Je to lakomec?

Príspevok v téme: Je to lakomec?
annamaria123

Ahojte všetci. Pekne vás prosím, skúste mi niekto poradiť...Sme s priateľom spolu niečo vyše roka. Sme akurát v tom zrelšom veku :) ja pred a partner po 40-tke.Ja žijem s dvomi skoro dospelými deťmi v dome, z ktorého sa čo nevidieť odsťahujem do bytu, ktorý som si bola nútená kúpiť.
Partner však, aj takmer 45 ročný, stále žije u rodičov. Predtým mal niekoľkoročný vzťah a býval v byte svojej ex. Odtiaľ sa vrátil do rodičovského. Aj vo vzťahu, ktorý mal ešte dávnejšie pred rokmi žil s dotyčnou v jej dome. Neviem, ale zdá sa mi to divné, že slobodný bezdetný chlap sa za celé roky nedokázal osamostatniť. Keď som mu to raz nenápadne naznačila, povedal len No a čo? Asi sa pritom cítil blbo,ale chcela som vedieť, prečo sa o to nesnažil. Povedal, chcel som, ale nespravil som to.
Matka mu pripravuje desiaty, obed mu servíruje pod nos, riady zásadne umýva a utiera ona, keď som u nich, cítim sa až trápne, ako nás obskakuje. Keď som sa ponúkla, že s niečím pomôžem, taktne odmietla a asi si neželala, aby som sa jej obracala v kuchyni, čo celko chápem.
On si leží na gauči pri mne, pohodička. Zvykne jej ešte nakúpiť a ak treba dačo vybaviť, tak vybaví. Ale najradšej sedí a debatuje...
Keď je u mňa, tak máločo pomôže, ale tak zasa mne to príde hlúpe, aby u mňa pravidelne niečo robil. No cítim, že jemu to aj vyhovuje.Párkrát pripravil rýchle jedlo, na dovolenke sa tiež snažil pomôcť, ale to bolo na pár dní...
Nekupuje mi nič, za celý ten rok ma 1x pozval na večeru a do kina.
Pritom nie som typ ženy že no a teraz ty si chlap tak financuj. Vôbec nie. Aj ja som ho viackrát pozvala, nevraviac o tom, že sa u mňa pravidelne stravuje (cca 3-5x v týždni) a ja na to sama z jedného platu pri 2 deťoch nemám. Deťom tiež nič nekúpi okrem čokoládky na narodky.On veľa vecí vybaví, obtelefonuje, nakúpi (za moje), odvezie ma, privezie, ale často za to vezme aj peniaze.
Niekoľko ráz aj spomenul, že sa u mňa stravuje, že sa musíme nejak vyrovnať, ale potom keď ho požiadam niečo kúpiť (iba maličosti napr. v hodnote 1-2 €), tak mi za to nevezme peniaze. Žiedne veľké nákupy, darčeky, nič. Akonáhle stojí niečo viac ako 2-3 eurá, už mi nepovie Nechaj tak. A zasa to nie je tak často, žeby mi nakupoval.
Posledné, pri čom mi už fakt zablikala v hlave \"kontrolka\" bolo, že navrhol Tatry a Univerziádu. Tak sme boli. Ale cestu som si platila sama (6 €) Jasné, že ma to nezruinovalo, no myslela som, že to zaplatí z nejakej takej džentlmanosti. Fakt som čakala, že ma pozve aspoň na čaj, ale nejak to šikovne obišiel.A to vždy, keď sa niekam vyberieme (naozaj veľmi zriedka), sa ma opýta čo ti kúpim, miláčik? A potom normálne prejdeme okolo stánku, obchodu a pod. a ideme ďalej.
Ja som nikdy nebola zvyknutá vyciciavať mužov ako niektoré ženy dnes, ani to nemám v povahe, len mám pocit, že je to žgrloš. Ja som sa s takým jedným rozviedla a už to nechcem zažiť znovu. Ex ma naučil obrovskej skromnosti, chodila som ako bezďak, hádal sa pre každý cent...Začínam mať pocit, že tento človek je lenivý.
To, že opraví vodovod alebo vymení žiarovku, to je fajn, ale predsa len aspoň občas by ma mohol niečím prekvapiť.
A celkom v závere - presne premýšľam nad tým, o čom tu čerstvo písal tuším Boris, ak ste niekto čítali o tom, že má byt na hypotéku a ako to financovať s priateľkou, aby to bolo spravodlivé - aj ten \"môj\" sa chce sťahovať ku mne, ale mám pocit, že budem všetko ťahať ja. Ja sa dokážem uskromniť vo všetkom a hlavne v jedle,aby som aspoň dačo ušetrila a on je 110 kilový chlap, ktorý sa rád napapá. Nie som však jeho maminka, ktorá ho bude obskakovať a na to on asi zvyknutý nie je. Tak ja neviem, bývať sa s ním zatiaľ absolútne nechystám, preto hovoriť s ním o tom sa mi zdá nevhodné. Ale uvažujem nad tým, či s ním vôbec mám byť. Som mrcha? :(

