Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedá sa mi učiť - zlá pamäť

Príspevok v téme: Nedá sa mi učiť - zlá pamäť
kika3786

Ahojte.Mám veľmi zlú pamäť,rýchlo zabúdam čo som sa naučila a musím sa preto dlho učiť.Niekedy jednu stranu až polhodinu.Chodím na vysokú školu.Som v 3.ročníku.Ešte ma čaká 14skúšok a dve štátnice.Prvé som zvládla úspešne.Užívam aj ginko a acutil na pamäť,ale poslednú dobu mi to už nepomáha.Poradte,čo mám robiť. :-(

emilia55

káva a hlavne nemaj okolo seba nič čo ťa bude rozptylovať a uč sa po blokoch medzi ktorými budeš mať pauzy, napríklad hodina učenia a pol hodina pauza :)

Ipsik

Na zlepšenie pamäti je dobré aj to, ak si myseľ neustále trénuješ, ak sa napr. stále niečo učíš alebo čítaš. Riešenie matematických príkladov podľa mňa však vôbec nepomáha. Nehovorím, že to mám aj odskúšané, ale isto skôr nie, ako hej.
Bral som aj gingo, ale dal som si ho len raz a dodnes si na ten moment veľmi dobre pamätám, tak asi pomáha. Babka mi však povedala, že nie je dobré si všetko pamätať, tak som ho radšej prestal užívať.

Jaja15

Ginko, lecitín - dajú sa zakúpiť aj kombinácie prípravkov kde je aj lecitín aj ginko....ginko prekrvuje mozog, lecitín čistí cievy a napomáha sústredeniu....

Lujza13

Ahoj, osobne si myslím, že polhodina na stranu nie je veľa. Záleží to hlavne od predmetu, niečo ide ľahšie a niečo ťažšie (skúsenosť z vysokej školy). Osobne si neodporúčam žiadne lieky (hoci ostatní ich tu ospevujú). Hoci sú primárne určené na podporu koncentrácie. Predsa sú to len lieky a ich účinok môže byť nežiaduci a dokonca spôsobiť ďalšie ochorenia (napr. problémy s pečenou). Skús vitamíny vo forme ovocia a zelený čas. Alternatíva, no myslím že lepšia ako z lekárne. Urob si miesto, kde sa budeš cítiť pohodlne. Motivuj sa a mysli na to, prečo to robíš. A rob si prestávky počas učenia.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedá sa mi učiť - zlá pamäť - Fórum - ZDRAVIE.sk