Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Uz neviem s cim by som natieral...

Príspevok v téme: Uz neviem s cim by som natieral...
Pet

UZ ma ide slahnut beriem roaccutane 2 mesiac na vahu 70kg, 30mg. a stale sa mi akne vyhodi asi v takom istom intervale ako predtym...ze nieco sa mi vyhodi a ked sa to zahoji tak sa vyhodi ine...

Neviem cim si to mam potierat , akne si nevytlacam , aj ked som mal bielu gulicku nechal som tak no do rana bola fuc , tak neviem ci praskla alebo sa to vstrebalo...

Este napr. na krku v zadu sa mi vyhodilo dve vedla seba nevytlacal som uz aj zbledlo ale stale tam mam dve hrcky po nom a to je vyse mesiaca uz ...co snim akoze urobit ?

Prikladam aj foto..., momentalne mam este od koznej differine a dalacit T co mi ostal a taka vodicka co mi dala ze na vysusenie ked sa mi nieco spravi..., co prilozim fotku tak to je akne ktore som tyzden potieral tou vodickou ,no vyzeraako uschnute ale stale tam je strasne tmava hrca...asi preto ze som sa v tom nerypal - nevytlacal...tak vzdy vecer to spravil vodicka , potom differine , a na koniec gafrovu mast . no ze by nieco odchadzalo nieje vidiet ved pozrite ...

P.S. Ked si niekedy nieco vytlacim tak to splaskne no ale flak ostane a teraz ked to nevytlacam tak je to cele akoby stale zapalene a ked to ustupy tak flak mi aj tak ostane...asi od tych pripravkov..
Naschval sa neholim nech si moc nedrazdim pokozku aj ked sa holim zo strojkom...

šanc

Pet,skús si naštudovať túto baktériu Propionibacterium acnesa, je o nej veľa písané, možno tak skôr prídeš na koreň veci /problému/.

Pet

Ale ako zistim napr. ze mi dobre netravi zaludok ? Ked mi nic nieje ? Neboli ma brucho , nemam krce, nemam zahu , nemam nic proste ? Na WC chodim normalne ziadne problemy nemam...Ide mi o to ze keby sa mi aj vyhodi obcas, ale u mna to je obcas ze asi skoro kazdy tyzden nieco nove, napr. ako uz X krat spominam stare vyrazky sa zacelyl ostali len flaky, a just den nato nova podkozna ktora sa tisne...zatial je pod kozu ale na stlacene boli a je tam hrbol...., tak premyslam ze ked bude mat vychadzat von ze jej spravim dierku s ihlou sterilnou a ci "vyfuci" za par dni teda ju stopnem , alebo navre ako ostatne, a aj tak ju budem musiet nakoniec vytlacit lebo tam bude hnis , alebo mi to prepukne az do ciernej farby skoro a potom uz bude len tvrda...na krku mam vyse mesiaca stale ako keby postipane , nieje to vydiet ale citit to prstom ...a to bolo akne ze som snim naozaj nic nerobil...

palec69

ja som mal tiez problem s akne dlhodobo. mazal som sa s roznymi kremami a pchal lieky. nic nezabralo. nakoniec som dostal tip na tradicnu cinsku medicinu. zacal som sa liecit u doktorky Moniky Krekovej. sice to trvalo vyse roka, ale zbavil som sa ich uz, vyzera to tak, ze navzdy. obcas sa mi nieco vyhodi, ked mi dobre netravi zaludok, ale neda sa to porovnat s tym, ako to bolo predtym.

Pet

Ide ma slak trafit !!! Tak hnisave akne co sa mi vytvorilo na oboch stranach sa mi podarilo vytlacit , neslo tazko , pomocou tea tree sa mi podarilo vysusit cize sice ruzova, ale nova koza bez hrbolu, a pozeram ze asi tak 1 cm vedla toho uz co sa hoji je NOVE !!!! to uz mi nieje snad ani mozne ... Nenadvezuje na to stare, takze nieje pricinou vytlacenia, jedine ze to stare by som ucpal a tisne sa vedla toho nove ? Kozna potierat gafrovu mas to tam nemusim ani chodit pri takych nizkych davkach ROAC.