laura36

presne tak, musis sa mat rada, verit si a povedat si, co som ja na zahodenie, ze si nezasluzim cosi lepsie ako toto? A radsej sama ako s tymto.. Niektore zeny po rozvode uz s odrastenymi detmi a vekom upadaju a beru co pride, lebo myslia, ze nic lepsie nenajdu, ale je to klam, ked budes s tymto tu, zahatis cestu tomu pravemu gentlemanovi. A zadalsie, musis chlapa hned k sebe stahovat? Mozete sa len stretavat a po rokoch uvidis, nestahuj si nikoho domov kym to ozaj nebude to prave.

lienka-33

Je mi to luto,je to smutne...TO nieje žgrloš,on len nepotrebuje ženu lubiť,ale potrebuje si nejak nahradiť matku ( všetko splnaš,vratane bývania) V laske nezaleží na veku,ale na tom či je človek naozaj zrelý-DOSPELY.Zalubeny muž potrebuje svojej polovičke poskytnuť byvanie, nech ona vie,že je správny chlap a zaleží mu na nej.
Mala som podobneho ako ty , mal po 40-tke a ja okolo 30-tky,..on nemal nič ale moje peniaze z dedičstva perfektne vedel rozdeliť(nahlas plánoval,nedopustila som to uskutočnovať),kludne si nechával platiť pizzu v reštike,prespával v mojom podnajme,lebo ked bol jeho brat doma s priatelkou,nemal by on kde s nou spať-bratia mali spoločnu detsku izbu ,28 a 41ročný )..Až časom sa mi otvorili oči.
Toto čo máš nieje chlap,to je NULA.Chlap ked je zalubený,,zmení sa sám ,nedonutiš ho.Ale to je už na tebe ako dlho chceš čakať,kým sa zmení, a nakolko si vážiš svoj čas,ktorý s ním zbytočne zabiješ..
Chápem že samota je zlá,ale s mizerným chlapom pri ktorom všetko zadovažuješ ty-čo on by mal,to nieje o šťastí.Na čo presne ti je potom dobrý? Co ti poskytuje ,že sa toho nechceš vzdať?A su tvoje deti šťastnejšie? Spomínaju ho radi? čo s ním robiA,ZAžILI,čO ICH NAUčIL-NA VEKU detí nezaleží.
Popraj si takeho čo ťa naozaj bude lubiť,a budete spolu všetci šťastnejší... a takehoto ,nech sa ti už ani pod nohy viac nepletie.

laura36

ani som to nedocitala, stacilo mi 2/3 precitat... Vies co? Zabal to s nim, nema to vyznam, sama nemas penazi na zbyt a ak by si bola s nim, este by si nanho doplacala, lebo on je zvyknuty nato, ze mamicka mu robi capovi staremu sluzku a isto aj financuje vsetko a stavim sa , ze do spolocnej domacnosti na najom, energie, stravu jej prispieva stale ako 20 pubertiak svojim rodicom. Mala by si to s nim velmi tazke. Ak mas svoj byt a nahodou by sa don nastahoval, na nic co sa tyka veci do domacnosti by ti nedal ani korunu, lebo to nie je jeho, najom by rozratal na pocet osob a este by ratal, kolko zjedol, aby na vas nedoplacal. Chorobny lakomec. Doteraz si sa starala o deti, idu z domu prec, su velke, hadam nechces robit sluzku staremu capovi lakomemu? Asi si uvedomuje, ze mamicka jeho tu nebude vecne, ze ju treba nahradit a aj ten pravidelny sex kedy sa mu zachce a zadara nie je na skodu....

