Zbytočné vyzliekanie u lekára?

Príspevok v téme: Zbytočné vyzliekanie u lekára?
1Simona

Ahojte,
mám 21 rokov a teraz som menila lekára, lebo prakticky som sa k tomu v meste mojej VŠ ani nedostala - vždy som ochorela doma.
V piatok som sa bola k nemu zaregistrovať a prišlo mi dosť čudné ako prebiehalo vyšetrenie. Bolo mi to až ponižujúce a dosť trápne.
Keď mi sestrička založila kartotéku - odmerala tlak, tak som išla k lekárovi.
On mi kázal vyzliecť sa do nohavičiek a to bez predchádzajúce komentára. Nechala som si podprsenku, tak mi kázal vyzliecť si aj tú. Nechápem načo až do nohavičiek keď sa ma až potom začal vypytovať o chorobách a tak. V nohavičkách som čítala aj obrázky na stene,....
Neskôr ma popočúval, prezrel chrbát, prehmatal prsníky. Kázal mi ľahnúť si a stiahnuť si nohavičky do pol stehna. Prehmatal mi celé brucho a podpazušie.
Prišlo mi to veľmi ponižujúce a čo som mala lekára predtým tak aj keď som bola chorá, ale pri preventívke som si v pohode nechávala podprsenku, ba niekedy keď som išla k nemu na kontrolu ma počúval aj cez tričko.
Aké máte skúsenosti vy?

Hrac

lienocka-33 ale v 18 je normalne, ze detsky doktor ti spravi taku prehliadku, resp. takych prehliadok by malo byt viacej (12,15,18 rocna prehliadka). A ano, mal by kontrolovat aj hore aj dole oblasti. Ale mal by to spravit, aby sa clovek necitil zle a uz vobec nie nechat ho vyzleceneho v ambulancii. Tieto prehliadky sa robia ako u dievcat tak aj u chlapcov. Len niektori doktori na to kaslu. Ale u dospelackeho v 21 rokoch by nemala byt uz taka prehliadka a mat trosku rozum a nepodstupovat vsetko, co niekto povie. Takeho doktora by mali vyhodit veru.

annus321

Brr, je mi to luto, ze si toto zazila,ze to niekto zazil. V tej ambulancii sa k tebe spravali ako k malemu dietatu, neboli respektovane Tvoje potreby dospelej zeny.
Lekari vacsinou respektuju, ze clovek sa neciti dobre vyzleceny a skratia ten cas, kedy to je naozaj potrebne, na minimum.
Neviem, co by som robila v 21 rokoch v tvojej situacii, asi to iste, a mala by som z tej navstevy dost blby pocit.
Zrejme zmenis doktora. Snad najdes vhodneho.

dixit

kks... verím tomu, že také niečo je možné, bo viem o podobných prípadoch. by som len podotkla k tomu prehmatávaniu brucha, to mi raz v živote robil lekár v rámci predoperačného vyšetrenia a predtým sa SPÝTAL, či mám spodné prádlo a či mi teda SMIE o pár cm posunúť nižšie nohavice (to bolo v nemocnici, bola som v pyžame). a takisto potom pred operáciou, keď som sa, pravdaže, musela vyzliecť, nenechali ma tam trápne chodiť nahú, ale hneď mi podali plachtu, aby som sa mohla zakryť a tak si ísť ľahnúť na to lehátko či čo to bolo.

takže ak by si ešte bola na pochybách, nie, nie je to normálne.

[zruseny35]

Ja jej to verím.Od 17r som mala gynekologa a ked som v 18r odchádzala od detskeho lekára -"obvoďáka",tak mi robil "výstupnú prehliadku" a pred matkou(handba ako svet) Pritom mi najprv prezrel tu chrbticu,čo som si mohla ešte zakryt, a potom si ma otočil k sebe a prekutral mi prsia spredu.Prečo,ked som mala gynekologa už rok? Ved gynekolog to vie predsa či mam "správne vyvinute prsia ",hlavne to urobil preto ,lebo som tam prisla koli nepravidelnej menštruácii.Tak nechápem tú uchylnost obvodákov !

1Tinkaa

Niečo podobné som zažila aj ja keď som bola na vstupnej prehliadke v 1. ročníku na gympli. Mali sme lekára asi tak 50-tnika a robil presne toto isté s nami. Nakoniec už k nemu nikto nechcel chodiť. Sťažovať sme sa darmo sťažovali, nepomohlo, on mal vlastné argumenty.

buzola

Mam vazne pochybnosti, ze to nieje vymyslene. Aspon by sa Simonka mohla ozvat co ako...
Ak je to pravda, tak:
- natrafila si na lekara ko*ota a cudujem sa,ze si to strpela a neotvorila si hubu. Ako keby ti kazal odhodit gatky, tak by si to urobila?
- obvodak ti nema co osahavat prsia, mne to nerobi ani gyndos. A co mam zname a maju inych gyndosov, tak ani jeden im prsia neosahava aj keby akoze mal.
aaaa cele sa mi to proste nezda :)

karolina232

a viete, ze na strednej skole sme mali podobneho skolskeho lekara? aj ked prisla mlada kocka len so zapalenym okom, aj tam kazal do pol pasa vyzliect, pravidelne, aj podprsenku, bol to jasny uchyl..Hromadne sme od neho odchadzali a vsade o nom hovorili.

tinabrej

Ak to nebol gynekológ tak na to nemal v žiadnom prípade právo. Keď som chorá tak ma popočúva aj cez tričko, nie to ešte aby som si dávala dole podprsenku.

Agnes989

hanka ale sme tak vychovávané, a hlavne dievčatá sú vychovávané k ešte väčšej poslušnosti. Potom zažije niečo netypické u lekára a nevie, či je to normálne. Na 20-ročnú mladú a neskúsenú si trúfol, na 30-tničku by si to už nedovolil lebo tá by ho poslala hneď niekam.