Zbytočné vyzliekanie u lekára?

Príspevok v téme: Zbytočné vyzliekanie u lekára?
1Simona

Ahojte,
mám 21 rokov a teraz som menila lekára, lebo prakticky som sa k tomu v meste mojej VŠ ani nedostala - vždy som ochorela doma.
V piatok som sa bola k nemu zaregistrovať a prišlo mi dosť čudné ako prebiehalo vyšetrenie. Bolo mi to až ponižujúce a dosť trápne.
Keď mi sestrička založila kartotéku - odmerala tlak, tak som išla k lekárovi.
On mi kázal vyzliecť sa do nohavičiek a to bez predchádzajúce komentára. Nechala som si podprsenku, tak mi kázal vyzliecť si aj tú. Nechápem načo až do nohavičiek keď sa ma až potom začal vypytovať o chorobách a tak. V nohavičkách som čítala aj obrázky na stene,....
Neskôr ma popočúval, prezrel chrbát, prehmatal prsníky. Kázal mi ľahnúť si a stiahnuť si nohavičky do pol stehna. Prehmatal mi celé brucho a podpazušie.
Prišlo mi to veľmi ponižujúce a čo som mala lekára predtým tak aj keď som bola chorá, ale pri preventívke som si v pohode nechávala podprsenku, ba niekedy keď som išla k nemu na kontrolu ma počúval aj cez tričko.
Aké máte skúsenosti vy?

Agnes989

Ak to bol praktický lekár a nie gynekológ tak na to v žiadnom prípade právo nemal, ani kázať ti vyzliecť sa, ani ohmatávať ťa. Len gynekológ ti môže prehmatať prsníky vrámci preventívneho vyšetrenia. Toto bolo jasné sexuálne obťažovanie. Môžeš dať sťažnosť na lekársku inšpekciu.

MultiLevel

Preboha....toto co opisujes zazivaju male deti na preventivkach, nie dospely clovek. Na SR som menila niekolko raz obvodneho lekara, nikdy som sa nevyzliekala a nikdy som nepocula od niekoho, zeby sa takto musel vyzliekat....Nabuduce si otvor usta a opytaj sa, ci je toto bezny postup, lebo s tym nesuhlasis. Povedz, ze prsia si kontrolujes sama (to dufam, ze aj robis), plus, mala by ti ich prehmatavat najma gynekologicka.

pacient123

lekár ťa nechal čítať písmenka hore bez ! to je ale haluz hah :D zaujimavé, že si nemala namietky ----: nchpm

pacient123

tak ten lekár mal asi erekciu ---- vrcholom by bolo keby s tebou rozpraval z vzrušujúcim hlasom. :D určite to nieje normálne, ale tiež nieje normálne to že si nemala žiadne namietky !....mohla si sa soýtať či je to potrebné!---

Janno

Tak prebehlo to naozaj čudne. Ešte by som pochopil to, že ti prehmatal prsníky, keďže si bola na vstupnej prehliadke a chcel sa uistiť, že tam nie je žiadny problém. Ale to sa určite dalo vyriešiť rýchlo a diskrétne a hneď na to si sa mohla obliecť. Nevidím dôvod na to, aby si čítala písmenka v spodnom prádle. A s tými stiahnutými nohavičkami to určite prehnal. Vyzerá to tak, že zneužíva svoju autoritu lekára a právomoci na to, aby si mohol dievčatá, či ženy poobzerať.

0vecka

nj otazne je ci by sa z toho nevykrutil na sude... moze si vselico povymyslat ze tam videl nieco atypicke atd atd...

ale pripomina mi to ten stary ftip jak babka hovorize dnesna lekarska veda velmi pokrocila ... ked som mala 18 tak som sa musela vyzliect cela do naha a dnes uz staci iba vyplazit jazyk :)

knaja

Urcite to nie je normalne. Chod tam trebars aj s otcom a vsetko doma povedz, prip. s nejakym chlapom. Zazaluj ho!!!

laura321

keby si nasla zopar jeho pacientiek ktore takto cele povyzliekal aj ked len s diagnozou jacmen na oku:D, tak by ste ho mohli usvedcit. Ale asi budes hladat tie mladsie a krajsie....