Milenka ci partnerka

Príspevok v téme: Milenka ci partnerka
onnnn

mam taky problem, som muz, mam partnerku, ktoru si vazim je mudra, sikovna, ale nepritahuje ma som s nou 16 rokov, nemame sex, nesmeje ma mame ine priority a nepritahuje ma, nelubim ju, ale mame spolocne firmy, majetky, rodinne puta a velmi vela zazitkov. ja som uspedny muz, mam velmi vela prace a doma som velmi malo, kariera ma vsak nabija a sme podobne orientovani, no uprimne vzdy som mal milenky, lebo moja partnerka nikdy nebola ta zena, ktorej sa vravi muza, nikdy vo mne nevyvolala pocit neistoty, pocit ziarlivosti a cele tie roky, nikdy som nepocitil k ziadnej zene nieco viac ako k nej napriek tomu, ze to co citim k nej nepokladam za milovanie.A teraz problem pred rokom som si nasiel novu milenku, dievca malicke, mile, taktiez sikovne, blaznive a spontanne a ja som sa zamiloval, prvy krat v zivote mi niekto chyba, ze to boli, ziarlim, potrebujem byt stale s nou, sex, ktory s nou zazivam je uplne v inej rovine ako akykolvek sex, ktory som kedy zazil neviem bez nej byt, neviem sa nej nabazit, som s nou kazdy den, jej smiech, oci, vona, inspiruje ma, ked je smutna som aj ja, dal by som jej vsetko, vsetko na svete, len mam z nej des. bojim sa opustit tie istoty, ktore ma doma a byt s nou. som z toho zufaly, bezradny ... no viem, ze ak sa nerozhodnem, coskoro ma opusti, vidim na nej jej nespokojnost a neviem sa rohybat... neviem vidim v tom xy komplikacii, poradte mi kto s tym mate skusenost, lebo ja nemam. mam sa oddat citom? mam to riskovat? ako to vypalilo u vas? alebo mam ju nechat ist a pockat kym to prejde a pokracovat v pokojnom zivote bez silnych emocii, bez radosti, ale aj starosti ?

kafe

skúsenosti sú neprenosné. Čo chceš ty? Istotu? Alebo vzrušenie s rizikom straty? Pokojný zivot bez silnych emocii, bez radosti, ale aj starostí si už zažil.. vyhovuje ti? Páči sa ti? Si spokojný v živote bez emócií? Silné emócie sú spojené s rizikom... dopraj si chvíľu o samote a otvorene si priznaj - ČO CHCEŠ, čo sa ti viac páči. Mohol si okúsiť OBOJE, tak si VYBER. Oboje majú svoje klady i zápory.
Desí ťa neistota? Je láska pre teba dôležitá? Mne sa zdá, že skôr nie a ty si si spokojne žil aj bez lásky, s milenkami, realizoval si sa v práci.. Láska so sebou nesie riziko slabosti, zraniteľnosti, straty.. a ty už máš svoj vek, kedy asi viac oceníš stabilitu a pokoj, nie adrenalín.

"mam velmi vela prace a doma som velmi malo, kariera ma vsak nabija" myslíš, že by ti to časom nové mačiatko nezačalo vyčítať? A ty by si sa už viac nemohol venovať práci toľko, koľko chceš a koľko ťa baví.. nie si príliš emocionálny typ. Vieš si predstaviť svoj život bez práce? Bez lásky asi hej... ale ja ťa nepoznám. Ty sa rozhodni, čo chceš zažívať a AKO chceš žiť. Rozhodnúť sa pre lásku, síce vyzerá pekne a naplňujúco na jednej strane, ale zraniteľne a obmedzujúco na strane druhej. Istota a stabilita je určite príjemnejšia, ale neni to občas nuda? Nemáš chuť sa posunúť trochu ďalej a žiť trochu inak? To ja neviem, to sa musíš TY PÝTAŤ SAMÉHO SEBA. A tie správne odpovede, to, čo je pre teba najlepšie, tak v tichu na to prídeš. Možno. Veľa zdaru.

