HAK Mirena - tehotenstvo?

Príspevok v téme: HAK Mirena - tehotenstvo?
Melinda_1

Ahojte, mam otazku ci je mozne zeby som bola tehotna ked od septembra mam zavedene teliesko mirenu, ziadne komplikacie nic, menzes stale slabsi som mala a kazdy mesiac ma pichalo v podbrusku ale doktor povedal ze to je bežne.
Tento mesiac cely mam zvacsene prsia, bolestive a sem tam krce v podbrusku...je to normalne alebo je riziko ze som otehotnela? Dakujem

Noelani

Občasné komplikácie: bolesti pri pohlavnom styku, slabé krvácanie aj mimo menštruácie, bolesti...
Nevýhodou je tiež, že niekedy sa stáva aj to, že sťahy svaloviny maternice počas menštruácie môžu posunúť teliesko alebo ho dokonca vypudiť von. V takom prípade je dôležitá návšteva lekára. Lekára je potrebné ihneď vyhľadať, aj ak začne silná bolesť v podbruší, máte horúčku, začnete silnejšie krvácať, mať výraznú bolesť pri pohlavnom styku, výtok, nemôžete nahmatať vlákna telieska, či máte iné zdravotné problémy ako napr. silné bolesti hlavy, ktoré sa opakujú, náhle problémy s videním, žltačku alebo vysoký krvný tlak...

Noelani

Mirena zabraňuje otehotneniu tým spôsobom, že riadi mesačný vývoj výstelky maternice, takže endometrium nie je dostatočne hrubé na to, aby mohlo dôjsť k otehotneniu. Mirena tiež bráni gravidite tak, že spôsobuje zhustnutie hlienu pri krčku maternice, takže spermie nemôžu vniknúť do maternice a oplodniť vajíčko.