Mám povedať áno?

Príspevok v téme: Mám povedať áno?
tinabrej

Dobrý deň, neviem ako mám začať, mám jeden problém. Priatel ma požiadal o ruku, sme spolu už 8 rokov ( od kedy som mala 15 ), máme krásny vzťah a milujem ho najviac na svete. Nikdy som ho nepodviedla a určite ani on mňa, cítim že je to moja láska na celý život. Síce sa občas pohádame ale sú to len také malé hádky kôly v podstate ničomu, hneď si všetko odpustíme. Bývame spolu už 3 roky a vážne nám vždy všetko klapalo. Čiže asi by som ani nemala váhať a povedať mu áno. Ale teraz k tomu problému. Je veľmi žiarlivý a nemôžem sa ani rozprávať s inými, nekričí potom na mňa ale na nich. Občas sa mi zdá že je vážne veľmi agresívny, aj na ženy. Veľa krát mal už aj problémi keď zbil nejakých chlapov, proste mi to je všetko veľmi divné, na mňa ani len nezvýši hlas, chráni ma a vydím že ma veľmi ľúbi, ale bojím sa manželstva s ním. Bojím sa či nebude potom takýto agresívny aj na mňa. Mám z toho aj takú menšiu traumu pretože keď som bola malá môj otec bil moju mamu. Preto sa tak toho všetkého bojím. Rozprávala som sa o tom aj s mojou sestrou a s ľúďmi ktorí sú my najbližší, ale všetci vravia že by mi neublížil pretože vidia jeho lásku ku mne. Ale aj tak mám stále zmiešané pocity. Už neviem čo mám robiť. Viem že by bol aj dobrý otec, viem že má rád malé deti keďže aj jeho sestra práve porodila dcérku a stále sa s ňou hrá, stále mi opakuje že chce už mať aj so mnou dieťa. A háčik je ešte aj v tom že má strašne veľa peňazí ( samozrejme s ním niesom kôly tomu, milujem ho ), ale už keď sme spolu začali chodiť a mala som 15 tak sa všetkým predvádzal, samozrejme teraz už taký nie je, to bola puberta. :D Ale bojím sa že ak sa vezmeme tak že si bude myslieť že keď má veľa peňazí môže mať aj veľa žien. No ja neviem :/ Prosím poraďte mi. Som už vážne zúfalá. A rešpekt tomu kto si to celé prečítal :D Ďakujem za každý komentár. :) P.s. - je starší o 5 rokov :) Ale pre mňa je vek len číslo. Napíšte aj čo si myslíte o tom vekovom rozdiele.

tamaraka

Jano z domu - nemal by si to az takto brat ... 8 rokov je dost vela nato aby ukazal svoju pravu tvar .. nikdy jej nic neurobil a stara sa o nu, chrani si ju .. ved by jej ani vlas na hlave neskryvil .. ona mu dala sancu pretoze vedela ze v skutocnosti nieje taky ako sa zda .. a ukazalo sa to .. celych 8 rokov si ju vazi a miluje ju .. tyran by ju uz po roku bil .. ved jej dokazuje lasku ako sa len naviac da .. ano, mozno urobil v zivote vela chyb, ale pozri sa na to z toho hladiska aky je teraz .. ocividne sa zmenil .. a ta ziarlivost ? no a co .. vela chlapov je ziarlivych ... a on je preto lebo v zivote nedostaval vela lasky od svojich rodicov a musel byt na svete sam pre seba lebo mama mu odisla niekde do nemecka a otec sa tiez zrejme staral o seba a kaslal na syna... a on teraz v nej nasiel tu lasku ktora mu chybala od mala tak si ju chce chranit a nechce o nu prist .. od zaciatku vztahu jej kupoval drahe veci len aby s nim bola lebo v nej nasiel zenu ktoru hladal .. on ocividne nie je ten pripad ktory je agresivny tak ze bije svoje manzelky ..

Jano z domu

Izoluje ťa od priateľov, toto tyrani robia, manipulácie, zavádzanie v tom sú majstri sveta. Komu normálnemu vadí priateľský pokec so spolužiakom zo ZŠ? On si dal tú námahu a ešte za ním utekal a bu bu bu. Toto vážne nie je normálne. Spamätaj si kým je čas. Ty máš k tyranovi perfektne našlapnuté, musíš byť mimoriadne opatrná, máš to od matky. Ja ti nehovorím hneď sa s ním rozíď. Radím ti naštuduj si s chladnou hlavou problematiku domáceho násilia, ktoré nemusí byť fyzické, ale oveľa častejšie psychického rázu, a potom sa skús pozrieť na priateľa bez ružových okuliarov, triezvo.

Delete

tinabrej- prepáč som skeptik.

,,pred svadbou je každý kráľ,, Po svadbe sa zvyknú meniť skutočnosti a ver alebo nie - tá moja známa nemala ani tušenie. Ani náznaky žiarlivosti. Akonáhle si ho vzala tak sa nepohla z domu.

Slobodna

Ženám vôbec veľmi neimponuje agresívno - dominantné správanie ... skutočne len veľmi submisívnym ženám so syndrómom obete. Muži majú dosť skreslenú predstavu o tom, po čom ženy skutočne túžia. Mnohé to naopak veľmi odpudzuje.

