Otehotnieť s Duphastonom

Príspevok v téme: Otehotnieť s Duphastonom
mufffinka

Ahojte,
chcela by som sa poradit s tymi, ktore brali Duphaston, aby im pomohol otehotniet.
Mam nizky progesteron. Na odporucanie gynekologicky beriem Gynex. Okrem neho mi predpisala lekarka Duphaston, ktory som brala 2 mesiace. Z odberu krvi mi vysiel po mesacnej pauze od Duphastonu opat nizky progesteron, tak mi predpisala na nasledujuce 3 mesiace. Bohuzial, pocas brania Duphastonu som na odber nebola, cize nemam predstavu, o kolko mi ho dokaze zvysit.
Duphaston mam brat od 16. po 25. den cyklu. Menstruaciu mam pravidelnu (vdaka Gynexu), cize ovulaciu mam 14. den cyklu. Nie je mi jasne, ako mozem bez progesteronu otehotniet pocas ovulacie. Nevychadza mi to. A v pripade, ze sa nam to nejak podari, tak po 25. dni progesteron klesne, nemozem potratit, kym mi nejaky test ukaze, ze som tehotna a menstruacia bude meskat?
Ma s tym niekto skusenost? Tiez vam radil lekar brat Duphaston od 16. dna cyklu? Existuje nieco lepsie ako Duphaston? Beriem aj vitamin E a kyselinu listovu. Mam cerstvych 26 rokov a sme obaja zdravi. Nechapem, preco mam take nizke hodnoty progesteronu...
Velmi pekne dakujem vopred za postrehy, rady a tipy :)

mufffinka

tak este ma neposlala na vysetrenie priechodnosti vajecnikov a ovulaciu. Ani mi nepovedala, ze by som mala to dat vysetrit. Chystam sa zmenit doktorku, ale az ked otehotniem, lebo ta, ku ktorej planujem ist, je statna (a bolo mi vysvetlene, ze berie iba uz tehotne zeny). Prave preto som zalozila temu, lebo ja uz mojej doktorke neverim. Musim si to vsetko pozistovat sama. Na spermiogram manzela poslala, aspon to. Ani o kyseline listovej mi nic nepovedala. Nasla som si to sama na nete. Beriem vitamin E a kyselinu listovu kazdy druhy den. Obaja sme prestali aj fajcit pred 4 mesiacmi, uz by sme mali byt cisti (okrem pluc, samozrejme). Vsade sa pise o strese, ale nemozem si dovolit odist z prace len tak, ze chcem byt tehotna :) Noelani, co este tebe radili na gynde? Umele oplodnenie nenavrhovali? Moja na mna uz aj s tym vybehla...ako citam vsade, nizky progesteron sa da riesit, len by som bola rada, keby mi niekto poradil...

Noelani

Citujem :Je dôležité aby užívanie prípravku bolo vykonávné pod odborným dohľadom a monitorované laboratórnymi testami, pretože príliš vysoké dávky progesterónu môžu mať vedľajšie účinky ako zmeny nálady, depresie, zadržiavanie vody v organizme, nárast hmotnosti, alebo aj abnormálne či chýbajúce menštruačné krvácanie (pseudogravidita - “falošné tehotenstvo”).

Noelani

Každý liek a doplnok má svoje vedľajšie a nepriaznivé účinky. A keď chceš otehotnieť tak radšej kokteily nemiešaj. Ja som sa to môjho gyndu pýtala a povedal že buď jedno alebo druhé. Rng keď to nemáš odskúšané tak túto tému radšej nechaj na skúsené ženy

RNG

Nuz kedze existuje prirodzeny progesteron, ktory nema ziadne skodlive vlastnosti,nevidim ziadny dovod na branie chemickej nahrazky s hromadou skodlivych postrannych ucinkov.

Noelani

Môžem sa spýtať čo všetko ( vyšetrenia ) vám už robili? U môjho máme spermogram kt je v poriadku a u mňa Vďaka duphastonu a mastodynon mám pravidelnú menš. Clomiphen mi nepomohol lebo ten nepasuje s mojimi liekmi ktoré beriem. Tak uvidím čo bude ďalej. Ale 1 kolo mám už za sebou bolo to 2012

Noelani

Môj gynda mi dal kyselinu listovú a rozmýšľam nad femibion ale to sa musím ešte opýtať kvôli tomu že mám aj štítnu žľazu

Noelani

My este na tom pracujeme. Čakám kedy dôjdu chrámy a idem do nemocnice na vyšetrenie. Ja by ale na tvojom mieste nič nemiesala pretože to môže mať zlé účinky na duphaston a to druhé. Aj doplnky môžu mať a maju nepriaznivé účinky! Ja by na tvojom mieste na tom čo gynda hovorí.

mufffinka

Dakujem pekne vsetkym za rady. Moj nizky progesteron riesime uz 8 mesiacov a kedze mi nic lepsie ako gynex a duphaston lekarka neporadila, zacinam mat pocit, ze si musim dalsi postup zistit sama. Obaja sme zdravi, ostatne hormony mam v poriadku, len ten progesteron je zalostne nizky. Posledne tri vysledky (odber kazde 2 - 3 mesiace): 0,47, potom 0,67 a naposledy 1,5. Skusala som aj riasy (spirulina, chlorella, jacmen), Macu a upravit stravu (strukoviny, ovocie, zelenina, med, ryby), ale to mi nepomohlo. RNG, uz som si objednala progesteronovy krem z netu. Mozem ho natierat popri uzivani duphastonu? Pri najblizsej navsteve sa spytam na odporucane lieky, Noelani. Prosim ta, ako ste sa vy dopracovali k babatku? Zaujima ma tvoj pribeh :)