evasa

Ahoj
Nuz si v tazkej situacii...ale podla seba viem,ze je vzdy riesenie....moj nazor je,ze mas pravo byt stastny ..mozno ani manzelka ani milenka nie je ta s ktorou mas zit..dvoveruj ale preveruj..co ak milenka je len zlatokopka.??!!

tasty

za vypracovanie sa na úspešného muža väčšina mužov vďačí, že majú po boku veľmi silnú a múdru ženu, bez nich by títo muži neboli nikde, a potom takto pekne sa odvďačia, najdú si mladé hlúpučké mäsko, ktoré ich vyžiera z peňazí, a ženu, ktorej vďačia za vypracovanie sa na istú úroveň pošlú do prdele :)
môj príspevok je určite ovplyvnený, možno prehnaný, kvôli tomu že práve toto sa deje v mojom okolí, tak preto... len som chcela poukázať na veľmi častý tento jav :D

[zruseny35]

ewa99.....ved on je s nou 16 rokov ,nieje s nou šťastny a nelubia sa.Ved oni nemaju nejaký problem čo sa teraz vyklul, oni tak roky žiju.Bez lasky v manželstve kto je ochotný zmeniť sa? Co si myslíš,že sa do seba po 16r opäť zalubia? Hlavne ked už zalubený je ? Do kedy bude čakať na krásny život s niekým?
PS: prosím ťa dnes je kartár každý, je to rošžírenejšie než "najstaršie remeslo".Keby každý kartári boli naozaj takí dobrí, kde by sme dnes všetci boli ? :)

Agnes989

No chudera tvoja partnerka, nikdy si ju nemiloval, nikdy ťa nepriťahovala, nikdy si si ju nezobral. Načo si si ju vlastne vybral za partnerku? Pretože je pokojná, múdra, tolerantná, doma je o teba postarané, navarené, oprané, upratané? Však neboj, ona ti ešte osladí život keď jej oznámiš, že sa ideš ženiť s malou šlápotou, tie firmy sú aj jej, ošklbe ťa jak kura. Či ťa tá tvoja kurvička bude chcieť aj keď budeš napoly ošklbaný.

[zruseny35]

Ahoj...
Ja sa na tvoj príbeh pozerám z ineho pohladu.
Tvoja manželka je bud necitlivo-vypočítavá,alebo je lesba (čo je ešte horšie podla mna) .Ktorá žena sa vydá ked to tak "vnutri necíti" ak by ju do toho nedotlačili "ohovoráčky a rodina z nejakeho dovodu-možno vek " alebo priamo "tehotenstvo v skorom veku-aby nebola za šlapku"?(to niesu dedinske problemy, nepoznáš možno len ženske doležitosti)Poriadna žena (dobrá) nebude manželstvo bez lasky uzatvárať.SEx je 50% porozumenia v manželstve/dlhoročnom vztahu a ked miluje žena,tak by si jej telesne predsa chýbal,ale aj ona tebe:)
Je to podla mojích očí,len tvoj obchodný partner.A teraz to čoho sa bojíš je, kým si jej ty dával všetko to pohodlie a "jej krytie" (na rovinu si to napíšme) ona,bola v pohode.Kým bude ,ked sa ti manželstvo rozpadne-resp.TY sa o to postaráš?
Ja by som sa toho "žihadielka" najprv opýtala,či chce s tebou ostať.A skus si s nou nahlas plánovať buducnosť ( spoločne byvanie, deti,že si ochotny sa rozviesť..)Ked bude rada a rozhovorí sa,vieš že mas šancu na krásny život.Niektorým žihadielkam totiž len milenec vyhovuje lebo sa nechcu viazať.-možno su ešte moc mladé alebo su také typy,dnes je to bežné .
PS:vieš,že niekedy až pri rozvode zistíš,koho si si vzal? Je minimum prípadom,kde to prebehlo hladko.Sám uvidíš ak by k tomu doslo,čo si vzal.Len nešetri na dobrom advokátovi-pre istotu .A drž sa psychicky,sám to nezvládneš.
Viem som žena,ale poradiť si chcel ty,nie ona :)