Jano z domu

Dievča uvedom sa, sama pochádzaš z rodiny kde otec týral matku, teba tyrani inštiktívne priťahujú a sama máš v sebe semienko pochybnosti, inak by si túto tému nezakladala. Pozri tento článok - www.noviny.sk Študuj na internete prejavy tyranov, znaky a hlavne začiatok. Ak chceš dopadnúť ako tvoja matka, tak si na tej najlepšej ceste. Ale ako sa hovorí, každý je strojcom svojho šťastie, ja som ťa varoval, zváž to prosím, nerozhoduj sa len podľa srdca, to nebýva ten najmúdrejší radca.

tinabrej

Nieje to zasa až také, kamarátky mi vôbec nezakazuje a mobil mi nikdy nekontroloval. Je to len na chlapov, to príde vážne aj mne prehnané. Mám aj jednu situáciu.. Stretnem spolužiaka zo základnej, chvíľku sa porozprávame a priatel ma už ťahá preč a potom, keď sme prišli domov povedal že si na chvíľku odbehne a potom mi zavolal ten spolužiak že bol za nim môj priatel a povedal mu že nechce aby sme sa viac stretávali. :/ A už sme sa o tom aj rozprávali, vravela som mu že nemôže byť takýto, povedal mi len že sa bojí že o mňa príde, pretože som jeho všetko a keď by som ho opustila že by nemal nič. :(

tinabrej

lienocka-33, ja mám veľmi rada deti, a vždy som plánovala mať deti cca v 25-28r, ale v tom by nebol problém lebo ho milujem tak že kľudne by som s nim mala deti aj teraz. :) :D Rodinu by som si s ním založila, ale zase by som si brala to hlavy tú vec s mojou mamou, mala 3 deti a ostala s nimi sama.

Jano z domu

Agresívny žiarlivec je podľa mňa najhoršia možná kombinácia. Pritom ženám agresívno - dominantné správanie u mužov veľmi imponuje, ale len do času kým si agresivitu vybíja inde. Pokiaľ je hrubý aj na ženy, tak dávaj ruky od neho preč a utekaj ako môžeš. Veď to nie je vôbec normálne, že sa s iným nemôžeš rozprávať a ak áno tak po nich kričí. To čo sú za spôsoby? Ty to nevidíš? Postupne Ťa izoluje a časom sa tá agresivita obráti proti Tebe. Pozri si znaky tyrana, na nete je toho veľa, prvotné štádium, naštuduj si to a daj spiatočku kým sa dá. Všetko na neho sedí, aj ten prehnaný záujem. Pozri sa na neho bez ružových okuliarov.

Delete

tinabrej - Napíšem ti to takto:

Ľudia sa nemenia (teda ich podstata sa nikdy nezmení)!!!!

Ak jr takýto teraz a nemení sa to tak ver tomu, že sa to nezmení nikdy. 8 rokov je dosť dlhá doba nato, aby si aspoň trošku človeka dokázala odhadnúť.

Mám jednu známu, vydávala sa ako 18 ročná z veľkej lásky a tiež bola v podobnej situácií. Dnes je síce vydatá za toho istého muža ale nemôže sa nikam pohnúť. Nemôže si nič kúpiť, odkedy sa vydala nemohla mať žiadnych kamarátov. Stretávať sa s kamarátkami bolo tabu a ak by mala kamarátov tak by ju ten niekto pravdepodobne zbil.... Ale len sa domnievam. Nezbil ju nikdy ale nepustí ju na krok z domu. Je tak žiarlivý, že jej dokonca kontroluje telefóny, necháva ju sledovať a kontroluje jej aj počítač.

Ružové okuliare sú niekedy veľmi kvalitné a dokážu vydržať dlho ale dávaj si pozor. A hlavne buď obozretná.

Agnes ti dobre píše.

tinabrej

lienocka-33, veľmi ti ďakujem za radu, a asi by som naozaj mala navštíviť tú psychologičku, pretože niekedy mám vážne pocit že sa len bojím že sa mi stane to čo sa stalo mojej mame. A nechcem ho priraďovať k mužom ktorí týrajú svoje manželky, lebo viem že by toho schopný nebol, stále, už od kedy sme spolu, celý čas sme sa držali jeden druhého, keď ma niečo trápilo vždy mi pomohol, to isté keď niečo trápilo jeho. Bol aj čas keď som nemala vôbec žiadne kamarátky, iba jednu ktorá stojí pri mne stále, proste všetci sa dali proti mne, vtedy som mala 16, pretože všetci si ho pamätali ako toho čo každého bil v škole, ale predsa len bola to puberta a nebol jediný. Každý ho vždy videl len ako bohaté rozmaznané decko, ale on taký nikdy nebol, síce sa chválil že má všetko, ako no bola to ešte základka robil to každý. Ale rozmaznaný nikdy nebol a preto aj keď sme ešte ani kamaráti neboli vždy som sa ho zastávala. A ďalšia vec, čo sa mi na ňom páči, stále keď sme spolu niekde vonku, s partiou kamarátou, stále sa mi venuje, nikdy sa pri ňom nikde necítim že som tam navyše. Je to skvelý človek, len v ňom asi nikto neobjavil tie dobré stránky, ja ho strašne ľúbim aj keď mám pochybnosti aké mám, budem to musieť prekonať, pretože je to len taká spomienka z detstva.