Milenka ci partnerka

Príspevok v téme: Milenka ci partnerka
onnnn

mam taky problem, som muz, mam partnerku, ktoru si vazim je mudra, sikovna, ale nepritahuje ma som s nou 16 rokov, nemame sex, nesmeje ma mame ine priority a nepritahuje ma, nelubim ju, ale mame spolocne firmy, majetky, rodinne puta a velmi vela zazitkov. ja som uspedny muz, mam velmi vela prace a doma som velmi malo, kariera ma vsak nabija a sme podobne orientovani, no uprimne vzdy som mal milenky, lebo moja partnerka nikdy nebola ta zena, ktorej sa vravi muza, nikdy vo mne nevyvolala pocit neistoty, pocit ziarlivosti a cele tie roky, nikdy som nepocitil k ziadnej zene nieco viac ako k nej napriek tomu, ze to co citim k nej nepokladam za milovanie.A teraz problem pred rokom som si nasiel novu milenku, dievca malicke, mile, taktiez sikovne, blaznive a spontanne a ja som sa zamiloval, prvy krat v zivote mi niekto chyba, ze to boli, ziarlim, potrebujem byt stale s nou, sex, ktory s nou zazivam je uplne v inej rovine ako akykolvek sex, ktory som kedy zazil neviem bez nej byt, neviem sa nej nabazit, som s nou kazdy den, jej smiech, oci, vona, inspiruje ma, ked je smutna som aj ja, dal by som jej vsetko, vsetko na svete, len mam z nej des. bojim sa opustit tie istoty, ktore ma doma a byt s nou. som z toho zufaly, bezradny ... no viem, ze ak sa nerozhodnem, coskoro ma opusti, vidim na nej jej nespokojnost a neviem sa rohybat... neviem vidim v tom xy komplikacii, poradte mi kto s tym mate skusenost, lebo ja nemam. mam sa oddat citom? mam to riskovat? ako to vypalilo u vas? alebo mam ju nechat ist a pockat kym to prejde a pokracovat v pokojnom zivote bez silnych emocii, bez radosti, ale aj starosti ?

fascinating

Trošku mi niekoho pripomínaš. Tiež úspešný chlap, podnikateľ, tiež sa prvý krát zaľúbil až pred 40 a tiež do mladej baby.
Tiež fungoval veľmi rozumovo, a zľakol sa toho, čo cítil, pretože láska nemá nič spoločné s rozumom, neponúka istoty, neponúka záruky a nedá sa kontrolovať. To sa Ti ako chlapovi zvyknutému na istoty a predvídateľný život veľmi nepáči- preto sa tak veľmi bojíš odísť od manželky.
Kedže u mňa je láska postavená nad všetko, poradím Ti, aby si sa snažil žiť tak, aby si neskôr niečo neľutoval. Ked odkopneš lásku kvôli istote, určite to raz hlboko oľutuješ.
Ešte by ma zaujímalo, koľko si s tou mladou? Pretože to môže byť chemické hormonálne pobláznenie a nie láska.
Všetky tie veci, čo máš s manželkou, môžeš mať aj ďalej, keď sa rozídete, takže toto ako argument neobstojí.
Inak vyznievaš veľmi egocentricky-píšeš o sebe, čo z toho budeš mať Ty, čo je pre Teba najlepšie riešenie, ale pozrel si sa niekedy aj na tie ženy?

mona7778

mozno aj tvoja zena sa uz stebou nudi a ma milenca, moji stari rodicia su spolu 40rokov a miluju sa sa rovnako, ale ked potrebujes prekonat krizu stredneho veku a vynatriasat sa na nejakej krpatej tak sa natriasat aj tak chce len tvoje prachy ak mas firmu berem spat isto ta milujem kazdej zene predsa vyhovuje ze robi milenku staremu chujovi

oui..

doubledog celkom trafil klinec po hlavicke podla mna. tie roky, ked si zenu "nelubil", si utekal k milenkam namiesto toho, aby si sa snazil napravat a ozivovat vztah s manzelkou. ja to nevycitam, len konstatujem. aj zihadielko Ti casom pojde nanervy, aj s nou budete mat casom problemy a nezhody a ak ich rovnako nebudes vediet riesit, ako teraz, tak bude po laske, az na to, ze bude aj po zazemi, ktore si mal vybudovane. ja osobne by som sa skusila upriamit na svoje zenu, na to, co mam a zlepsenie toho. ale zalezi to aj od druhej strany. pokial je zena chladnejsie nastavena odjakziva, tak by si mohol stracat energiu na niekoho, kto sa rozhodol sam zit zivot viac raciom, ako srdcom. no na druhu stranu, ci je, alebo nie je citliva, to mozno ani Ty sam netusis, pri tom, ako tie roky zijete si clovek automaticky vytvara obranny hruby pancier a aka citliva a krehka je pod nim, to mozno uz netusi ani ona sama...

