Homosexualita - problém?

Príspevok v téme: Homosexualita - problém?
Tiberius

Zdravím, mám 21 a som gay. Postupne som na to začal prichádzať v puberte, možno ešte skôr. Dievčatá ma nikdy nejako nebrali, skôr som sa díval na chalanov, ani som neuvažoval o priateľke, a tak pod. Zo zvedavosti som sa však pokúšal nájsť si partnerku, aby som sa skutočne presvedčil, či som na chalanov alebo som len zvedavý. Ale po pár dňoch som to vždy vzdal, ale to som mal ešte 16/17 rokov. Proste sa mi to nepáčilo a tým sa mi to zrejme aj potvrdilo, dokonca som ešte panic. Kedysi som sem písal, že mám menší penis a že som ešte panic a bol som z toho zúfali, a že nechodím kvôli tomu na chaty atď., kvôli babám, aby sa na to neprišlo, že ho mám menší, akurát vtedy som nespomenul, že som ináč orientovaný, neprišlo mi to dôležité sem ťahať, pretože ešte vtedy som sa pokúšal zistiť, že či som na chalanov alebo na ženy. Keď že som už o tom presvedčený, tak rozmýšľam, že by som sa priznal kamarátom a rodičom, ale mám strach, že ako na to rodičia zareagujú. Ono po pravde, sú takí anti-homo a dosť takých ľudí odsudzujú a prevažne otec, podľa neho homosexuál není človek, čiže to bude zrejme zložité. Aj keby som sa priznal len kamarátom, tak určite sa to raz dozvedia, aj keď im to nepoviem ja sám. Známi možno aj niečo tušia, niektorí, aj keď sme boli na chatách, aj s babami, tak mňa to proste nejak nebralo. Ale dlhší vzťah som s babou nikdy nemal. Koľko krát som robil aj rôzne kamufláže, že si hľadám priateľku, že sa o to zaujímam, aby sa nedozvedeli pravdu. Vyzerám ako normálny chalan a podľa pohľadu by to nik nepovedal, nechodím nejako extra upravený a pod., ako chodia niektorí gayovia. Kamarátom sa postupne priznám, nikdy som to neplánoval, ale postupne mi to ako keby prestáva vadiť, že by niekto o mne tušil, ale mám veľký strach a neviem, čo ďalej. Najviac sa obávam reakcie rodičov... ale tiež aj kamarátov. Ono už teraz bývam dosť často sám, nie je s kým niekam ísť a mám strach, aby som neostal sám úplne. I keď som realista, tak ohľadom priznania sa rodičom, som veľký pesimista myslím na ten najhorší scenár. Viete mi prosím nejako poradiť, aj bez trápnych komentárov voči mojej osobe? Vďaka vopred...

ahink

Kvety zla...autor prispevku povedal o tej svojej praktickej skusenosti uz az v dalsej debate a nie vo svojom uvodnom prispevku..tam to bolo skor len o tych pocitoch mylienkach nazoroch predstavach..
Isto vies ze homosexualita moze byt aj ziskana (vo vazani atd)..nielen vrodena. A ja viem o homosexualite bisexualite atd viac nez dost (odborne laicke informacie nazory, atd) a uz aspon tak dlho ako ma autor prispevku rokov ked to tu u nas bolo fakt este len v plienkach a tabu..

Tiberius

Neštudujem, pracujem, ale ešte bývam s rodičmi, to je jasné, keď že mám ešte 21. A ako som písal nižšie, s chalanom som už niečo mal a nie len raz. Sex som ešte nemal, ale to, čo som mal, sami páčilo a bolo to super, preto som to logicky mal viac krát... O ženy sa nezaujímam, jednoducho ma to neťahá, ale ako sa heterák díva na ženy, tak ja tak na chalanov.

Prečo by som o tom stále mal mlčať netuším, ono dneska predsa len to spoločnosť prijíma lepšie, síce s výhradami, ale aj tak. Ale nepríde mi to vhodné neustále zapierať, že prečo sa nezaujímam o ženy, teda myslím to tak, že prečo si nehľadám partnerku a tak pod. Nebaví ma to stále dookola, pretože raz sa to určite aj tak dozvedia. Ako každý človek, tak isto nedokáže neustále niečo zapierať a raz to aj tak povie. Ono je predsa len lepšie, keď sa dozvedia pravdu, ako sa neustále pretvarovať.

No a späť k hlavnej veci, práve toho sa obávam najviac, že prídem aj tú malú hŕstku kamarátov, ale hlavne reakcie rodičov. Ono kamaráti by možno to zobrali, ale aj tak, nechcem aby ma odsudzovali alebo by ma automaticky začali brať úplne ináč. A niekto spomínal vyhadzov z bytu? To ako vážne by ma mohli vyhodiť z bytu, len pre inú orientáciu? Zase neviem isto posúdiť, či to boli naozaj schopný, pre taký nezmysel, ale nahnali ste mi tým strach.

