Je to normalne?

Príspevok v téme: Je to normalne?
sabina7589

Ahojte, uz dlho rozmyslam nad mojim priatelom a preto chcem pocut aj vase skusenosti, pripadne nazory na danu vec. Som studentkou na VS a s priatelom sme spolu 9 mesiacov. Ma pracu v zahranici kde chodi raz do mesiaca na dva tyzdne. Peniaze ktore zarobi mina iba na seba kedze byva u rodicov, nic im neplati, nechodi do skoly ( 27r.). Vsetok volny cas travi u kamaratov hranim hier, chodenia na pivo, cez vikend ked sa vidime nevymysli ziaden program, ideme len na pivo, alebo do kina ktore si zaplatim, ked ideme na pizzu a ja zjem jeden kusok platime to tiez spolocne rovnakym dielom, ked ideme na kavu a ja zaplatim 6 eurovy ucet a on vecer zaplati pizzu hned ma to na druhy den popyta spat, vzdy odo mna zoberie dve eura za kavu hoci ked mi da on dve eura za pivo tak mu poviem nech mi to nedava, ze sme par a inokedy zoberie on ( co sa nestalo nikdy kedze to odo mna vzdy zobral), ked sa s nim snazim normalne slusne porozpravat o jeho zivotnom style a zlej praci a byvani tak je ihned nervozny ze on sa na tuto temu so mnou nebude bavit, ze je to jeho vec a ja sa mam starat o svoju skolu. Nikam nechodime, ked pozerame film tak len hundre ze sa nudi ze co ideme robit, ze sa mu nevenujem, ze on chce nieco robit a ked sa opytam co by chcel robit tak on nevie, nikdy mi v nicom neporadi kedze mi na vsetko povie ze on mi s tym nevie pomoct, mam robit ako ja uznam za vhode atd. Je mily, zlaty, ked ho nieco poprosim napr.. aby mi urobil caj tak to spravi, tak isto ako ja jemu ale mam pocit ze chodim s pubertakom nepraktickym do buducnosti, kedze si nedokaze nic usetrit, vsetko minut a este si aj pozicat a potom to z dalsej vyplaty vrati, nikdy mi nekupi ani len cokoladku na potesenie, nepozve ma do kina, alebo na veceru alebo na vylet nikam, len pozerame filmy alebo ideme na pivko a mna to nebavi. Povedala som mu xkrat aby sme isli niekam na vylet, ale vzdy ma odbije ze nema peniaze, tiez aby sme isli na turu- to ho nebavi, vyvencit psov do utulku, milion napadov a vzdy len povie okej uvidime a nikdy z toho nic nie je. Ked je doma a piseme si vzdy mi pise ze sa nudi ( knihy necita, zaujmy nema, aktivity tiez nie , len kamarati a kamarati ) Neviem ako sa s nim mam porozpravat kedze mam 23 rokov a toto mi pride ako vztah v 15stich kedy sme sa drzali za rucky, nic dolezite neriesili....Mate s tym niekto skusenost popripade nejake rady ako to zmenit ?

Simonella

Sabina ja sa ti cudujem ze si s nim. keby ku mne sa takto spraval, do dalsieho dna s nim nie som. nemala by som kvoli comu. nevie si ta vazit, prvoradi su kamarati.. tak nech si s nimi bude. kam dava peniaze ktore zarobi, ked rodicom nedava nic??? nechapem. vsetko prepije alebo co? teba nevie nikam pozvat. to je co za chlapa? s chlapom ktory ma nevie pozvat ani na kavu ci pizzu by som neostala ani den navyse teda. drzgros je to. a ze mu to neni trapne to spravanie..ty mas 23 rokov tak sa spamatkaj kym je cas :) nie ste spolu tak dlho a uz mate taketo problemy. nic ho nezaujima, nikam nechce chodit. tak sa s nim rozid a najdi si chalana s podobnymi zaujmami..nechapem co ta pri nom este drzi

Nina.

Jednoducho a stručne - je to nudný lakomec - sorry. Na čo si s ním? Nudíš sa s ním, neni ochotný obetovať ani jedno euro pre teba, zbytočne sa len stresuješ kvôli nemu. Ak ti vzťah nič nedáva, alebo ti berie viac ako dáva, je zbytočné v takom vzťahu zostávať.

Castiell

Sabina podobné záujmy mám aj ja preto som sa rozišiel s priateľkou lebo ma to prestalo baviť jediné čo chcela byť za notebookom, pozerať filmy alebo chodiť sa von opíjať a vedel som, že to nemá zmysel s ňou zostať i ked som sa jej to snažil vysvetliť nezmenila sa a to som ju stále prekvapoval ked som niečo uvaril alebo kvôli nej po robote išiel jej kúpiť nejakú drobnosť a od nej som nič také očakávať nemohol.

alkaA

Máš pravdu,skvelé nápady, ja tiež milujem navštevovať mestá, najviac by ma naštvalo kebyže mi hovorí,že sa nudí a nikam nechce ísť, to nie je normálne...

sabina7589

Alka- my sme sa o tom rozpravali xkrat ak si necitala :). A ake vylety som vymyslala? Ku priatelom do ceska napr., vencit psov, tury, rada navstevujem mesta, prejdem pamiatky a vecer idem domov, je milion sposobov a zaujmov, ktore mozu dvaja spolu robit :), taktiez zboznujem varit a vymyslat recepty, ale tak ked sa do toho druhemu nechce a nebavi ho to, mozes sa rozpravat aj 1000x a nezmeni sa- lebo mu to pride asi normalne bohuzial

ahink

Nehnevaj sa..ale pri nom iba stracas cas. Nie je to muz partner do buducnosti. A ak sa teraz takto sprava (nikdy ta nikam nepozve, nic ti nekupi, ani len blbu kavu ti nezaplati atd) tak co by bolo keby ste boli zili spolu, keby si otehotnela a cakali by ste dieta a bola by si napr.na materskej..
Akoze je sila ked si da pizzu ty si das 1 kusok z celej a este vyzaduje aby ste to platili rovnym dielom?
A ani zaujmy konicky potreby priority tuzby sny nemate rovnake. On sice na zaciatku mal silacke reci plany..no sama vidis ze to vsetko ostalo len pri reciach a skutek utek..
Ja nie som za rozchody..ale tu nevidim ziadnu perspektivu do buducnosti..

tasty

aj napriek tomu, že je to dobrý človek, ako vravíš, avšak zároveň je aj 27ročný mladý muž s rozumom 15ročného decka, tiež si myslím, že máš na viac, máš na skutočného muža, ktorý si ťa bude vedieť ceniť a hlavne vážiť

sabina7589

dixit- Ked sme sa spoznali mal velke slova do buducnosti ohladom vsetkeho, zalezi mi na nom lebo je to dobry clovek, a myslela som ze ho budem motivovat a nejak spolocne dosiahneme to, ze zacne sam od seba nieco chciet a ocakavat. Ale ako cas plynul, tak sme sa nikam nepohli no, mas pravdu...na nic :/