annamaria123

Ďakujem pekne za odpovede. Aj ja odpoviem - zarábať zarába, je živnostník, ale pracuje tak 3x v týždni a ku koncu mesiaca často vravieva, že už nemá ani na benzín. Minule som sa ho už tak ráznejšie opýtala, ako je to možné, že si peniaze nerozdelí, resp. nech uvažuje nad tým, že buď zmení prácu alebo si nájde ešte jednu na privyrobenie. Ale on len pokrčí plecami. Vyzerá to tak, že mame čosi dá na stravu, či prispieva aj na iné veci v ich domácnosti, to neviem, nechcem vyzerať, že vyzvedám. Ale často nad tým rozmýšľam. Ak aj nemá svoje bývanie, mal by mať aspoň peniaze na účte a podľa mňa celkom dosť, preboha, veď je sám, nikoho neživí, len seba, absolútne netuším, akým spôsobom gazduje.Takže po roku (ale už aj skôr) sa mi nejak začínajú otvárať oči a tiež si myslím, že tie baby predtým ho nechali kvôli tomu. Ono totiž nestačí občas s veľkým gestom niečo kúpiť, a ja mám pocit, že veľmi neprispieval. Ale zasa nechcem mu krivdiť, keďže ja netuším, ako im to fungovalo. Ja som aj jeho mame vravela, že by ho mala nechať, nech sa stará sám o seba, resp. ešte on by sa mal postarať o ňu, ale ona sa len usmeje. Strašná dilema je to pre mňa, lebo fakt neviem, či je taký len pri mamičke a vo vzťahu je schopný normálne fungovať, alebo je to naozaj lenivosť a šetrnosť a iný nebude. Určite ako si tu napísala, Soffa, partneri sú rovnocenní vo všetkom. A myslím že u nás to fungovať nebude. Očakávam od vzťahu viac, lenže s ním nežijem a to sú všetko LEN dohady. Mám ho nechať na základe nich?? Ženská intuícia mi vraví, že áno... Tak ešte raz vďaka za vaše príspevky, určite ste mi pomohli.

soffa

nie si mrcha?on je pako!uz teraz vies,preco jeho vztahy nevysli.nikto si darmozraca,viciciavaca nevezme.ma luxus hotel jak doma tak u teba.ze sa nehanbi,ale taky ludia nemaju hanbu.uvedom si ze ty nie si jeho matka,na varenie,na upratovanie na nic.ste rovnocenni superi.nekupit ti nic,brat peniaze za mini nakup,trapne.tiez nie som zlatokopka,makam od mladosti,ale co je vela,to je vela!!!zbav sa ho,taky chlap ti nie je na nic.

doubledog

a ma on vôbec nejake peniaze?
nic nepises o jeho praci, ci si vôbec zaraba sam na seba.
mozno je lenivy a prachy nema, mozno ich ma a je lakomy. ta druha moznost je este o nieco horsia ako ta prva.

RNG

Nie si mrcha, ale dost hlupa, ked trpis takych priatelov, co ta miesto pomoci ako partneri len vyuzivaju.
Snad nechces ukratit svoje vlastne deti do buducna alebo seba na ukor chlapa, co ta chce len vyuzit.

ninka 255

Nie,vôbec nie si mrcha.Dobré je že si si to všimla ako sa chová, lebo niektoré ženy keď sú zaľúbené tak nevidia nič iba muža svojich snov.Zdá sa,že je to žgrloš a ešte Ťa aj svojím spôsobom využíva.Veď zadarmo sa stravovať a nechať sa obskakovať to je super, to by bral hocikto. Utekaj od neho čím najďalej, je to taká povaha využívačná, já by som s takým chlapom teda nemohla byť.

Delete

Na tú poslednú otázku ti odpoviem. Určite nie si.

Do života si väčšinou priťahujeme len to, čo vyžarujeme a ty očividne takýchto chlapov priťahuješ.

Možno je to niečím z detstva alebo ťa ovplyvnil predchádzajúci partner. Návodov sa je ťažké zbaviť ale pravdepodobne ak ukončíš aj tento vzťah tak sa na teba opäť nalepí len niekto takýto.