Mam 25 a uz ma to vazne serie.., helykobakter som dobral lieky takze neviem ci by mal byt uz zniceny aleob nie, kedze opatovne testy mozu byt az o 2 mesiace...takze neviem ci to mohlo mat pricinu alebo nie, kedze som lieky dobral a akne sa tvori stale, ano nieje to vela 2-3 pupaky , lenze ked ich mate cervene jak fras a velkost jak pripinackova hlavicka...

Pet

Takze podla doktorky doberiem max asi 3000mg, namiesto 8400 co sa pise ked ratam 120mg/kg. , takze liecba asi bude naprt. lebo aj tak sa mi stale vyhodia hnisave vyrazky...

Pet

Agnes989- bohuzial roaccutan vraj nestihnem douzivat do konca , ked som sa nato pytal, lebo som ho zacal brat az koncom decembra...a to som mal len prvy mesiac 20mg. a teraz 30mg. co je na moju vahu malo...bodaj by mal natom docinenie ten helykobakter...na ktory beriem momentalne tiez lieky...

Len ma stve ze akne sa mi vyhodilo na oboch stranach lic...a aj v rovnakych miestach priblizne ...najpr. jedno na pravej potom lava a potom tak isto...

lilll

Ak nevieš, čím by si natieral tak skús nenatierať - a práve naopak, skús nejaký peeling ( to čistí a aj vysušuje). Je pravda, že akné je spôsobené hladinou hormónov, ale rovnako na to má vplyv aj tvoja strava a hygiena. Niektoré potraviny podporujú tvorbu - napr. čokoláda. Mne moja lekárka povedala že akné sa vytláčať nesmie - z jednoduchého dôvodu - jednak si to rukami ešte viac rozširuješ po tvári a po druhé, zostáva ti tam rana, ktorá sa ti môže zasa zapáliť a hnisať. A zasa je to nebezpečné aj v tom, že pokožka po vytláčaní a následnm vystavení na slnku môže zhnednúť a potom zostať jazva. Veľmi pomáha, keď máš doma iba ty sám svoj uterák, ktorý často perieš, takisto aj posteľné obliečky. A tvár je lepšie si utierať do jednorázových kuchynských papierových utierok :)

[zruseny35]

Agnes989.........strava kazdemu ublíži inak-záleží od dedičnej preddispozície.Ja neviem čím všetkým trpia blízky toho chlapca,ja som mu poradila iba v tomto probleme.

[zruseny35]

Agnes989......ja nemam 15r ale puberťáka priamo doma :) Nemožem za to,že teba taketo veci vytáčaju.Lebo ja som z tých čo hladá a nájde riešenia.Ja som to písala tom utrápenenemu chlapcovi,nie tebe ,Nikto ti nekáže to dodržiavať ked maš voči sebe averziu.
PS: chcela by som vidieť tvoju pleť po rokoch a po doužívaní toho lieku *-)

Agnes989

Pet ty len pekne ber ten roaccutane, ten ti pomôže. Ak by sa ti aj zlepšila pleť skorej, tak ho aj tak ber pol roka, inak sa ti to zase vráti, treba liečbu dobrať celú. Ja som mala ťažké akné a pleť sa mi tak neuveriteľne mastila, že ráno som si pleť odmastila pleťovým mliekom a do obeda som mala na tvári mastný film, akoby som sa potrela olejom. Za tie roky som vyskúšala všetko možné, vrátane zdravej stravy, pitia čajov, hlavne žihlavového, nezlepšilo sa to ani o kúsok. Pomohol mi až roacuttane, ktorý som brala až v mojich 28-ich rokoch, lebo dovtedy mi to nikto nechcel predpísať. Ten liek zmenil môj život a urobil ho znesiteľným, takže naň nedám dopustiť.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Uz neviem s cim by som natieral... - Fórum - ZDRAVIE.sk