Nesamostatnost

Príspevok v téme: Nesamostatnost
PetkoM

Mam priatelku, ktora je podla mna v urcitych veciach dost nesamostatna, aj ked su to uplne trivialne zalezitosti. Spolieha sa na mamu, ze to za nu vyriesi a zisti. Napr. povie mame nech zavola doktorovi, ci tam je, aby sa zbytocne neprehnala, ako keby si nevedela sama zavolat. Ona povie, ze sa hanbi. Ma aj starsiu sestru, ktora robi presne toto iste. Dost mi to prekaza, aj som jej to povedal, pretoze byt zavisly na mame ohladom takychto veci, to mozu byt tak deti a nie vyse 23 rocne baby.
Ja som dost samostatny narozdiel od mojej priatelky. Dokazem si vybavit X veci sam. Ano som Vaha, tak sa potrebujem niekedy poradit s niekym napr. aj mamou, ale zakladne veci dokazem vybavit aj sam.
Ste aj vy taki/take?

PetkoM

ked spominas toho chlapa - ja mam napr. tiez taku mamu, co mi neustale vyvolava, co robim, co som mal na veceru na obed na ranajky. a dost mi to lezie na nervy. ako niekedy ked som doma, tak mi pripravi jedlo atd. aj nalozi, ale napr. jej nevyvolavam s blbostami, nech mi vybavi toto a hento, hlavne ked si to viem vybavit sam. skor ma niekedy stve, ked sa do mna steluje

0vecka

ja poznam takeho 35 rocneho chlapa... a nevim imho je to chyba vo vychove... a pravdepodobne je to tam kde je matka nezdravo naviazana na dieta....