Travenie tukov a dalsie problemy

Príspevok v téme: Travenie tukov a dalsie problemy
tuktuk

Dobrý deň,
mam par otazok.. trapi ma zápach z úst, nič hrozné, ale je, je to z trávenia určite, bral som doplnok kyselin a aj enzymy (rastlinne), nepomohlo, skusim este pankreatin. Ide o to, že moje telo vylucuje maz, tuk, viac ako by asi malo. TZN. : mastí sa mi plet, chrbat, z nosa a z okolia si viem povytlacat pekne tukove hrudky, na hlave stvrdnuty tuk detto. Co sa týka týchto akože "kozmetických" problemov, to neriesim, lenže ma napadla taka vec, že ak zle travim tuky, tak bude moje telo prebytocny tuk akto vychadzovať von??? za travenie tukov je vraj zodpovedny pankreas, čiže to moze zo sebou suvisiet,zle travenie vdaka pankreasu, nasledny zapach z ust, a tie kozmeticke problemy. Ide o to, že hladam čo moze byt v mojom tele zle, že mi takto travi, inak, ja nemam ziadne traviace problemy (naduvanie, atd) jedine ten zapach a obcas grgam po jedle, ale grga cela moja rodina (poviem to tak vtipne) a nikomu nepachne z ust. zuby atd mam ok, viem že to je trávenie, lebo po jedle sa mi robí aj biely povlak na jazyku (ten povlak nie je kandidozny!)..niekedy viac niekedy menej, podla toho co zjem a ako mi to "sadne".. v ustach mam ako keby sucho, aj ked mam sliny, neviem to opisat..dakujem za postrehy

[zruseny35]

Telo je ako auto-motorček.Lenže ked donho nedáš to čo potrebuje,ale naleješ vodu s pieskom,asi velmi nenaštartuje a nikam sa nedostaneš.
Doležite je čo ješ,nehladaj "čo závadneho máš v tele " alebo "prečo tie tuky mas takto "..
Sucho v ustach može byt tým,že nepiješ dostatok tekutín,-nastáva pomalá dehydratácia.Piť=hydratovať dostatočne telo je piť 1-1.5l čistej vody/čajov (bez cukru) Denna max.spotreba cukru v tele je 10 čajových lyžičiek.
Jedávaš do toho všetkeho ešte sladke?-toto ťa " vysúša" a sladke (to je cukor naviac v tele) sposobuje ten kyslastý zapach.Sladene vody a čaje,ho sposobuju tiež.
Skus prejst na "neutrálenejšiu stravu"-jedna zelenina surova /denne,nejest to sladke,piť dostatočne-telo sa upraví,na to netreba nemocnicu :) a šupni do tej vody(neperlivej minerálky-napr.Lucka) 1000mg C-vitamínu -"nakopne ťa" energicky aj imunitne.Nebudeš trpieť somarinami ako nadcha,chrípka..
Dalsí velmi doležitý vitamín je B-vitamín všetky druhy-skus ten z lekárne,(b-komplex forte-su "v kope ",alebo droždie v tobolkovej forme)
Ten povlak, je tým zvýšeným príjmom cukru,stačí si jazýček umývať kefkou,rano- večer so zub.pastou-do týždna-dvoch ho budeš mať ako babätko :)
To " prdkanie" sposobujú bublinkove vody a koreniny v jedle (sol a paprika sladká sa neráta)a cibula a cesnak-niekomu aj varený cesnak alebo na oleji opraženy vadí.
Ak by si mal problem s pankreasom-mal by si už minimálne "lahku cukrovku " .V pankrease sa vytvára a trávi inzulín,nechci nan ochorieť! :)Plus sa v nom vytváraju imunitne potrebne latky.Ak by ti pankreas napr. pri silnom naraze niečo poškodilo,človek umrie.
Celkovo na trávenie pomáha užívanie chlorelly (na muža 30tbl./ den-musíš si počkať na zelenu stolicu,vtedy vieš že to učinkuje).Ale ked ju budeš brať,ten b-vitamín už brať nemusíš-je v nej obsiahnuty.
Vela zdravia želám :)