Trápi ma moja asymetrická tvár + môj príbeh

Príspevok v téme: Trápi ma moja asymetrická tvár + môj príbeh
Asymetric

Ahojte, mám 18. Vieme, že ľudia mávajú všetci väčšinou asymetrickú tvár, ale tá moja je oveľa asymetrickejšia od priemernej asymetrickej. Vždy ma trápili moje pery, pretože sú síce plné, čo väčšina žien by chcela dnes mať, ale ich tvar tiež nie je úplne symetrický. Takisto moja tvár ako celok, jedna polka je úplne odlišná od druhej. Celé mi to kazí aj to, že mám poruchu spánkovo- čeľustného klbu, mám akokeby vybočenú sánku, preskakuje mi to tam, vždy keď otvorím ústa a keď hovorím, je to viditeľné, že neotváram ústa rovno, zatiaľ to však neriešim, lebo nemáme na to financie. Ked som bola menšia, nosila som strojček a mala som pekné rovné zuby, aj teraz by som mala, lenže mi narástli zuby múdrosti a celé sa mi to tam posunulo a sú znova krivé, potrebujem znovu strojček, len teraz už neprepláca poisťovňa ani cent. Nie sme na tom finančne dobre, naši sú rozvedení, už 2 roky sa súdime s otcom,kt. sa o nás nezaujíma o výživné, ten na mňa dáva 150€, z čoho polovicu mu prepláca štát, lebo pracuje v zahraničí, tam zarába vyše 2000€. Mama je nezamestnaná, mám aj malú 8 ročnú sestru a nemôže od nej odísť na celý deň a ja mám svoje povinnosti, maturujem, vyberám si VŠ a tak, takže ju nemôžem varovať. Viem, že toto by ma malo trápiť viac ako môj vzhľad, aj trápi, lenže vzhľad a peniaze je všetko na čom tomuto svetu záleží. A bohužiaľ, ja nemám ani jedno, ani druhé. Mám už aj dospelého brata, kt. žije tiež v zahraničí, no s otcom sa tam nebaví, rozmýšľam, že pôjdem k nemu a nájdem si tam cez leto nejakú brigádu. Mám však strach, či mi všetko výjde, strach či zmaturujem a či ma príjmu na VŠ, hoci sa učím dobre, tento rok mi skutočne začína dospelosť a bojím sa toho, ako to dopadne.

Mila2001

Prosím tá ozvi sa mi na branofilo12@gmail.com mám podobný problém a dosť by mi to pomohlo pokial si už vyriešila tu tvar ďakujem

pacient123

asymetric ...sorry že som si zmyslel že so chlap zle som čítal ....av podstate mám podobný problém ako ty ..otec mi tiež berie sebadoveru nwm ako tebe ale mne povie pravdu do očí pohrdá mnou a nchpm že mu zakaždím odpustím ...mam aj mladšiu sestru ktorá je velmi pekná mmmniektory ani neveria že som jej brat lebo je odlišná ...nemá ma rada furt sa snažím s nou vichadzat normalne ale ona aj ked mi odpovedá na otazky tak z hnevom dokonca ma ohovara a tak ....každemu som na smiech ....no želám ti len to najlepšie dufam že ti bude lepšie ----mam akne ale to neznamená že ked to zmizne tak budem pekný --:D ,,,ale svoju realitu som už prial dokonca aj ked mi niekto povie do očéí že som takí a takí tak prekvapivo mi je to jedno a pocity sa vo mne nemenia a aj ked tak len na chvilu ...recept je proste oklamať mysel a prijať realitu biť štastný človek proste sme takí aky sme načo to riešiť ? čo sa dá zmeniť zmenme a ostatok ? s tim sa naučme žiť !!! hladaj vieru v boha lebo on je cesta,štastie,poznanie ...život nemá zmysel ked hladáš tam kde nemáš ja som to už pochopil človek može mať 10 áut myslíš si že bude navždy štastny ? treba hladať štastie u boha ---- ja som sa rozhodol že iba tam budem hladať štastie ...štastie treba aj rozdávať ----a s tím akné maš pravdu bol som si toho vedomí že je do o vnutornych pocitoch ...mam v plane cvičiť v posilke tak sa dá odreagovať ....aj ty rob rôzne aktivity čo ta bavia lebo človek ked nič nerobí tak ma debku ale ked niečo robí tak myslí len na tu činnosť

