Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Psychika je problém

Príspevok v téme: Psychika je problém
snehuliatko

Ahojte, mala by som dotaz.. myslíte, že je veľa užiť naraz 4 tabletky Xanaxu 0,5mg? Obvodná mi predpísala jedno balenie 0,5mg, vraj brať 3x denne, ale naša obvodná s prepáčením vie prd a neviem, čo na poste doktorky vôbec robí (zase určite jeden z kúpených titulov)...ale k veci.. xanax som nechcela brať dlhodobo, iba občas, ked na mna prišli slabé chvílky, tak som si dala, no jedna tableta mi nezaberala vobec, tak som si začala dávať po dve, to už som aspon malinku zmenu pociťovala, ale stále to nebolo ono, stále tam nejaká tá úzkosť bola.. dnes som mala opať od rána stavy úzkosti a depresie, preto som ešte pred odchodom do práce užila dve tablety a ďalšie dve som si po príchode do práce čo je cca polhodina, dala znovu, teda dokopy som užila 2mg a musíme povedať že sa cítim oveľa lepšie.. žiadny stav úzkosti, trochu som mimo ako keby som vypila dva poháre vína emoticon ale cítim sa veľmi fajn, akoby som nevnímala žiadne problémy... pred týždnom som bola na mojom prvom sedení u psychologičky, ktorá ma so stredne ťažkou depresiou odporučila ku psychiatričke, kde by mi nasadli lieky, nakoľko trpím aj nespavosťou.. myslíte, že lieky by mi mohli pomôcť, cítim, že bez ich pomoci sa asi najbližšiu dobu nezaobídem a rada by som viedla normálny život bez úzkostí a depresií, ktoré u mňa trvajú cca pol roka... v utorom mám ďalšie sedenie, kde ma už asi pošle o poschodie nižšie na psychiatriu,, napriklad, tak rada by som si spravila vodičak, ale nemam na to vobec odvahu, panika len čo na to pomyslim a viem že by som to nezvladla.. možno za pomoci nejakych liekov by som sa dokázala uvoľniť a viacej si dôverovať, nakoľko teraz som predvečena žeby som ten vodičak nedala.. myslíte, že tabletky niekedy môžu skutočne človeku pomôcť, aby mohol viesť plnohodnotny život? dlho som sa tomu vyhbala a aj návštevu psychologičky som mesiace odkladala, pretože som sa bála a zároven hanbila k nej objednať, že som už ako 21 ročná nezvládla svoj život.. a to som viedla ešte pred rokom skvelý život, bez problemov a starosti, starala som sa o seba, o svoje telo, mala som krásnu, štíhlu a pevnú postavu a teraz, som behom 4 mesiacov pribrala na váhe 10 kíl, nakoľko depresie mi prerástli do záchvatového prejedania a samozrejme zo svojej nešťastnej postavy upadám do ešte vačších depresií a začínam sa aj vyhýbať spoločnosti..niekedy som chodievala jedlo vyvrátiť, no teraz som už v takom štádiu, že ani to ma už nebaví a kašlem na to, teda sem tam to urobím, pre "lepší" pocit.. takže pre zhrnutie, trpím PPP a stredne ťažkou depresiou.. a neviem ako z toho von, je to kolotoč kde si jeden den zmyslim že to zvládnem sama, bez akejkoľvek pomoci psychologa či psychiatra a liekov, no po chvíli nastuúpia opäť depresie a niekedy aj tie najhoršie myšlienky.. prešla si niektorá z vás niečím podobným a dostala sa z toho a vedie teraz plnohodnotný život? Ďakujem za seriozne odpovede..

snehuliatko

je to zaujímavý článok, ale popravde, nejakosa s ním nestotožňujem, pretože neviem čo hľadať pozitívne na depresii a úzkosti, ako sa píše v článku, neviem čo mi do života dala a miliónkrát radšej by som žila bez nej...čeliť sa jej snažím dlho, no zatiaľ sa nedarí...neviem, niekedy si hovorí, že by som tu radšej ani nebola a toto všetko neprežívala.. niekedy mi dokonca celý svet príde nereálny a neskutočný...

