Nabeh na rednutie kosti

Príspevok v téme: Nabeh na rednutie kosti
pomocc

Výsledky od doktorky mi toto potvrdili. Co to vlastne je, co mám robit, budem mat osteoporozu? Mám len 16 sice som vegetarianka, jem vela ovocia a zeleniny, mlieko pijem každý den. Doktorka povedala aby som jedla ryby, ktore som predtym nejedavala. Vyliecim sa este alebo ked budem mat 20-30 tak sa mi budu lámat kosti :/
Ked jem ryby, chce sa mi vracat :/

lombardo1981

Najviac sa ho nachádza v sardinkách, losose a tuniaku. O niečo menej v pstruhovi, úhorovi a šprotách.
Vitamín D3, ktorý potrebuješ sa aj vytvára v koži. Napríklad osoby so svetlo pokožkou dokážu vytvoriť približne 10000UI pri expozícii celého tela po dobu 20 až 30 minút. Ale čím je pokožka tmavšia, tým je tvorba pomalšia. A treba upozorniť, že napríklad faktor 8 dokáže produkciu vitamínu D3 v koži znížiť až o 97%.

Noelani

Najviac vitamínu D obsahujú vajcia, plnotučné mlieko, máslo a tučné ryby.

Rybí tuk z treščej pečene je najbohatším prirodzeným zdrojom vitamínu D.

Noelani

Ja s pukanìm žijem každo denne nepukà mi to len v kĺbe ale aj v prstoch v ruke v chrbtici :D
Ten zvuk je podmienený uvoľňovaním vzduchu medzi kosťami ale môže byť spôsobené aj nedostatkom kĺbového maziva.

pomocc

A ten vitamin D ziskam aj tak že jem ryby? To asi nestačí že?
Inak, ked si len tak klaknem a pukne mi v kostiach, vadí to? Občas aj ked kracam, tak cítím zvlastny pocit v nohách, alebo si to len namyslam, neviem :/

lombardo1981

Keď som bola malá, tak bol dostupný iba rybí olej vo fľašiach. Potom prišli aj kvapky. Tie už sa dali.

Noelani

Mne ten rybí olej vôbec nevraveli ja beriem vit. D v kvapkách 15-20 gtt raz za týždeň a pred pár týždňami som do brala tbl na kosti na SK zatiaľ nedostať a obsahuje všetko čo kosti potrebujú