Asymetric

pacient123: Ďakujem za rady, i ked neviem, prečo si si myslel, že som chalan :) Vieš, ja sa nikde okrem tohto anonymného fóra ani nesťažujem, nechodím psychológovi, ani by som to nikomu z mojej rodiny, kamarátov či známych nedokázala povedať, ja to skôr dusím v sebe, preto som sa tu potrebovala trochu vyventilovať. Všetci ma poznajú ako vždy usmiate dievča, tak nejako sa to s tým úsmevom snažím zamaskovať, aj ked ho nemám teraz najrovnejší. Mne, môjmu bratovi a taktiež sestre sebadôveru ukradol tiež otec, hlavne pri mne, lebo mňa z nás 3 najviac nechcel, bil mamu ked bola tehotná, aby potratila a potom mi neprišiel ani na krst, ani do nemocnice, ani s mojou tzv. "babkou" (jeho matkou), obaja odkázali, že na toho bastarda sú neni zvedaví. Pritom mama mala jediného frajera v živote môjho otca. Brat mal tiež akné v puberte a dosť silné a sestra aj ked je malá, má strašne zlú povahu. Možno tomu neuveríš, ale to tvoje akné, tak aj ako bratove malo, má duchovnú príčinu. Každá nemoc má duchovnú príčinu. K aknému je napísané toto:

AKNÉ:
Příčina: Odmítání sebe sama, naštvanost, potlačený vztek a agrese, neschopnost a nemožnost se bránit, opovržení

Co dělat: Snažit si vymezit si hranice, naučit se bránit, říci vše, co se člověku nelíbí ne s úmyslem ublížit, ale stylem, mně se líbí, když…, mně vadí… Přijmout sám sebe.

www.evolucia-vedomia.me

Brat si svoju sebadôveru vybudoval v posilke, teraz len cvičí a je to jeho život, robí v zahraničí a tam pomerne dobre zarobí. Ked bol menší, tak ho pravdepodobne šikanovali, vtedy som nič nechápala, až kým sa nestalo to isté aj mne. No on to všetko zvládal zle a preto začal šikanovať mňa a aj doma hrozne vystrájal, mama musela neraz volať policajtov. Odkedy je v zahraničí a na vlastnom chlebe, zmenil sa k lepšiemu, no my 2 sa ignorujeme, skoro vôbec nerozprávame, je mi to ľúto, chcela by som, aby sa náš vzťah zlepšil, ale bojím sa, že ma stále nemá rád a pohŕda mnou ako kedysi. Ale myslím, že on by mi pomohol tam v zahraničí s brigádou a možno aj u seba ubytoval, ale neviem ako by sme sa spolu rozprávali, ale musím to vyskúšať, možno sa nám zlepší ten vzťah, ja som mu už všetko dávno odpustila, pochopila, ale neviem ako vníma mňa on...

Agnes989: Ahoj Agnes, ja viem, že nikto nie je dokonalý, no moje spolužiačky sú doslova krásky a všade naokolo mňa sú pekné baby, kt. vždy držia v ručičke smartfón a robia si stále "selfie". Ja sa tomu krkolomne vyhýbam, lebo neviem vystáť ako tam vyzerám s tými asymetrickými tvarmi, všetci naokolo mňa majú symetrické tváre. Tú poruchu sánky teraz ešte nemôžem riešiť, ani neviem kedy budem, ale o 2 týždne je súd a dúfam, že už sa to konečne vybaví, lenže aj tak otec stále hovorí, že sa bude stále odvolávať. Čakám aj na to, že mi vyjde tá brigáda v Anglicku a tam budem robiť stále a tak by som si mohla zarobiť aj na tú sánku, aj na strojček na zuby, aj na VŠ. Keby si vedela, čo všetko robí a robil môj otec, ani by si tomu neverila, to ani nie je pre ľudské uši, to je už na nejakú hrubú knihu alebo 3hod. neuveriteľný film.