snehuliatko

ved áno, aj ja som pristúpila samozrejme najskor na dalšie sedenie, pretože mi psychologička povedala, že navrhuje dve riešenia a to prve je, že by som hned šla k psychiatričke a druhe že pridem o dva tyždne na dalšie sedenie,, tak som samorejme pristupila na dalšie sedenie ..idem tam v utorok tak potom sa už uvidí... samozrejme, ma neteší ak mi opať navrhne liečbu liekmi, ale ak to má pomôcť, tak som rozhodnutá na to pristúpiť, pretože tak dlhú dobu žiť bez chuti do života s depresiami, nechuťou byť medzi ľudmi a premáhaním sa, aby som sa napr v práci nezložila, dá ozaj zabrať a už mám čím dalej tým menej síl

monika555

ved ale ja som zažila ... a pokial su u teba nevyhnutne lieky tak ich ber len si nemysli ze vyriesia tvoje problemy.. to musis sama, za pomoci liekov pokial inak nejde.. ale musis hladat cestu aj inym sposobom, mam za sebou sedenie u psychatra, niekolko terapii viem o com vravim

snehuliatko

monika555 - nie vždy si žiaľ človek dokáže pomôcť aj sám.. skúšala som to dlhé mesiace a výsledok nulový, je mi dokonca ešte horšie.. tiež by som najradšej do seba nepchala žiadnu chémiu, ale ked už máš myšlienky, že ťa nebaví tento život, že v ňom nemáš žiaden zmysle, nič ťa nebaví, všade chodíš s nechuťou a pretvaruješ sa, ako ti je fajn atď... tak vtedy už nie je hriechom dopomôcť si k lepšiemu životu aj tabletkami.. tiež som si kedysi hovorievala, že nechápem, ako ľudia môžu mať nejaké psychické problémy, bed všetk oje to predsa v hlave a všetko človek zvládne aj sám..až kým som to nezažila na vlastnej koži a ešte aj zažívam.. už som názor zmenila a ozaj pplatí pravidlo, kto nezažije, nepochopí..

monika555

ja som mala dost velke uzostlive stavy a nezobrala som ziadny liek nikdy a da sa s tym bojovat, resp. zvladnut to aj bez toho a ver tomu ze taky pocit ti ziadny liek neda:) skus sa nato pozriet takto....lebo uzivanim liekov sa len viac a viac zamotavas...

snehuliatko

xanax - takéto množstvo som užila prvýkrát, pretože s liekmi ešte nemám veľké skúsenosti, okrem voľnopredajných teda, tých som poskúšala množstvo ale to sú všetko samozrejme bludy... začala som tým xanaxom, ktorý ako píšem, mi trocha pomohol, ale aby som sa cítila ozaj dobre, tak som skúsila dnes užiť 2mg naraz a musím povedať, že to ozaj pomohlo, úzkosť ozaj ustúpila, ale začala som sa cítiť veľmi unavene a malátne, spala by som a som trochu nesústredená :D inak sa cítim ozaj fajn, nič ma momentálne netrápi.. xanax pravidelne neberiem, brala som ho vždy len keď som cítila úzkosť no a dnes som ho dobrala, pretože další už nemám, ale v utorok idem ku psychologičke a dúfam, že tá ma už pošle k psychiatričke, ktorá mi niečo predpíše, aby som sa cítila konečne lepšie...

monika555 - tých spúšťačou bolo pravdepodobne viacej a preto ani neviem prísť na skutočnú príčinu, určite s tým však má súvislosť môj stroskotaný vzťah, kde som bola pod veľkým psychickým nátlakom, hoci som to nedávala najavo, ďalej neskôr sa objavila PPP a začiatok bulímie, ktorej som našťastie neprepadla, teda stal osa to len párkrát možno zo 8-10x a teraz to už nerobievam.. ďalej sa to začalo nejako kopiť aj v domácnosti, otec prišiel o pravidelný príjem, sestre sa taktiež rozpadol dlhoročný vzťah a teda celovo bola u nás doma dusná atmosféra, nič nám nevychádzalo...

xanax

Tak ja mam skusenosti s Frontinom ale to je to iste. 0,5 mg je najmensia davka a 2mg uzit naraz je vhodne, ked mas velmi silne krcovite uzkosti. Inak to neskusaj a ani s kombinaciou alkoholu. Ja som to vyskusal a je to super reset. Ked som sa prebral z deliria citil som sa taky odlahceny a v dobrej psychickej nalade. Az na to, ze v tom deliriu som popachal vela neslusnosti za ktore som sa hanbil.
Neber Xanax pravidelne, mozes ziskat zavyslost. Ber ho len vtedy, ak citis uzkost !

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Psychika je problém - Fórum - ZDRAVIE.sk