Kvety zla

ahink, teraz miesas absolutne hrusky s jablkami. gynekolog je LEKAR, ktory gynekologiu niekolko rokov STUDOVAL. psycholog/psychiater takisto moze vyjadrovat svoj "nazor" ((ktory je vsak samozrejme zalozeny na rokoch praxe, studia a nevycucal si ho prave z prsta)) az po skonceni na to urcenej skoly. to chces svoj absolutne mylny nazor zalozeny len na... neviem vlastne na com, porovnavat s nazorom lekara?
ak chces nadalej vytahovat svoj argument ze kym to neskusil tak nevie, tak ja len nadalej zopakujem - mala si sex so zenou? ps - neviem ako pre teba, ale pre mna teda jedlo nie je sex.
HOMOSEXUALI VEDIA ZE SU HOMOSEXUALMI AJ KED NEMALI SEX. Proste to akceptuj. je to fakt. ak neveris mne, tak si precitaj napriklad tu, hned prva otazka: bgiok.org.uk alebo vygugli inu stranku ked sa ti moja nepaci. ja uz neviem ako by som ti to inac vysvetlila.
navyse, Tiberius sam povedal ze skusenosti s muzmi mal. takze... takze tak.

ahink

Kvety zla..
aj ta ista kniha moze byt vykladana rozne od roznych ludi a pritom je to ta ista kniha dej myslienky a sto ludi sto nazorov. Neviem ci chapes o com teraz pisem. A myslis si ze muz gynekolog nemoze byt dobrym gynekologom len preto ze je muz a miesto vaginy ma penis? Myslis ze psychiater nemoze rozumiet svojim pacientom len preto ze sam netrpi na psych.problemy? A takto by sa dalo pokracovat do aleluja..
On pisal o svojich pocitoch a nie ze to uz skutocne skusil. To ako keby niekto povedal ze nelubi jest hadov a pritom ich nikdy nejedol a pripravene chutia ako kuracinka. No ide o to..ze pokial sa nebozkaval nemiloval nesexoval s muzom tak dovtedy..atd.
Kolkym zenam sa pacia ine zeny a nemusi to byt nic sexualne ci robit z nich hned lezby ci bisexualky..

Kvety zla

ahink:

"Zdravím, mám 21 a som gay. Postupne som na to začal prichádzať v puberte, možno ešte skôr. Dievčatá ma nikdy nejako nebrali, skôr som sa díval na chalanov, ani som neuvažoval o priateľke..."
"Keď že som už o tom presvedčený, tak rozmýšľam, že by som sa priznal kamarátom a rodičom, ale mám strach, že ako na to rodičia zareagujú."

no fakt ze to znie uplne ze o svojej orientacii pochybuje... ty si mala uz sex so zenou? ak nie, ako vies ze nie si lesbicka? poviem ti tajomstvo, homosexuali si nemusia nic s osobou rovnakeho pohlavia vyskusat na to aby vedeli ze su homosexuali. a tvoj argument "sama mam znamych gayov" neznamena ze nemas absolutne skresleny pohlad na situaciu, asi by si sa s tymi "gay kamaratmi" mala viac rozpravat.
A preco by to mal pred kamaratmi tajit? Ved ho snad poznaju a su to normalni ludia. No a chcela by si sa ty kamaratit s niekym kto ta nebude mat rad len kvoli tomu aka si, aka si sa narodila? Za nieco co nemozes?
Co sa tyka rodicov, ja som napisala prakticky to iste co teraz argumentujes ty... ale v tvojom prvom prispevku pises "Myslis ze tvoji kamosi hovoria rodicom ake maju priatelky a co s nimi robia atd?" teda neviem z akeho prostredia pochadzas ty, ale ja svojim rodicom hovorim o svojich vztahoch, o tom aki su moji partneri ludia, a myslim si ze nepovedat to by bolo zvlastne. ved su to moji rodicia a maju pravo vediet o mojom zivote a s kym ho zdielam. nehovorim im aky super mame sex, ale ved to by im nehovoril ani Tiberius...
A dalsia veta z tvojho prveho prispevku: "Ty to riesis akoby si vynasiel nieco za co by si mal dostat nobelovu cenu" fakt, porozpravaj sa s tymi svojimi "gay kamaratmi" na temu preco je coming-out potrebny pre psychicku pohodu jedinca.
Takze tak. To si napisala v svojom prispevku zle. :) Ocividne si pisala o niecom o com nemas ani paru.

