nemusí závisieť len od stravy. Ja som vegetariánka už desiaty rok a krv mám v poriadku. Mama bola kedysi chudokrvná, aj keď mäso jedla. Na vine bola príliš silná menštruácia. Ak si ešte v puberte, tak jedz aspoň ryby a hydinu, keď budeš dospelá, rozhodni sa sama.

lilliana

Cesta dlha mnoho míl začína prvým krokom.
Aj keby sme ako súcitili so zvieratami, vegetariánom sa človek nemôže stať zo dňa na deň. Takto by sme len zakysľenému telu ublížili.

Preto si túto cestu musíme zvoliť na viaceré cyklusy:

1, Dobrou metodou očisty tela od jedov nahromadených dlhodobou konzumáciou mäsa je dobré vylúčiť postupne počas 5 rokov červené mäso, bravčové, šunka ap. Jedzte zeleninu ryby, ovocie, chlieb,obilniny, mliečne výrobky. V priebehu rokov konzumujte jeden deň v týždni len šťavy a ovocie . Telo si tak postupne zvykne na ovocie, inak by zareagovalo hnačkou.

Zapamätajte si!!!: Vegetarianstvo nezaškodí len vtedy ak sa k nemu dopracujetepostupne. Musíte pamätať na to že my a naše predchadzajúce generácie žili z mäsa a preto by nám mohlo rozhodne uškodiť neuvažené rozhodnutie stať sa vegetariánom zo dňa na deň.
To by bol len hazard so zdravím
Cesta dlha mnoho míl začína prvým krokom.
Aj keby sme ako súcitili so zvieratami, vegetariánom sa človek nemôže stať zo dňa na deň. Takto by sme len zakysľenému telu ublížili.

Preto si túto cestu musíme zvoliť na viaceré cyklusy:

1, Dobrou metodou očisty tela od jedov nahromadených dlhodobou konzumáciou mäsa je dobré vylúčiť postupne počas 5 rokov červené mäso, bravčové, šunka ap. Jedzte zeleninu ryby, ovocie, chlieb,obilniny, mliečne výrobky. V priebehu rokov konzumujte jeden deň v týždni len šťavy a ovocie . Telo si tak postupne zvykne na ovocie, inak by zareagovalo hnačkou.

Zapamätajte si!!!: Vegetarianstvo nezaškodí len vtedy ak sa k nemu dopracujetepostupne. Musíte pamätať na to že my a naše predchadzajúce generácie žili z mäsa a preto by nám mohlo rozhodne uškodiť neuvažené rozhodnutie stať sa vegetariánom zo dňa na deň.
To by bol len hazard so zdravím

damaxy

Co ta k tomu viedlo stat sa vegetariánkou?Osobne si myslím,že extrémy v živote nie su na užitok.Doležité pre mna je vsetko s mierou.To je cesta pre spokojný život.Občas niečo nové vyskušat a hlavne riadit sa svojim rozumom.Niekto mudry už raz povedal-dajte si pozor,aby ste nezomreli na tlačovu chybu.Matka si myslí,aby si netrpela nedostatkom vitamínu B12,ten sa nachádza len v mase ,vajciach a syroch-potravinách živočíšneho povodu.Neviem či chceš vylučit všetko živočíšne,alebo nie.Zváž si pre a proti.Máme v rodine vegetarianov,ale ti si zaraduju do jedalnička občas rybu a biele maso.