Vypinate na noc mobil?

Príspevok v téme: Vypinate na noc mobil?
galaxymini

Alebo ho nechavate aj v noci zapnuty? Len tak pre zaujimavost, lebo ja ho vypinam lebo ho nechcem mat este aj vnoci zapnuty aby som nemala v izbe tie radiovlny ci ako sa to vola co skodia mozgu a sposobuju rakovinu. A co vy?
PS: nerozoberajme tu teraz ci skodia alebo nie, len ci ho nechavate aj vnoci zapojeny.
Dakujem

0vecka

2 galaxymini ja mam mobil uz 15 rokov a nebol som vobec medzi prvymi... a za tych imho 20 rokov sa nedeje nic... teda bud je ucinok nulovy alebo velmi maly ci uz pozitivny alebo negativny... osobne si myslim ze na cloveka ciha ovela vecsie nebezpecenstvo ktore ignoruje ako nejaky mobil ktory mozno o 40 rokov nieco sposobi

Prezyvka055

galaxymini Hej aj BTSky chodis vypinat co sistavne vyzeruju niekolko Watov narozdiel od tvojho telefonu ktory neziari skoro vobec. Nezabudni chodit vypinat wifi aj susedom.

galaxymini

Tak robite velku chybu ked ho nevypinate na noc a este drzite blizko hlavy. Ja vypinam aj wifi. Citala som clanok ze tieto elektronikce vecicky sposobuje tzv. elektrosmog a ten ludskemu telu skodi. Precu stupa pocet ludi chorých na rakovinu, cievne ochorenia, autoimunitne ochorenia, neurologicke choroby. To ze tie vlny signalu nevidite neznamena ze niesu na telo skodlive. Pretinaju nase organy. UVeddomte si ze ked prejde signal cez stenu tak prejde aj cez vase telo. Ak dlhodobo je telo vystavovane tomuto posobeniu tak si to svoju dan vystavi. Ono sa to ukaze rokmi a potom si to ludia uvedomia. Preco sa hovori ze by sme sa nemali zdraziavat pri stoziaroch s vysokym napatim? Nielen preto ze nam hrozi zabitie prudom ale aj preto lebo je tam silne posobenie elektriny na telo a jeho bunky, organy. Ano je to uz vsade a tazko sa tomu vyhnut ale je mozne ho minimalizovat.

frajerluke

Vypínam. Rovnako ako odpájam počítač a všetky ostatné zariadenia, ktoré sa dajú vypnúť/odpojiť zo šnúry.

0vecka

2 PhD. Gitelov haha ja nie a nemam problem to pocas neho zdvihnut :-D

inak ako 15 rocny som si myslel ze na tych konspiracnych hovadinach nieco je... neveril som tomu ale nebol som vobec skepticky a zistil som ze ked si vypnem mobil tak lepsie spim... som to viackrat vyskusal az raz som sa zobudil na to ako super som sa vyspal pri vypnutom mobile az kym som nezistil ze som ho zabudol vypnut :-D ... a ftedy som si naplno uvedomil co je to placebo

PhD. Gitelov

skor si myslim, ze elektrosmog (ked uz rakovinu ste vylucili) moze sposobovat nekludny spanok, vola sa to elektrosenzitivizmus

o BTS este bude podla mna vela polemiky.. bohuzial, je to dan za to ze clovek musi byt vat v meste

a mobil si vypinam ked mam sex

0vecka

2 memento ty si strasna obet viacerych propagand... ako bolo spomenute wifi a ine veci maju ovela viac ziarenia... ak by to tak bolo tak by za poslednych 10 rokov vzrastol vyskyt rakoviny niekolko nasobne... co sa nestalo...

Prezyvka055

Nevypinam, vypinat mobil kvoli ziareniu je chore kedze to by si musel povypinat BTSky a nie tvoj mobil, nehovoriac o 2.4GHz/5GHz vysielacoch ala wifi. Ten tvoj mobil je taky zanedbatelny oproti tomu ze keby z toho ziarenia malaa byt rakovina tak ju mas uz 10nasobne z toho co som popisal vyssie.
Ked byvas v meste mas v okruhu 500metrov minimalne 3 BTS nehovoriac kolko wifi vysielacov je v jednom bloku(1 brana aj 10) blok mozno tak 50-100. Tak si to scitaj oproti tvojmu mobilu co to je :D.
A ked byvas na dedina tak tam mas BTSky nastavene na niekolkokrat vyssi vykon ako v meste a takisto su tam niekolko nasobne vyssie vysielace na wifi ekdze tam celkovo internet je rieseny pomocou wifi. Nie len domace wifi proti ktore nemaju dosah ale tie pre komercne vyuzitie co privazaju signal klientom.
Suma sumarum ako som pisal keby z toho bola rakovina si uz taka zrakovinovana ze to vypnutie telefonu na to nema ziaden vplyv. Mas okolo seba tolko ziarenia ze ten mobil je asi ako kvapka v mori a nijako to nezavazi.

A vypinat mobil kvoli ruseniu je tiez blbost nakolko sa da nastavit tichy rezim alebo profily pre cisla a cas :D.