ahink

Kvety zla...co som napisala zle? Vo svojom uvodnom prispevku pisal neurcito akoby si len myslel ze je gay a este s muzom realne ani nebol nemal vztah sexualnu skusenost s rovnakym pohlavim. Nic som nepisala proti gayom...sama mam medzi nimi dost znamych a ok s nimi vychadzam.
Prave kvoli nazorom ake su v nasej spolocnosti som sa ho pytala naco to bude vesiat rodicom a kamaratom na nos? Aby prisiel aj o tu htstku kamosov co ma? Rodicia su vacsinou taki ze aj ked nieco tusia..radsej to nahlas nechcu pocut a zatvaraju pred pravdou oci. Ma 21r asi este zije u rodicov a naco zbytocne medzi nimi navzajom zvacsovat napatie? Ide len o logicke argumenty co moze ziskat a co stratit. Ak bude samostatny sebestacny je ine zit si podla svojich predstav tuzob snov

anka 89

A na co sa priznavat s tvojou orientaciou kamaratom,zmeni sa nieco na tom .Mozno aj ano niektory sa ti postupne odsudzia a rodicia budu sklamany a vystaveny sprostym reciam okolia .Ublizi im to ,mysli na nich ,nie ze by sa za teba hanbili si ich syn ,ale spolocnost je kruta este nevyspela.Tak sa neunahli.

Kvety zla

cauko Tiberius. uplny suhlas ze co ti ostatni napisali su totalne koniny. preco nikto nikdy nepovie heterosexualovi "a vies na isto ze si hetero? skusil si to niekedy s chalanom? ak nie, ako vies ze by sa ti to nepacilo?" pripadne sa nikto nepyta heteraka-panica ci si je isty ze je hetero... ugh.
co sa rodicov tyka - byvas este doma? studujes? si na nich financne zavisly? ak si odpovedal na jednu alebo viac otazok "ano", priznavat sa im so svojou sexualnou orientaciou moze byt este priskoro. hlavne nevies ako zareaguje tvoj otec - moze ta vyhodit z domu a narobit ti problemy. jasne, mozu obaja zareagovat uplne fajn ale zatial... by som im to nehovorila. nie preto ze by si mal nieco skryvat/tajit, je super ze si sa s tym vysporiadal, ale zatial to vediet nemusia.
ak vies ze kamarati budu v pohode, tak im to kludne povedz. zacni jednym-dvoma najblizsimi. je dokonca vcelku mozne, ze im to uz nejako doslo predtym.
dalsia rada - ak mas co i len malu moznost, tak chod von. nemecko, rakusko, francuzsko aj velka britania, no dokonca aj cesko maju ovela otvorenejsi pristup k homosexualite atd. ak nie, tak pripadne aj na slovensku je to vo vacsich/zapadnych mestach jednoduchsie, ako napriklad bratislava.
a este par poznamociek pre ostatnych co napisali komenty - homosexuali su fyzicky schopni mat sex aj s osobou opacneho pohlavia. mnohi dokonca maju deti. a nie kazdy homosexual je automaticky "nadrzany" z kazdeho naheho chlapa ktoreho vidi, tak ako nie je kazdy hetero hned paf z kazdej zeny.
a asexualita nie je celibat. citajte ludia, cely internet vam je k dispozicii, preco sa nevzdelavate?

Tiberius

Rena: Si myslíš, že keď bola povinná vojenská služba, tak, že tam neboli homosexuáli alebo že ich to preorientovalo? Čo sa týka orientácie, tak človeka nezmeníš, sú to všetko nezmysli. Nič v zlom, ale to je pekná kravina, čo ste napísali.

Chcel som len napísať to, že mám strach to povedať rodičom a ich následnej reakcie. A áno "ahink" problém s tým mám, keď, že sa pýtam tu. Kamaráti by to zrejme pochopili (dúfam), teda ak nežijú v stredoveku. Ale vaše narážky voči mojej osobe si môžete odpustiť... Ja som vám nič neurobil, ani s tým, aký som, som vám nič neurobil, tak neviem, prečo sa do mňa navážate za niečo, s čím som sa zrejme už narodil. Homosexuálom som sa nestal len tak z piatka na sobotu. Už v puberte som sa díval po chalanoch a zaujímali ma viac, ako ženy. A áno, s chalanom som už niečo mal. Ale keď vidím, že ako sa k tomuto všetkému staviate a celá naša spoločnosť, tak zrejme budem mať problém...

rena333

chod k psychiatrovi isto ti pomoze,
ale za to moze vlada ze to tu takto kolabuje, keby nerusila povinnu vojensku sluzbu kde sa muzi stali muzmi
a nie muzi sa v poslednej stavaju zenami a zeny muzmi

uz nech je konec sveta lebo o chvilu same AIDS sami pedofil ... co nas to len caka