Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

AIDS prenos

rena333

Existujú určité faktory, vplyvom ktorých sa prenos HIV z matky na dieťa stáva pravdepodobnejší. Tieto faktory zahŕňajú:

Ochorenie v dôsledku HIV.
Vysoká vírusová záťaž a nízky počet CD4 buniek.
Odtečenie plodovej vody štyri alebo viac hodín pred pôrodom.
Neliečená pohlavne prenosná infekcia v čase pôrodu.
Rekreačné užívanie drog, obzvlášť drogy užívané injekčne, počas tehotenstva .
Prirodzený pôrod (viac ako pôrod cisárskym rezom), ak je HIV vírusová záťaž zistiteľná.
Ťažký pôrod, ktorý vyžaduje napríklad použitie lekárskych klieští.
Dojčenie.

Noelani

Prenos HIV z matky na dieťa je možný počas tehotenstva, pôrodu a dojčenia. Existuje mnoho stratégií, ktoré môžu zabrániť prenosu HIV:
Zdravotnícka starostlivosť o tehotnú ženu žijúcu s HIV v sebe zahŕňa monitorovanie jej zdravotného stavu, s cieľom včasného podania antiretrovirálnych liekov.
Cisársky pôrod znižuje riziko prenosu HIV na dieťa prostredníctvom telesných tekutín matky. Významne znižuje riziko prenosu HIV na dieťa. Je možné, že sa cisársky pôrod odporúča len v prípade, že má matka vysoké hladiny HIV v krvi a ak výhody cisárskeho pôrodu prevýšia riziká cisárskeho pôrodu. Rozhodnutie určuje ošetrujúci lekár/lekárka.
Matka žijúca s HIV dieťa nekojí.
Sľubné výsledky v prevencii prenosu HIV z matky na dieťa naznačuje jednorázové podanie Nevirapínu. Nevaripín sa podáva matke počas pôrodu a novorodencovi do 72 hodín po pôrode.

Noelani

Rena Áno ja som sa nakazila inou cestou ako pohlavnou. Nezabudni že aj pri normálnej OP pri podávaní krvi sa môže človek nakaziť. Ja s tým už žijem 10 r a nemyslím si že pozitivni sa do žijú iba 12 r. Poznám prípady z ambulancie ktoré s tým už žijú viac než ja a sú na tom dobre. Ono to záleží na viacerých faktoroch. Podľa mna hiv+ sú radi ( teraz jedno ako sa nakazili ) že vôbec existujú lieky na túto chorobu a že vďaka liekom môžu viesť normálny život.

rena333

a taka zena co HIV poz chce dieta tak ju maju zavret, vzdy je riziko prenosu z matky na dieta.
Preco chce vedome matka ohrozovat svoje dieta?
do basy s nimi ako aj stou z PD co ju chytili prostitutku vy... nakazenu

rena333

pocas OP alebo urazu? a co zijeme v Afrike? ano moze sa stat ale vacsinou sa nakazaia svojou vlastnou lahostajnostou
a myslim si ze tento problem HIV je tu akosi dost nadlahcovany. Podla statistiky ludia nakazeni HIV sa nedoziju viac ako 12rokov od nakazenia a to musia stale brat nejake lieky a chranit sa pred ochorenim lebo v podstate ich imunita totalne kolabuje.
Treba to takto vysvetlovat a nie lutovat ich chudacikov, treba im vysvetlit skor rizika nechranenych pohlavnycgh stykov. Teraz bol frajer na diskoteke a nejaka 18rocna susna prisla za nim ci si nejde za.j..bat snou. Nehovorim o prostitucii v rakusku kde sa nakazi vela zien, ale samozrejme aj v Afrike ked sa opytate na AIDS tak vam povedia ze oni taki problem nemaju, lebo keby povedali ze maju tak ho musia riesit

Noelani

Rena teraz ti niečo poviem keby ja zato mohla že som sa s tým nakazila ! Neodsudzuj hiv pozitívnych pokiaľ nevieš ako sa nakazila! Keby že sex.cestou pochopím tá ale počas op sa nakaziť či vvážneho úrazu či čo tak... radšej drz ústa aj tebe sa to ľahko môže stať

rena3333

fuuuuj HIV taki lidia co roznasaju smrt by mali odniest do afriky a nech tam aj zostanu, lebo keby sa chranili a nespavali s kadekym bez ochrany nemuseli sa nakazit.
Najlepsie ked nakazeni tvrdia, ze da sa stym zit tak nech si ziju respektivne umieraju

0vecka

2 čokojogurt to neni o tom ze to hovorim ja ale o tom ze je to vedecky konsenzus...

a to ze niekto niecomu neveri ok.... akoze chodte si davat homeopatika ale nesirte bullshit medzi ludi

Textová Inzercia

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

AIDS prenos - Fórum - ZDRAVIE.sk