Depresie a sexualna orientacia

Príspevok v téme: Depresie a sexualna orientacia
Adam3542

Zdravím. Som 16 ročný chlapec. Je to už pol roka čo som si priznal že som bisexuál. Mal a stále mam z toho depresie ktoré riešim rezaním. Často depresie trvajú aj pár dní. V škole sa ma každý vypytuje čo mi je a podobne, prečo sa neusmievam . . . No mne sa nechce nasilu sa usmievať. Ale k veci. Rozmýšľam nad samovraždou, ale viem že by to bola blbosť. A zbabelosť. Dokonca som si napísal aj list na rozlúčku ktorý som mal zamknutý vo svojom malom trezore v izbe. Bolo tam napisane že som gay. Mama sa ma stále pytala čo v ňom je. Raz som prišiel domov a bol otvorený. List prečitany. Mimochodom, boli v ňom aj kondomy. Však viete, keby náhodou. :-) Deň na to mi mama našla zakrvavenú žiletku. Zatiaľ sa k tomu nevyjadrila. Mám strašné problémy, neviem ako ich riešiť. Sú to len pubertálne problémy alebo je to vážne?

Diipo

Podla toho akych mas rodicov na tom naozaj vela zalezi si este v puberte dozreje cas kedy to povies alebo naopak budes to v sebe dusit. Neni to ziadna tragedia aj ked ta to trapi

ped

Tak si povedz, že od zajtra si heterák a problém vyriešený a veselo si žiješ ďalej. Doposiaľ si mal šťastie, ktoré sa ti napriek všetkému neotočilo chrbtom!

Deedee99

Je mi 15 a mám podobný problém vlastne rovnaký. Neviem ako si to zvládol neviem ti pomôcť a myslím ,že ani nikto iný...
Je asi neskoro, ale aj tak dúfam, že by si mohol napísať.
Nedokážem si to priznať a nedokážem to nikomu povedať. Nenávidím sa za to a nedokážem to zmeniť

Zaujíma ma ako si to zvládol a čo si spravil

chaverim

Take nieco netreba brat na lahku vahu. Viem si predstavit, ze nie si v jednoduchej situacii. Asi by stalo za to si o tom s niekym kompetentnym pohovorit. Drzim palce

_meno

Ahoj Adam3542

Keď človeku je poskytované málo lásky a pochopenia .... človek sa cíti zbytočný a nepochopený.

Extremy konania su nekonecne, preto riesenim je nechodit do extrémov.

V dobrom: tvoja energia je neusmerňovaná .. zrejme ľahším prístupom rodičov .. a človek opakuje správanie rodičov.

preto napríklad stačí keď by si sa niekomu vyrozprával ... nie je vôbec treba aby ti dával odpovede ... stačí keď sa ty budeš realizovať ....

Pretože žiješ v zákazoch, poznáš ako chutia zákazy a kam to smeruje (k samovrazde - k ukončeniu zivota).
Inak povedane, ked clovek zije v tmavých mrakoch od mala ... neveri ze existuje slnko :) nikdy ho totizto nevidel, nepocul .. nikto mu ho neukazal.

A tak v jednej miestnosti sedi clovek smutny ticho a v druhej miestnosti si hra na gitare a spieva druhy vesely clovek. Ten prvy si mysli ze existuje len ta jeho miestnost .. mysli si ze zivot je len taky.

Vdaka poznaniu zla vsak ovela viacej vnimas dobro :)

Ak si chces popisat, kludne mi napis na ateven@pokec.sk

Pekny den Adam3542 :)