Kedy dava krava mlieko?

sadP

Presne toto zaujima aj mna a z nejakeho nepochopitelneho dovodu, je to dost problem zistit.
Zatial som zistil, ze da sa to robit tak aj tak, teda niektore plemena kravy vedia davat mlieko aj potom... ale... ze vraj je to este narocnejsie pre kravu, ako ked si oddychne, a otehotnie znovu. Postupne sa znizuje aj tvorba mlieka, a tuku v nom. Cize velkochovy si to nemozu dovolit. Pre nich je jedina cesta, oplodnit ju znovu. Navyse tam hrozia aj ine problemy, ako hormonalna nerovnovaha, atd... teda nieje to pre kravu dobre, ostat ju dojit niekolko rokov.

Viac si precitaj tu:
www.reddit.com

Z toho vidno, ze "kradnutie" mlieka je pre kravu zlo, tak ci tak, a ja sice niesom vegan, ale veganom urcite fandim

Odozva

Videli ste vobec niekedy kravu okrem milky??
Krava ma mlieko stale,a nie len ked ma tela..hmm teda az od prveho teliatka...dovtedy je jalovica..boli ste vobec pri dojeni a pili mlieko este teple?? Ved pokial ma krava tela tak sa mu dava mlieko vsetko...vobec sa nepouzivalo na domace pouzitie...aspon u nasich starych rodicoch to tak bolo a myslim ze vedeli co robia

JASOM

Ovečka,problematiku nestudujem, nie je to az tak prijemna zalezitost. :) niekde som to citala alebo pocula ze sa to robi tak zo 4 az 5 krat a potom kravu musia zabiť. Mozno to hovori aj ta Erin vo videu co som poslala. Predpokladam, ze to tak nefunguje vsade. Su velkochovy a aj medzi nimi su mozno nepatrne rozdiely a su ekochovy a kadeco medzi tym...
Ale zaklad je jeden,krave mlieko ukradnut a nedat ho babatku teliatku aby sme mohli my ludia pit mlieko a jest syry.

JASOM

Ovečka,problematiku nestudujem, nie je to az tak prijemna zalezitost. :) niekde som to citala alebo pocula ze sa to robi tak zo 4 az 5 krat a potom kravu musia zabiť. Mozno to hovori aj ta Erin vo videu co som poslala. Predpokladam, ze to tak nefunguje vsade. Su velkochovy a aj medzi nimi su mozno nepatrne rozdiely a su ekochovy a kadeco medzi tym...
Ale zaklad je jeden,krave mlieko ukradnut a nedat ho babatku teliatku aby sme mohli my ludia pit mlieko a jest syry.

JASOM

Ano, dobre si citala, krava musi byt neustale oplodnovana, vo velkochovoch sa to robi nasilne a umelo, strci sa jej tam semenk byka, zrejme to musi riadne boliet, podla videi, sa to robi necitlivo, proste jej do otvoru bachnu svojoj rukou obalenou v sacku semeno. Ked porodi,teliatko jej ihned zoberu nasilne aby nepilo mlieko ktore je urcene predsa pre ludi!!!!