Bolesti krížov a brucha

Príspevok v téme: Bolesti krížov a brucha
Momo1222

Ahojte, chcela by som sa opýtať či už niekto mal nejaký takýto problém. Ide o to, že gynekológ mi dal antikoncepciu ktorá mi nesadla bolelo ma z nej brucho. Keď som ju doužívala prišla mi menštruácia ale neskutočne bolestivá (čo ja som bolesti nemávala alebo len mierne). Konkrétne sú to bolesti krížov a brucha avšak brucho ma bolí skorej okolo pupku a do strán nie v podbrušku. Po menštruácie mi bolesti pretrvávali, niekedy sa mi uľavilo, najedla som sa a znovu prišli tie bolesti. Nie je to kŕčovitá bolesť, ale skôr pálivá, trochu tlaková alebo aj úder palicou po chrbte, vážne to neviem identifikovať. V sobotu ma to dohnalo dokonca večer na pohotovosť lebo bolesti sa mi neskutočne vystupňovali, museli mi dať dve injekcie od bolesti. Poslali ma na sono ladvín a celého brucha a podbruška, kde mi výsledky vyšli v poriadku bez problému, moč aj krv som mala v poriadku, až na biele krvinky ktoré boli mierne zvýšené, ale vraj to kvôli bolesti. Doktor ma dal oddychovať s ibalginom bez pohybu a vraj o pár dní mám prísť na kontrolu. V nedeľu mi ešte po tých injekciách bolo fajn, ale pondelok to začalo znovu. Nebolo to také hrozné, ale pomaly sa to stupňovalo a dnes to bolo tiež o čosi silnejšie. Prieči sa mi užívať všelijaké analgetiká a už duplom ibalgin, ale teraz nemám na výber. Stretol sa niekto s niečím takýmto? Ďakujem za odpoveď.

Momo1222

čo sa týka antikoncepcie tak počas jej užívania som mala bolesti v podbrušku posledné 3 tabletky som už neužila a potom prišla tá bolestivá menštruácia a po menštruácií ešte väčšie bolesti a to už bez antikoncepcie, čiže ja som mala/mám bolesti už bez nej... posledné dva týždne a pár dní, počas menštruácie som bolesti mala furt sem tam sa stalo že mi bolo fajn, po menštruácii bolo tých bezbolestných chvíľ viac a buď sa potom objavili bolesti len tak z ničoho nič, alebo keď mi bola zima, alebo keď som sa najedla, potom som raz vypila cviklovo-bananovo-jablkový fresh džús a musela som ísť na pohotovosť...

odpovedam

mne moja prva HAK nesadla a tiez som mala bolesti. aj brucho, krize (tie citim vzdy, ked mam PMS alebo menstruaciu), ale hlavne hlava a hrudnik. okamzite som to vysadila na varovanie mojho lekara. cize tie krize ma boleli, mozno to bola bolest, co vyzarovala z brucha, neviem. ale ak to je take strasne, ako pises, vysadila by som. osobne si myslim (to nie je odborny fakt, naozaj len moj nazor), ze ak babe nesadne HAK hned, tak nikdy. potom som mala yadine, takisto nesadla, az napokon yasminelle. ale pre iny objaveny zdravot. problem uz hak nikdy uzivat nesmiem. ale ten nizkohormonalny yasminelle som znasala bez problemov. pri prvej HAK som bola ubolena, nervozna, unavena, ako mrtvola...

Momo1222

ja som už pred tým mala antikoncepciu a nemala som problémy, ale zmenila som gynekológa a ten mi robil nanovo testy a podobne a predpísal mi túto antikoncepciu, že si mám vybrať len na mesiac a vyskúšať, či mi sadne, lebo niekedy nesadla avšak teraz tu nechcem riešiť či je antikoncepcia zlá (ja viem, že je..je to hormonálna záležitosť), ale chcem vedieť, či mal niekto takéto problémy, každopádne ďakujem za reakciu

house

Moja manzelka aj dcera tiez nemozu uzivat HAK.Je to proti prirode.Ak nechcete mat komplikacie , prestante to uzivat su aj ine antikoncepcne sposoby.
Vzdy treba najst ten, ktory Vam obom vyhovuje.