Veterina

Príspevok v téme: Veterina
SofFfFi

Dobry vecer, ja mam taku otazku..vlastne radu som 3.na GVPT a nikto mi nevie pomoct ako sa rozhodnut od decka som chcela byt veterinarka no rodicia ma odhovaraju a chcu aby som sla na pravu do BA ze vraj je to jedno z najtazsich studii no ked ja mam velky cit pre tie zvri milujem ich a viem ze v tomto povolani by som sa nasla moc by ma to bavilo zato podla rodicov by som mala ist na pravo lenze mne sa nechce bifľovať nejake zakony uz len teraz ked si to predstavim to bude riadna nuda a dala som si aj volitelne predmety spolocensko-vedny no je to zabijak a neskutocne nezazivne uvazovala som ci si nemam zmenit na poslednu chvilu kedze idem byt uz coskoro v maturitnom rocniku ake si dat seminare ci si nechat alebo ist za svojim snom chemia ma bavila vzdy no teraz mame dost aj taku zvlastnu profesorku ktora nevie moc vysvetlovat a neviem ci by som to vsetko dobehla preto potrebujem radu ako sa samerat ci sa uz vykaslat alebo risknut to ci sa tam vobec na jednu z tychto vysok dostanem :( :( :(

Biela Kobra

Ahoj. V prvom rade, nechoď na školu kvôli rodičom. Ak ťa nebaví bifľovanie naspamäť, právo nie je pre teba, a okrem toho, dnes vychádza zo škôl x právnikov a robia všetko možné, pretože toľko voľných pracovných miest nie pre tento odbor nie je...
Druhá vec je ale tvoj sen stať sa veterinárkou. Je to krásne povolanie, ale musíš zvážiť, či máš nervy na to, aby si zvládla aj druhú stránku mince: chirurgické zákroky, labáky, prácu so stolicou zvierat, ošetrovanie zranených zvierat, pričom zranenia sú niekedy veľmi drastické, opakované cisárske rezy u vyrodených drahých feniek, pretože ich majiteľ zarába na štencoch, a v neposlednom rade uspávanie zvierat - nielen chorých, ale takých, že sa proste majiteľ rozhodne, že ho už nechce... A tiež, práca veterinára je skôr rehoľa ako zamestnanie, lebo budeš na telefóne 24/7, hlavne kým si budeš budovať klientelu, budeš vstávať v nedeľu o tretej ráno a utekať na ambulanciu, lebo ti zavolá klient, že jeho psovi prišlo zle. Tak si to ešte dobre premysli, kým máš čas.