Mam pit a zaradit sa alebo ostat zase sama?

Príspevok v téme: Mam pit a zaradit sa alebo ostat zase sama?
natalia178

Ahojte, ako kazda ina trieda tak aj my pojdeme na koncorocny vylet na 2 dni, no a spoluziacky a spoluziaci samozrejme hned rozoberali kto a aky chlast zoberu, tipujem ze uz hned prvy den, teda vecer sa vsetci ozeru, no a mna ked sa pytali, ze ci budem pit tak ja som povedala ze urcite nie a tak oni pregulili ocami, ze ako fajn, tak si nepi ale budes sama, tak to mysleli, pretoze ani na prvom vylete som nepila a bola som sama ked vsetci isli pit viete, no a tak trochu sa obavam, oni ma vyradia z kolektivu za to, ze nebudem pit, zas sa budem tak blbo citit, ze ja budem sama a oni sa tam budu bavit, to akoze mam si vypit len pre to aby sa so mnou bavili? Ale ja nechcen pit, ale oni to nechapu, budu ma dotoho tlacit ale ja proste nechcem. Riesim to preto, lebo vzdy ja som ta vystrcena z kolektivu, vlastne ani neviem aku radu chcem tymto od vas... Mozno mi povedzte ci mam pit aby som bola v kolektive alebo byt sama sebou a nerobit to co nechcem ale na druhu stranu budem sama cely vylet a budem cumiet na nich ako sa bavia...

Deria

Nemyslim, ze je to iba kvoli tomu, ze nechces s nimi pit. Uz sama si spomenula, ze si introvert. Ten dovod vidim skor tam. A zrejme sa nesmejes na kazdej sprostosti, nuz a to im nevonia. To pitie bude uz len plus na to. Okrem toho ich asi stve, ze ten alkohol nepotrebujes k tomu, aby si dokazovala, tak ako oni, aki su uzasni. Ak nepojdes s nimi, zazelaj im s usmevom peknu zabavu a nedaj na sebe znat, ze si smutna, ze nejdes. Ak by si s nimi predsa isla, mohla by si sa zabavat aj bez alkoholu ale to by ta pravdepodobne stalo vela namahy, to uz musis sama vediet, co je lepsie. No pit, v ziadnom pripade to nerob a to uz vobec nie kvoli niekomu. Bud rada, ze neholdujes alkoholu.

sis44

Bud sama sebou. ja tiez nepijem. Ani na oslavach. To ze sa nebudes bavit ked nebudes pit je blbost. to ti hovorim z vlastnej skusenosti :p vzdy hovorim ze nemusim pit aby som sa bavila. Mam take kamaratky a spoluziacky, ktore to chapu ze nechcem. A ludia, ktorym to prekaza, tych neries. Pravy kamarat by ta mal mat rad taku aka si :) Ked nechces pit tak nepi, nepodriaduj sa ostatnym. A urcite ta nevylucia z kolektivu. Ked piju tak bud s nimi ale nedaj si napriklad. Aj tak sa da :) Krajsie baby su tie co na kazdom rohu nevracaju. A z ust im nesmrdi po cigaretach. Ale kazdy je iny a m rad nieco ine :)

natalia178

No mate pravdu, su len dve moznosti a ja nechcem byt ako oni, kracat so stadom, zrejme to bude uz tak, ze ostanem sama, mozno to tak ma byt, opite zeny su inac hnus, vsak 15 rocne spoluziacky v 1. rocniku grcali po dvore no hnus, vlastne mozem byt rada, ze ma to nevtiahlo...

Delete

Vyradia ťa aj kvôli pitiu, fajčeniu, fetovaniu, aj keď sa dobre učíš...vždy ťa spoločnosť vyradí kvôli niečomu čo nerobíš spoločne so spoločnosťou. Vždy väčšina pohltí jednotlivca ak nie je dostatočne silný. A ak aj silným bude tak časom ostane bez spoločnosti alebo si nájde takú, ktorá ho už neodsúdi a nevyradí,

Máš dve možnosti...nájsť si inú spoločnosť pri ktorej sa nebudeš cítiť menejcenná alebo ísť svojou cestou úplne sama. Neexistuje kompromis ako ti tu možno ľudia poradia. Je len buď...alebo v živote a ty sa musíš rozhodnúť.

Azzael

Kvoli pitu vyradena z kolektivu... toto ma celkom dost sere, nechapem kto nakecal vsetkym tym hlupym oveckam ze chlast je cool (myslim ich ne teba)... Celu strednu som skoro nepil a som tu, a ver mi ze aj teraz ked pijem tak sa s alkoholom nebavim, ty ozrany ludia su potom trapny, maju plane reci vychvaluju sa, baby su lahke... Na druhy den sa mi vzdy vsetci hnusia, a oni sa este vychvaluju ake to je cool ze si nic nepamataju... Na mna osobne alkohol posobi uplne inak ako na ostatnych... ked druhy uz hovoria inou recou mna mna pada smutok, zbystruju sa mi zmysly a zacinam rozmyslat o zivote...

natalia178

No ono ja nie som vyradena z kolektivu normalne ja sa bavim s babami z triedy a oni so mnou, proste sme v pohode, ale iba na vylete a ja som si to vsimla, proste som nechcela pit tak ma nechali alebo je to uz tak, ze ja som nevedela co mam robit, proste oni sa smiali a ja som nemala naladu sa smiat... No a samozrejme, ze ma pitim radsej mat nebudu a preto pit ani nebudem, vlastne mi uz chyba len 1 rok skoly + tento polrok a som vonku a uz nikdy nikoho z nich nestretnem, len sa citim proste blbo ked oni sa smeju a ja si nemam snimi co povedat... horsie je aj to, ze som introvert a neni mi lahke nadvazovat priatelstva tak zlahka a komunikovat tiez...

salalalalala

tak na ten vylet nechod. ak s tebou nie su kamarati len preto lebo nepijes, tak taki ludia si nezasluzia ani aby si sa nad nimi zamyslala. zacni chodit na nejake kruzky a najdi si kamaratov, ktori maju rovnake zaujmy ako ty

odpovedam

to, ze ta vyraduju z kolektivu nema nic s pitim. asi v nich nevyvolavas dost respektu. ale vezmi si, ze kolki sa v puberte spravaju ako idioti. ver mi, ze pitim ta o nic radsej mat nebudu. nerob, co nechces.