Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Kedy dava krava mlieko?

Dlifrag

Ahojte, rovnako ma trapi co sa deje so zvieratami ktore nemozu o svojom zivote rozhodovat ale my LUDIA co mame pocit ze sme nadradeny nad vsetko. Je mi z toho zle ale co uz aj ja som clovek. Prosim vie mi niekto studovany v danom odbore odpovedat na moju otazku. Do kedy je pre kravy a telata dolezite byt spolu a kedy myslim vek telata sa ma a same by sa odstavilo. Bude mat krava mlieko aj nadalej aj po odstaveni ked bude dalej mlieko odsavane. Takto to myslim fungovalo v minulosti a bolo by krasne ked by bolo mozne sa opat vratit k starym zvykom. Mali by ste aj vy zaujem mat ako keby vlastnictvo kravy od ktorej By ste po prirodzenom odstaveni teliatka nadalej brali mlieko myslim nejaky chov samozrejme nie doma na zahrade ale niekde v chove kde by dane mlieko od tej kravy bolo len vase pripadne tych kt. By spolocne s vami dotovali star. O kravicku? Hm?

Leuska123

inak, ja vzdy ked si dam mlieko alebo nejaky jogurt alebo hocico z kravskeho mlieka, tak sa zamyslim a v duchu tak aj podakujem tym kravkam, i ked niekedy nevedome....za tu obetu, cely ich zivot je obeta... to moje dakovanie nic nepomoze, ale treba na to mysliet obcas...

Leuska123

vsetko je pravda, co tu je napisane... a je stale oplodnovana, to je pravda, lebo casom laktacia klesa a cestvo po porode zase laktacia nabera stupajuci trend...

tapka 24

Tvorba mlieka funguje u kravy rovnako ako u všetkých cicavcov, pôsobením hormónov sa začína počas gravidity, pokračuje pri pôrode a po ňom. Mlieko však produkuje aj naďalej, stačí, ak ju bude niekto dojiť, pričom je jedno, či tak urobí človek, alebo stroj. Podobne ako u človeka, aj u kravy sa mlieko vytvára hlavne z toho, čo zje a vypije.

0vecka

sadP takymto ludom ako si ty uplne sibe... takze krava je zavreta v malom pristore kde sa absolutne nemoze hybat nema ziadne socilane kontakty pravdepodobne zije cely zivot v tazkej depresii a ty tu riesis ze je zataz pre jej organizmus lebo musi vytvarat mlieko. To dojenie je iba ceresnicka na torte.

sadP

Presne toto zaujima aj mna a z nejakeho nepochopitelneho dovodu, je to dost problem zistit.
Zatial som zistil, ze da sa to robit tak aj tak, teda niektore plemena kravy vedia davat mlieko aj potom... ale... ze vraj je to este narocnejsie pre kravu, ako ked si oddychne, a otehotnie znovu. Postupne sa znizuje aj tvorba mlieka, a tuku v nom. Cize velkochovy si to nemozu dovolit. Pre nich je jedina cesta, oplodnit ju znovu. Navyse tam hrozia aj ine problemy, ako hormonalna nerovnovaha, atd... teda nieje to pre kravu dobre, ostat ju dojit niekolko rokov.

Viac si precitaj tu:
www.reddit.com

Z toho vidno, ze "kradnutie" mlieka je pre kravu zlo, tak ci tak, a ja sice niesom vegan, ale veganom urcite fandim

Odozva

Videli ste vobec niekedy kravu okrem milky??
Krava ma mlieko stale,a nie len ked ma tela..hmm teda az od prveho teliatka...dovtedy je jalovica..boli ste vobec pri dojeni a pili mlieko este teple?? Ved pokial ma krava tela tak sa mu dava mlieko vsetko...vobec sa nepouzivalo na domace pouzitie...aspon u nasich starych rodicoch to tak bolo a myslim ze vedeli co robia

JASOM

Ovečka,problematiku nestudujem, nie je to az tak prijemna zalezitost. :) niekde som to citala alebo pocula ze sa to robi tak zo 4 az 5 krat a potom kravu musia zabiť. Mozno to hovori aj ta Erin vo videu co som poslala. Predpokladam, ze to tak nefunguje vsade. Su velkochovy a aj medzi nimi su mozno nepatrne rozdiely a su ekochovy a kadeco medzi tym...
Ale zaklad je jeden,krave mlieko ukradnut a nedat ho babatku teliatku aby sme mohli my ludia pit mlieko a jest syry.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Kedy dava krava mlieko? - Fórum - ZDRAVIE.sk