daniuska

Ta nova , malicka rozkosna partnerka mi pride ako take male zihadielko a ta tvoja manzelka mi pride ako taka istota. vies, to, ze si dnes tam, kde si, mas uspesnu karieru, zato vdacis aj manzelke, ze ta pokojne nechala ist si svojim zivotom, ze ta nechala rozhodovat za seba, dokonca ti tolerovala aj milenky...neviem, ci ta mala sikovna vcelicka by ti tiez dopriala takyto pokoj. Keby si aj s nou zacal zit a opustil manzelku, vyhovoval by ti jej styl zivota, taka ta akcnost, vybusnost, privlastnovanie, iste by chcela aj deticky, mas este chut na male dieta, uplakane a z toho vyplyvajucu nervoznu, podrazdenu a vycerpanu manzelku, ktora by na teba valala povinnosti atd? Ja vidim problem v tom, ze milenka je pre teba velmi prtazliva, a spaluje ta k nej vasen...lenze vasen ta spalovat do nekonecna nebude, dokonca si trufam povedat, ze vasen pominie velmi skoro po tom, ako s milenkou zacnes zit. tie kazdodenne starosti a problemy tu vasen velmi rychlo utlacia a teraz si predstav svoju milenku o par rokov v roli manzelky...tiez budu pre teba taka pritazliva, jej povaha bude pre teba to prave?

ahink

Sam pises ze to vsetko co zazivas pri tejto..zazivas vlastne ako keby po prvy raz. Mal si dost zien v doterajsom zivote aby si videl a vedel, ze toto s nou je o niecom inom. Nielen o sexe ale aj o citoch emociach atd vsetkom..co v Tebe ONA vyvolava a sposobuje. Na jednej strane mas rozum a rokmi zauzivane zname v com mas vlastne istoty bezpecie stalost zauzivany stereotyp. A na druhej strane je nieco co zazivas s nou a nie je to len o chemii..
Dopraj si pauzu vypni, odid niekde kde si usporiadas myslienky a co vlastne chces. Predstav si zivot s dotycnou a zivot bez nej. A rozhodni sa ako a s kym chces vlastne existovat, byt a zit..

onnnn

ved prave, je uz vela hodin, a nie som uplne triezvy, inak by som tu nenapisal... ale neviem s tym narabat, z milenky mam strach lebo vidim co to so mnou robi, ked je vzpurna som uplne paralyzovany, ked je partnerka nepokojna je mi to jedno.. viem, ze ma neopusti, ale pri nej nezazivam take pocity a nikdy ani na zaciatku vztahu, prosto nikdy som nic podobne pri nej nezazil. Ja skutocne tvrdo makam na svojej kariere uz nejake tie roky a nikdy som s plnenim povinnosti nemal problem, pri partnerke som vzdy mal na zreteli co kedy musim, pri milenke kaslem na to jednoducho radsej s nou debatujem, smejem sa, alebo idem na vylet, ona je taka uplne nepochopitelna sucast mojho zivota, bez ktorej si ho uz neviem predstavit. A ako sa vidim? Vidim sa ako otec, viem, ze milenka by bola dobra mama je to ta zena, ktora dava teplo, partnerka by sice tiez bola mama, ale ina.. v predstavach vidim milenku ako zenu, ktoru by som si chcel vziat, no vidim ju aj ako zenu, ktora ma dokaze opustit a zlomit... co je pre mna strasna predstava... som z toho mimo

killingspree

ja ti neviem, je uz pokrocila hodina a nejak nerozumiem, ale paci sa mi to, ako pises..
chapem tomu spravne, ze mas na vahe, na jednej strane istoty, kludny a pokojny, organizovany zivot a na druhej strane taku, no, ako to nazvat, chaoticku, ale velmi impulzivnu, zabavnu, chvilku.. zivot.. sposob..
tak?

ja neviem, je to tazke rozhodnutie, ale zrutit sa mozu obe teorie.. aj to co mas, aj to co by si mohol mat, a zaroven, mozes popracovatn atej druhej tak, aby zostala naveky, myslim si. ale tazko povedat..

podla toho, co by si chcel, co naozaj chces? ako sa vidis (idealne), o mesiac, rok, dekadu a dve-tri?