Chorobny poriadok

Príspevok v téme: Chorobny poriadok
Divyjack

Dobry den,

mam taky problem. Dovrsil som 30 rokov, s priatelkou zijeme spolu 5 rokov, ona ma 29. Niekedy som nebol taky poriadkumilovny ako teraz a neviem cim to je. Neznesiem neporiadok, neznesiem neumyty riad, prach, nepovysavane, neumyta vana, umyvadlo, vlasy v umyvadle. Upratujeme raz tyzdenne doma s priatelkou, ibaze ja vzdy poriadim lepsie ako ona, este niekedy aj po nej. Resp. jej sa velmi upratovat nechce....zacinam mat z toho obavy aka bude neskor zena, ked si ju vezmem, ked pridu deti. Alebo sibe mne, ze chcem mat dokonalu cistotu alebo neviem , kde je chyba. Ked pridem domov z prace niekedy a vidim bordel a ona je doma a nic s tym neurobi, ide ma roztrhnut....bohuzial aj moj zaujem o sex s nou upadol, lebo si zacinam mysliet, ze nieco nie je ok....

divyjack

bingo, perfekcionista...všetko poriadne v domácnosti, poriadok, nič pokazené, ako švajčiarske hodinky....uberiem z nárokov na život...viac si život užijem...lebo mi švihne...

bohužial mám v povahe byť najlepší, a všetko mať najlepšie...niekedy ma to ničí...preteky....a to si trafila, mať všetko pod kontrolou...aj v práci aj v podnikaní aj doma...no nič, idem sa zamyslieť...lebo ona odíde, nebude stíhať a nájdem si podobnú ženu ako ja a to bude uragán a budem sa v 40tke cítiť ako 60tnik :DD

zewa

Ja mat takeho frajera, tak mi sibne. Bud rad, ze ona este s tebou je. A ked ti to nevyhovuje najdi si nejaku, co upratovat bude. Hotovo, vyriesene.

Rocketman

No rozhodne to s nou ries. Kamarat mal dost lenivu babu a bordelarku a bol to dost velky problem. Nakoniec sa rozisli, aj ked nie kvoli tomu. On vsak stale akosi tajne veril, ze ju zmeni a bude poriadna. Ale nezmenil. A upratoval za nu :-D Zena ktora nie je trosku gazdinka a nema rada poriadok, to je dost velky problem do buducna.

Stopka

divyjack ved sa dohodnite na nejakom kompromise ja ta velmi chapem lebo aj ja som taka,mam rada poriadok a citim sa v cistuckom byte prijemne.Mna to nezatazuje nic neprehanam ale ked nemam nejak povinnosti preco by som neprebehla byt s vysavacom ale bo neupratala riad pradlo atd. Kazdu sobotu upratujem cely byt dokladnejsie a pocas tyzdna klasika kuchynu kazdy den ked sa vari atd.Nastastie aj s manzelom mame radi poradok obaja kazdy robi co moze ale nejdem sa zasa uhnat upratovanim.Ja ked idu sviatky nemusm drhnut vsteko od A po Z ako normalny vikend nic nema zanedbane aj zaclony periem vted yked vidim ze je treba a nie ked idu sviatky...ale vzdy hovorim,ze nacuvam telu ked sa mi chce robim ked som unavena oddychujem normalny bezny poriadok...podelte si sluzby a hotovo ved sama uvidi ze ked je poriadok uziva si ten domov pri zapalenej sviecke ovela viac ale je to myslim o povahe...ja som bola uz z domu naucena poriadku tak ja to beriem normalne mna to nezatazuje..

dela

myslim, ze upratovat raz do tyzdna, je tak presne akurat ..

jedine co ja upratujem casto je kuchyna (podla varenia), kvoli potravinam , supka na zemi a pod , tak to je jasne, ze aj kazdy den tam pozametam a utriem pult.

ale prach, raz za tyzden bohate staci.

miriam123

asi by som sa priklonila k tomu, ze s tebou nieco nie je v poriadku:). ak si nenajdes podobne postihnutu zenu a nebudete cely vecer upratovat, tak budes mat s kazdym tento problem. asi si prilis velky perfekcionista a potrebujes mat vsetko pod kontrolou, ale nie je vsetko v zivote o poriadku. vies si predstavit, ze raz budes mat dieta? to este len bude rosambo, nebude sa pytat, kam co patri. myslim, ze by si sa hlavne mohol trochu ukludnit a nebrat to tak vazne.