Uz neviem s cim by som natieral...

Príspevok v téme: Uz neviem s cim by som natieral...
Pet

UZ ma ide slahnut beriem roaccutane 2 mesiac na vahu 70kg, 30mg. a stale sa mi akne vyhodi asi v takom istom intervale ako predtym...ze nieco sa mi vyhodi a ked sa to zahoji tak sa vyhodi ine...

Neviem cim si to mam potierat , akne si nevytlacam , aj ked som mal bielu gulicku nechal som tak no do rana bola fuc , tak neviem ci praskla alebo sa to vstrebalo...

Este napr. na krku v zadu sa mi vyhodilo dve vedla seba nevytlacal som uz aj zbledlo ale stale tam mam dve hrcky po nom a to je vyse mesiaca uz ...co snim akoze urobit ?

Prikladam aj foto..., momentalne mam este od koznej differine a dalacit T co mi ostal a taka vodicka co mi dala ze na vysusenie ked sa mi nieco spravi..., co prilozim fotku tak to je akne ktore som tyzden potieral tou vodickou ,no vyzeraako uschnute ale stale tam je strasne tmava hrca...asi preto ze som sa v tom nerypal - nevytlacal...tak vzdy vecer to spravil vodicka , potom differine , a na koniec gafrovu mast . no ze by nieco odchadzalo nieje vidiet ved pozrite ...

P.S. Ked si niekedy nieco vytlacim tak to splaskne no ale flak ostane a teraz ked to nevytlacam tak je to cele akoby stale zapalene a ked to ustupy tak flak mi aj tak ostane...asi od tych pripravkov..
Naschval sa neholim nech si moc nedrazdim pokozku aj ked sa holim zo strojkom...

Agnes989

lienocka-33 tvoje názory o špinavej krvi sú jak zo stredoveku. Strava nemá na akné žiaden vplyv, možno s výnimkou, keď má na nejaké jedlo alergiu. Ale v drvivej väčšine je to hormonálny problém, buď má nadbytok testosterónu alebo jeho pokožka reaguje alergicky aj na normálnu hladinu tohto hormónu. A ak zmení stravu za zdravú, určite pre seba urobí dobre, ale na jeho pleti to nebude vôbec vidieť. Ak by strava spôsobovala akné tak min. 90% ľudí má stredne ťažké a ťažké akné.

Pet

ano viem ze to liecim "neskoro" , ale myslel som nieco aby to vyvrcholilo co najrychlejsie,vytiahlo to akne von , alebo proste nejako zlikvidovalo....

Mliecne vyrobky praveze nejem vobec...mlieko som nepil neviem kolko...

raz som sa vyhadzal naraz az az , som si myslel ze po cokolade, lebo som ju pred dvoma dnami jedol...,no teraz praveze nic max. jednu tablicku...a jedno no, jem salami , obcas klobasku ale to jem odjakziva a proste to akne sa mi vyhodi vzdy ako sa mi nejake zahoji...napr. teraz mam na oboch stranach lica a da sa povedat ze aj v rovnakej urovni...cize dve nalavo dve napravo...a caj som pil zihlavovy raz no nic...ale zistili mi ze mam helykobaktera tak teraz beriem lieky nan, tak dufam ze sa to vylieci a bude to pricinou helykobaktera....len potom neviem si budem buchat hlavou ze naco som bral roaccutan....

Proste chcel som nieco take co mi to vypuknute akne znici co najrychlejsie prec...aj ked viem ze kazdemu pomoze ine...

AJ k tomu vytlacaniu...ked to nevytlacim tak to budem mat 2-3 tyzdne...ked vytlacim tak bud sa spravi dalsie, alebo splaskne a vysusi sa no ostane flak , aj ked flak ostane aj ked nevytlacim tomu proste nechapem preco mi tam ostane flak...

[zruseny35]

ahoj...akné je problemom "špinavej krvi".To že si natieraš,riešiš až vec ,ked to "vyvrcholí niekde na koži" lebo to telo nedokázalo inak vylúčiť.Všetko je to v tom,že zješ niečo čo nemáš..
Piješ mlieko/nejaké mliečne veci?-skus to nahradiť ,sojovým,ryžovým,a ovčími produktami.
Ješ vitamíny (surovu zeleninu a ovocie) ?
Zlé je aj ked jedávaš čokoládu a zavarane uhorky-mam kammaratku ktorej to "vybehlo" vzdy vtedy ked zjedla toto.
Možeš skusiť vyživove doplnky na vyčistenie krvi -Aloe Vera,žihlavový čaj,...

Všetko to zmizne až ked zmeníš stravu.Mnohy to maju aj v dospelosti,vtedy ked nevedia z čoho to vlastne je.Ked vyriešiš zaklad-nebudeš mat nasledky ,čo z toho vznikaju-"pupáčiky"

Agnes989

Roaccutane pomáha ale si moc netrpezlivý. Viem, že niektorým to pomôže už za dva-tri mesiace ale napr. mne sa začala pleť zlepšovať až po tom, ako som to dobrala, teda po viac ako pol roku. Dovtedy som vyzerala príšerne, mala som suchú šúpajúcu sa kožu a k tomu aj dosť akné. Ale stále som si opakovala, že musím to pretrpieť a potom bude dobre a tak aj bolo. Akné si môžeš vytláčať, hlavne ak máš nejaké s bielou hlavičkou. Tie fľaky čo ti potom ostanú nemusíš riešiť, oni časom zmiznú. Môže to trvať aj pár mesiacov, ale napokon zmiznú. Ja keď som bola u kožnej, sťažovala som sa aj na červené jazvy po akné, ona povedala, že keď si vyliečim akné, tak do roka mi zmiznú aj tie fľaky. A tak aj bolo. Tie hrčky ti tiež časom zmiznú, no bohužiaľ všetko to trvá. Zatiaľ si kožu hlavne hydratuj aj niekoľkokrát denne, aby sa ti šúpala čo najmenej.

Pet

no na fotke to sice nevyzera velke ale je to velke...

a dalsi...ja neviem rano nic a teraz uz dalsi sice maly ale okolo neho samozrejme flak ako keby som si ho vytlacal , pritom nic som snim nerobil...