Agnes989

Nikto z nás nie je dokonale krásny, resp. málokto. Chyby, ktoré sa dajú odstrániť odstráň, s tými ostatnými sa nauč žiť. Tvoju asymetrickú tvár a pery pravdepodobne vidíš len ty, ostatní ľudia si to zrejme ani nevšimnú. Symetrickosť perí si môžeš dokorigovať rúžom. Tá porucha sánky by sa mala dať operovať a snáď by to mohla preplatiť aj poisťovňa. A zuby múdrosti si daj vytrhnúť. Viem, že je to so zubármi niekedy problém, mne ich tiež nechceli vytrhnúť, že oni netrhajú zdravé zuby. Pritom pre ne už nebolo miesto a hrozilo, že jak budú ďalej vyrastať, zničia mi sedmičky. Nakoniec mi ich vytrhli u súkromného zubára. Do toho zahraničia choď, len ti to prospeje, zarobíš a zlepší ti to sebavedomie. Je smutné, že sa o vás otec nezaujíma a nechce na vás platiť hoci veľa zarába, to je bohužiaľ prípad veľa chlapov, narobia si deti, neskôr sa rozhodnú rodinu opustiť a deti sú pre neho príťažou. To tiež zráža sebavedomie, ale s tým ty nič neurobíš. Je to jeho vizitka.

pacient123

hlavne nefnukaj --- mne sebadôveru berie niekedy aj moj otec a to si nevieš prectaviť ako som sa cítil ale raz som si povedal že v podstate aj ked mi niekto niečo povie o mojej fyzickosti tak hovoria pravdu a pre pravdu a realitu plakať nebudem ----vybodni sa na to a prijmi to aku súčasť tvojho života ,,,ja som to už prial proste to tak je a nezmení sa to tím že budem plakať mať debku a tak ---všetko je v hlave (mam to overené) ked si v mysli povieš že je to nepodctatné a uveríš tomu tak zrazu to preteba nebude problém

pacient123

nediokončil som v prispevku jednu vetu :D tam kde je xxx krat ...malo to biť to nemá xxx krat žiadny zmysel --- !

pacient123

krásu si človek nevyberá, neveril by si kolko ludí (aj tí čo su pekný) si hovoria, že su škaredý ......každý sme odlišný ----netrap sa s tím ja mám akné už 6 rokov mam s tím velký problém niekedy sa ani vonku neukazujem a ešte aby toho nebolo vela tak mám aj socialnu fobiu ...tato kombinácia je brutalna akne+socialna fobia ---tiež nemám dokonalu tvár a aj keby om akne nemal tiež by som nebol fešák :D no najhoršie je ked na to myslíš a berieš to ako problém lebo vtedy nastupujú rôzne depresije,uzkosť,nervy----a tak sa celý život žiť neda z depresiami a uzkostou ..aky sme taký sme ---viem možno problém je najsť si priatelku -chapem aj ja s tím mam problém ale máme dosť času a ked budeme mať depresie a uzkosť tak namnebude stačiť ani 100 rokov ----musíš nabrať sebavedomie ----a čo je sebavedomie ? -sebavedomie nemusí znamenať to, že si o sebe človrk bude myslieť že je pekný ---sebavedomie je že si človek verí v to ako pôsobí na verejnosťi teda musí biť sebaistý ,musi veriť tomu čo vraví a čo si myslí ...sebadôvera mení ludí ----odpovedz sám sebe - mal by si rád a veril by si nesebaistému človeku ktory je nudný a ktory ani neverí tomu čo rozprava lebo verí skôr iným ludským skusenostiam a na svoje vedomosti o realite serie ...mal by si takeho rad a veril by si mu ???? nie ! lebo by ti nevedel dať rady,v kuse by ti hovoril o tom ako trpí ale predca všetci na svete trpia ver mi nikto není spokojný aj ten čo má všetko môže mať debku ....proste život je hra ..hraj tu hru --- ! možno že život nemá zmysel ale to že premarniš svoj život tak to ma xx krat ...možno, že zmysel toho čo cely život chceme sa stratí z jeho dostupnostou ... ale možno že zmysel života je hladanie a nezaleží na tom čo chceme ale zaleží na tom či to niečo chceme hladať !!--- nerieš vzhlad ale pracuj na tom aby si vyzeral sebaisto ...ked ťa spozná nejaký človek tak nech si povie "ty vole ale z neho ide tá energia ,aký je sebaistý" ---nikto nieje dokonalý ---v podstate aj ten čo je dokonalý je nedokonalý preto lebo je dokonalý :D .....velmi dôležité je mať aktivity ...a najviac pomáha posilnovna ...to ževraj zaberá na 100 percent pridáva to na sebadôvere pomocou cvičenia sa vybúriš dáš zo seba von všetok hnev,debku a tak ..alebo športuj prihlas sa na niečo kickbox,box,futbal,hokej ...pomáha to zabudnuť na zlé