Kontrolovanie a ziarlenie. Prehanam to?

Príspevok v téme: Kontrolovanie a ziarlenie. Prehanam to?
Jaruska58

Trapi ma to uz dlhsi cas (niekolko mesiacov). S priatelom sme spolu tri a pol roka, z toho urcity cas na dialku- posobi v zahranici, sme spolu cca raz za mesiac na par tyzdnov. Nebolo to takto od zaciatku, ale ublizil mi a od vtedy mam pocit ze sa spravam prehnane. Vypytujem sa ho s kym a kde travi cas, casto ziarlim na osoby zenskeho pohlavia, s ktorymi sa stretava- dochadza mi, ze nie vzdy je to pravnene a naozaj nemam dovod, ale neviem si pomoct. Priatel mi to stale hovori, ze nemam dovod a nemam sa bat, ze miluje len mna a uz nikdy mi neublizi. Komunikujeme denno-denne, skajpujeme, piseme si atd. Obcas mi priatel pise narazky, ze je toho az priliz a ze si nemoze len cele dni presediet pri pocitaci a pisat so mnou, to chapem tiez, ale ked je odo mna tak daleko, potrebujem udrziavat aspon takyto kontakt. Obcas si myslim, ze chce viac volnosti, ale na druhu stranu sa bojim, ze by to dopadlo rozchodom, ak by sme nasu komunikaciu zvolnili. Ide o to, ze ja na ten predosly problem neviem zabudnut aj ked sa velmi snazim. Ziarlim a \\\"vyvadzam\\\" ak ostava v praci dlhsie, ale na druhu stranu to chapem, pretoze je to jeho povolanie...Ale viem, ze je tam aj so svojimi kolegynami. Aj ked obcas zajde na pivo s kamaratmi, premahaju ma podobne pocity... Myslite si, ze si u mna pokazil doveru tym, co mi urobil predtym? Ako to mam dat spat do normalu, nechcem sa hadat, lebo vidim, ze ho to ubija a rovnako aj mna, a bojim sa ze sa so mnou rozide ak sa budem takto spravat aj naladej. Ale ja sa jednoducho neviem premoct a mam obavy, ze by sa so mnou kvoli tomu rozisiel. Sme spolu nie kratky cas a chcem mu opat naplno doverovat, pretoze onho nechcem prist.

Jaruska58

Prezyvka055 evidentne ste nepochopili moj prispevok :) ,,trtkat,, nechodi moj priatel s nikym a nikam a absolutne nemam obavy, ze by mi nieco take urobil, pisala som o inom probleme ale dakujem kazdopadne za reakciu a co sa tyka toho overovania si s kym sa stretava, kludne by som si to overit mohla, kedze tych ludi, s ktorymi travi cas poznam

Prezyvka055

Jaruska58 dost ma zarazaju otazky od teba ale aj o roznych zien co tu pisu takze to nie je len tvoj pripad.
Napriklad otazka s kym si bol a kde si bol je uplne zbytocna vobec na opytanie. Mas vobec moznost si to nejako overit? :D lebo ked nie tak ti na to moze odpovedat hocco nie? Nevidim zmysel otazok s kym si bol a kde si bol pokial si to nemozes overit :D Alebo co ocakavas ze ti povie ze : hmm tak bol som si zatrtkat s kolegynou alebo co? :D jasne ze povie ze tak bol som s kamaratmi na kolkach.. proste chapes? :D nepytaj sa hluposti a hlavne take veci ktore si nemozes overit.

Jaruska58

odpovedam- velmi rozumne a pekne napisane, ja si to vsetko aj uvedomujem a snazim sa na tom pracovat, jednoducho to mam asi v povahe ze to nejde tak lahko..dakujem za radu

odpovedam

dievca, clovek, co nevie kontrolovat seba, kontroluje druhych. prestan s tym, kopes si cestu ku koncu vztahu. mam dojem, zety si vasu lasku mylis so zavislostou. pretoze cely tvoj den sa toci okolo priatela - kde je, s kym je, co robi atd. Toto je zavislost, nie laska. laska je to, ked pomahas druhemu cloveku rast a ked ho podporujes v tom, co on sam chce. Kontrola je obmedzovanie slobody, opak lasky. mas nizku sebauctu, preto ziarlis na ine - ze su lepsie, krajsie, hodnotnejsie ako ty. takze zacni pracovat na sebe, viac si ver a ked mas problem fakt vazny, chod za psychologom. som si ista, ze tvoj priatel by uvolnenie od vasej komunikacie uvital. ved sama vyssie pises, ze on nema cas ani volu na to, aby sa cely den venoval len tebe. on nie je tvoj cely svet, ani ty ten jeho. neobmedzuj ho a preukaz mu lasku tym, ze ho nechas byt slobodnym clovekom. bude ta mat radsej, ked ho budes akceptovat, nie uhanat a kontrolovat.

xem

ono v 21 by si mohla už vedieť odpovede na svoje otázky takéhoto druhu..
ak to bol len "flirt" a nič nerobili ani nemali v pláne tak čo riešiš ? ako chápem že ťa štve že tu osobu aj poznáš neboj sa aj moja také niečo spravila nieje to nič prijemne... ono mi to príde akoby si bola doňho bezhlavo zamilovaná.. bude ešte dlho v zahraničí či je nejaký termín návratu ? lebo predpokladam že ked si ty tu a ona tam tak študuješ a najbližšie 3-4 roky aj budeš ...

Jaruska58

Nemyslim si, ze by vek bol podstatny. Mam 21 rokov, priatel ma 25 a bola v tom ina zena...neslo o neveru, to by mi neurobil. Nazvyme to flirt, alebo ako. Podstatne je povedat to, ze s touto osobou sa vidava pomerne casto a preto ma to trapi o to viac. Vysvetlil mi,ze s nou ukoncil komunikaciu, nerozprava sa s nou ani nestretava....verim mu, ale predsa neviem na to zabudnut

xem

nepovedala si čo urobil len stále dookola to spomínaš ale nevieme čo potom sa to dá riešiť ďalej.. a ešte tvoj vek ? :)