Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Skusenosti s tamponmi

[zruseny35]

ahoj... tamponky su fajn ,ak mas aj dobru značku (mne vyhovuju tie OB,s povrchovou vrstvou pre lahšie zavádzanie).Zavadzaj si ich ako ked si už skoro sadneš na wc-misu- v tej polohe.Pri chodení uch nesmieš cítiš.Ked bude plny,sám ti sklzne nižšie,budeš mať pocit,že ti tam "zavadzia" Nepoužívaj ich však v noci a dlhšie ako 4 hodiny-vtedy možeš dostať toxicku reakciu.Ak ti bude vnutri "prekážať" tak ho vyber.Radsej investuj do vložiek s vonou (always su fajn ) skrídelkami.Sama uvidíš ,či ti sadnu tampony alebo vložky,alebo to budeš striedať.
PS: to čo vyhovuje mne,nemusí tebe :)

anhanka

Oprava: menstruacny kalisok

Ten odkaz bol na stranku sashe.sk, kde ma Slamienka pekny clanok o tomto type vloziek.

dixit

ja už fičím len s tampónmi, vložku som nemala už ani nepamätám... je to tak omnoho pohodlnejšie a nikdy som nemala žiadne problémy. akurát mi trocha vadí, ako sa mi pri zavádzaní zakrvavia ruky, blé, ale tak, existujú našťastie umývadlá :D
a vlastne, ešte sa mi zdá, že občas, keď mám trochu bolestivejšiu menštruáciu, tak ma zvlášť tie väčšie tampóny po nejakom čase "tlačia", akoby zhoršovali bolesť - ale keď to vyberiem a dám menší, tak je to už ok

Tulik

Moja skusenost s tamponmi je taka ze ich neviem pouzivat. Kramy mam od 10 rokov a budem mat uz 20 za chvilu ale kedze som ich dostala tak skoro prislo mi to ako panne akesi nevhodne, nikdy som sa nepokusala si ho dat. Ale aj teraz ked uz nie som panna a skusala som to, tak mi to akosi nesedi. Stale ho citim a ked som sa aj snazila si ho dat hlbsie tak som si musela pri tom lahnut, takze si neviem predstavit ze by som si ho na wecku vedela vymenit bez toho aby mi to trvalo polhodinu kedze tam si ani nemam kde lahnut. Je mi jasne ze asi to chce len prax ale mozno mam aj nejaky blok v hlave lebo mi to pride ze preteciem. Takze ja len vlozky. Ale vacsinu bab co poznam neda na tampony dopustit takze terba vyskusat a zistit v com sa citis pohodlnejsie. :)

anhanka

Vysusujuce tampony a umelohmotne vlozky nie su najprijemnejsim riesenim. Pouzivam ich len vynimocne. Inak snurka na tampone sa nezvykne trhat a da sa vybrat aj bez snurky, staci silnejsie zatlacit.

Lepsie riesenie su latkove vlozky (s vsitym igelitom), pricom daju sa do zakladnej vlozky (napr.od firmy plienka.sk) vkladat aj hocijake kusy starej cistej latky, ktore potom vyhodis.
-odkaz odstránený-
Ked chces hygienicku pomocku, ktora zachytava krv priamo v posve, tak miesto tamponov odporucam menstruacnu spongiu, prip. menstruacny kalusok, pozri na googli.

Noelani

Ja som nevravela že vo vani! Ja písala že si sadnem na kraj vane :) naučte sa čítať. V robote s tým nemám problém bo da ktorý majú bidet ;)

vetrolamka

noelani a to vzdy si menis vo vani hej? A ked si v praci alebo v skole alebo proste mimo domu tak kde do vani sadnes akoze?

Monika1984

Tampony pouzivam prilezitostne. Aspon raz za den by sa tampon mal prestriedat s vlozkou. Co sa tyka infekcii a zapalov, no pokial dodrzis hygienu pri zavadzani a budes ich menit dostatocne casto malo by to byt ok, avsak tampony su bielene a casto to ej dovod infekcii a zapalov lebo narusa svojim sposobom prirodzene prstredie v posve. Moja skusenost je ale taka ze aj z vloziek som uz dostala mykozu pretoze po 5-6 dnoch z vlozkou sa mi vzdy \"spari\" vsetko ma zacne stipat , palit a uz to zacne...vytok atd...
najradsej mam O.b. nikdy som nemala problem z odtrhnutim snurky. Kupujem opti balance mali by zachovavat prir. prostredie a o.b.mini aj super plus ked treba. Tie nove s kridelkami na noc mi pretiekli raz dva takze asi tak. ja mavam v noci silne a ten super plus s kridelkami mi vydzal 2 hodiny a musela som sa ist komplet prezliect
www.obtampony.sk

Noelani

Ja tiež používam tampóny ale vždy keď si mením tak si sadnem má vaňu a so sprchou to tam osprchujem a nemusím sa báť zbaktérií ;)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Skusenosti s tamponmi - Fórum - ZDRAVIE.sk