Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ísť do vzťahu?

Príspevok v téme: Ísť do vzťahu?
mejty

Možno bude príspevok, trošku dlhši, ale prosím Vás,aby ste mi poradili. Mám 32 rokov, mala som dva vzťahy jeden som ukončila kvoli žiarlivosti partnera a ten druhy sa počase ukázal ako riadny manipulátor a agresívny človek. Teraz som sa spoznala s jedným chalanom. Má 35 rokov, pár krát sme sa stretli a celkom si rozumieme. Ale, má vyoperovanú štítnu žlazu a v 18 rokoch bol na operácii krčových žíl, tie žili má aj jeho brat aj mama, povedal, že to majú dedičné. Teraz to bude znieť, že som nectlivá,ale tak to nie je. Bojím sa isť do vzťahu, hlavne kvôli tej štitnej žlaze, každé ráno berie tabletky, a na nete som sa dočítala, že ľudia so štítnou žlazou,majú zniženú plodnosť, alebo sa im rodia postihnuté deti. Kolegyňa mi povedala, že štítna žlaza sa celá vyberá, len keď je to rakovina. Neviem, prečo mu ju celú zobrali, nechcem sa ho to spýtať, pripada, mi to ešte dosť osobne.Nie je to tak, že ho odsudzujem, to určite nie,za to nemôže, len sa bojím, že ak pojdem do vzťahu, či raz budem môcť mať s ním deti, alebo ak ostanem tehotná, či to nezdedí aj moje dieťa, bojím sa ak by som ostala tehotná, že budem stále rozmýšlať, či to bude mať aj moje dieťa a či bude zdravé. Asi je to vekom, že takto rozmýšlam. Nechcem mu ublížiť, preto sa chcem rozhodnúť čo najskor, aby som ho zbytočne „nevodila za nos“, na jednej strane mi je sním dobre,ale na druhej sa bojím zdravotného stavu a jeho následkov. Otec mi zomrel na rakovinu, bolo to ťažké obdobie, a preto neviem, či by som zvládla aj chorobu svojho dieťaťa. Možno, priveľmi rozmýšlam, veď môžem mať aj zdravého partnera, aj tak môžu sa stať rôzne veci, ale to je iné, keď človek nevie čo ho čaká, ako teraz, keď viem, čo môže nastať. Čo by ste robili vy, išli by ste do vzťahu?

Agnes989

Tak toto by mňa naozaj nenapadlo riešiť. Keby mal nejakú vážnu genetickú chorobu tak áno, ale kto je v dnešnej dobe 100%-ne zdravý? Takého budeš hľadať veľmi dlho. A ak by tvoj aj hneď mal rakovinu, neznamená to, že ju musia mať aj vaše deti, dedí sa genetická predispozícia a s tým sa dá niečo robiť, ale nie rakovina. Ak budeš svoje deti viesť k zdravej výžive, civilizačné choroby sa im vyhnú a genetické predispozície sa neprejavia, to ale záleží od teba. Asi by si mala od neho radšej ísť, lebo ak by tvoje deti náhodou dostali nejakú chorobu, napr. ekzém alebo alergiu, si schopná mu vykričať, že za všetko môžu jeho choré gény a on si myslím tiež zaslúži niekoho, kto si ho bude vážiť a kto ho bude mať rád takého, aký je.

De

No kedze chlapa vnimas v prvom rade ako zdravy geneticky material ktory ti prinesie iba zdrave deti, tak v tom pripade mozno by stalo za uvahu dat si urobit deti od niekoho o kom je zname, ze zdravou genetikou disponuje. Dnes uz sa to lekarsky urcite da nejak vysetrit a urcit ze ktory jedinec je vhodny na zdrave plodenie deti a ktory nie. Takze pre teba je vhodne ist asi touto cestou a nezacinat si s niekym o kom nemas istotu ze je geneticky vyborne pripraveny na tvoje vytuzene zdrave potomstvo.

kafe

ak sa bojíš nemá to význam. Ruky preč od neho.
Všetko to, čo spomínaš je možnosť. Možnosť byť s fajn chlapom, ktorý ale nie je celkom fit. Alebo so zdravým blbcom. Možnosť mať zdravé deti, ktoré siahnu po drogách a ničia celú rodinu, alebo sú depresívne, nemajú žiadny cieľ v živote, len plesnivejú... alebo prijať/počítať aj s chorými deťmi, ktoré si vedia vážiť aj to menej čo majú a vedia to využiť ďaleko lepšie ako deti zdravé. Majú väčšiu motiváciu, jasno v dôležitých veciach, ano, majú obmedzenia, ale takéto deti si určite neničia zdravie fajčením, alkoholom ani drogami.. proste aj tá choroba má svoje výhody. Chorý človek vníma život trochu inak.
Buď sa s chlapom otovorene porozprávaj o svojich obavách, alebo mu daj pokoj. Určite vie o svojom zdravotnom stave viac ako tvoja kolegyňa. Povedz mu aj to o svojom otcovi, aby pochopil prečo máš také obavy. A uvidíš.

adri 168

A este nieco nikto ti nezaruci ze ak si vyberies zdraveho partnera tak zdravym aj ostane choroba si nevybera ako sa vravi a nikdy nevies.Je to na tebe sa rozhodnut ci ho lubis a ako to citis.

adri 168

Stitna zlaza sa nevybera len v pripade kze he to zhubne a je to rakovina to mas zlu informaciu.Aj co sa tyka deticiek napr nasa plavkyna Martina Moravcova ma vyoperovanu stitnu zlazu a pozri ma krasne zdrave deticky.Prv si over informacie a never typu jedna baba povedala.

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.