pravda je aj to, aspon mne sa to tak velmi javi, ze vidis sam seba, ale nevidis tie zeny ake v skutocnosti tu. Ty nelubis ju, ale ten pocit, ktory pri nej mas. Lubis vlastny pocit. Mozno sa uplne mylim, to uz vies Ty sam, no z toho, co pises, mi to takto nejak vyznieva.

doubledog

lebo tvoj problem nie je iba to, ktora, ci milenka alebo partnerka.

skor ide o to, ze si nikdy nebol zamilovany, mozno mas dost velky odstup od svojich citov a nevies s nimi narabat, zneistuju ta a ked sa uz objavili, tak ta ovladaju.

proste zijes moc v hlave a malo v srdci.
dostal si teraz moznost to zmenit, moze to byt pre teba velka prilezitost k osobnému rozvoju.

podla mna, ak to nepochopis a nezmenis, dopadnes zle.

doubledog

nerozbijaj to usporiadanie, ktore mas.
nieco si si vybudoval, tak si to kvôli par chviliam rozkose a zabavy nenic.
uzivaj si s milenkou, casom ta to omamenie prejde (ju tiez) a dostane sa to zas do normalu.
citom sa oplati oddavat, ale nemusis im podriadit vsetko.

Sejla

a tvoja žena vie, že ju podvadaš a nevadi jej to? Po toľkých rokoch to už musí aspon tušiť, ako to berie ona? Ak jej to nevadí a je s tebou tiež len z racionálnych dôvodov, myslíš, že pri nej ti nič nehrozí? To si si sebou taký istý, že ona sa za celý svoj život nezamiluje a nebude z teba súdiť peniaze a deti? A ak ťa miluje a trápi ju, že ju podvádzaš, myslíš, že ju to takto bude baviť po zvyšok života? S mužom, ktorý ju podvádza kade chodí? Sorry, ale neviem, aký egocentrický musí byť človek, ktorý toto nazve istotou a dokáže tak žiť. To za prvé.
Za druhé, tvoja milenka vie, že máš ženu a aj tak si s tebou začala? Vie, že chodíš domov za druhou, s ktorou máš nejakú históriu a správaš s ňou v jednej posteli, to jej na začiatku nevadilo, až teraz ti robí scény? To je také umelo vytvorené vzrušenie pre ňu, ktoré vášmu vzťahu dodáva dobrodružný charakter, myslíš, že ju to neomrzí, keď sa rozvedieš a bude ťa mať istého? A ak s tebou bude, fakt si myslíš, že kvoli tebe a tvojej úžasnej osobnosti zbabelého klamára a myslíš, že ako tvoja manželka ti bude dôverovať, keď vie, že už jednu ženu si podviedol?
Zvláštne, aký si si svojimi ženami istý a nepíšeš skoro nič o ICH postojoch a citoch, si taký egocentrický a myslíš, že máš všetko, pritom žiadnu ženu si nikdy nemal CELÚ - to myslím s jej srdcom.

Simonella

necitala som komentare, co Vam radili ostatni, no ja by som manzelku nechala. NACO s nou budete, ak ju nemilujete. len kvoli praci, firmam , nejakej istote.. ved to sa da zariadit aj ked budete rozideni, nie?
pozrite, zivot je len jeden, treba ho zit tak aby vas naplnal. a Vas teda nenaplna pri svojej manzelke. a ak Vas vasa nova priatelka taktiez miluje, tak nad cim vahate... urobte tento velky krok, podla mna neolutujete. len sa netreba bat! Vela sil prajem.

Nina.

Si proste zbabelec, už z toho ako si to napísal je to zjavné. Buď poriadny chlap a vzchop sa. Je mi ľúto tvojej manželky. Aspoň raz v živote by si pre ňu mohol niečo urobiť a to, povedať jej pravdu a rozviesť sa s ňou a dať jej tak šancu nájsť si niekoho, kto ju bude skutočne milovať a pri kom bude skutočne šťastná. Ty si ju za tie roky iba využíval a nevedel si ju spraviť šťastnou. Teraz ti prišla do života milenka a to by mal byť pre teba konečne impulz byť chlapom a zachovať sa konečne férovo aj k manželke.

wee

Nuz gratulujem, ty si spoznal lasku...a takto ti je tazko radit, ked si ovplyvneny zalubenostou...vela ludi ti radi drzat sa radsej istot..ale aku mas istou, ze sa ti raz firma nezruti alebo tvoja partnerka si nenajde "zivsie masko" a neopusti ta? Tak isto ti nik neda istotu ze ta nova malicka ta len nevyuzije a po chvili neodkopne...ale tiez to moze byt laska na cely zivot alebo aspon pocit naplnenia...lebo mi nehovor, ze ti doteraz nic v zivote nechybalo..
Osobne si myslim, ze ak sa na milenku vykasles, bude ta to zozierat a dlho nenajdes pokoj...ja by som to riskla, nech si uzijes v zivote aj daco ine ako pracu ;-)