Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Veganstvo a akne, prosim o radu

Príspevok v téme: Veganstvo a akne, prosim o radu
Teatea2

Ahojte,

Chcela by som vas poprosit o radu - najma tich,ktori maju skusenosti s veganstvom, prip vegetarianstvom, prechadzanim na neho, alebo priamo s akne. Uz dlho nejem kurcata, i ine maso,u ktoreho nemam aspon aku taku istotu,ze je bez antibiotik a volne chovane. Ci ide o kurca,teliatko,kravu atd. Bravcove som nekonzumovala uz cez cca 4 roky. Posledny mesiac som sa zacala stravovat vegansky,najma ma k tomu viedlo moje akne, ktore uz mam asi 4 roky... A nie a nie sa ho zbavit, napriek zdravej strave, kozmeticke, koznej, testom na alergie, celiakiu, intolerancie, napriek cinskym bylinam, Jonasovym kuram, Bachovym kvapkam... Atd,to je prve co ma napada,co som skusila... Po mesiaci veganstva sa citim unavenejsia, maso mi priznam sa chyba,aj ked som ho konzumovala predtym max 3 krat do Tyzdna... Cim dlhsie som vegankou, tym akoby som mala viac ba maso chut. Nepocitujem ziadne zlepsenia. Tiez sa snazim jest soju obmedzenejsie -kedze som pocula ze ma vplyv na hormony, no vyhnut sa jej uplne neda. Rozhodla som sa to skusit len z dovodov pre seba - chcela som zistit ci sa nebudem citit lepsie, zdravsie, pripadne ci sa mi nezlepsi akne. No zatial nic.

Co si o tom myslite? Je to prilis skoro? Mam este vydrzat? Alebo mi telo hovori,aby som s tym prestala?

Dakujem pekne, prajem pekny vecer :)

mjanik

akne-daj si preliečiť trávenie akupunktúrou a stravuj sa normálne,lebo ti chýba výživa,nepodliehaj módnym trendom sú nebezpečné!!!!

RNG

Acne sa tvoria tak, ze sa znicenymi oxidovanymi a polymerizovanymi najma polynenasytenymi, tj vysychavymi olejami zapchaju mazove kanaliky a tak sa pod kozou vytvoria hrcky naplnene tymi tukmi a sebom a tie nakazene mikrobami z povrchu koze zacnu hnisat.
Medzi vyluckami su nielen samozrejme tie rozne oleje a tuky, ale aj materialy co chce telo vyhodit cez kozu. A yeda nakazy ako napr candida, ktora tvori rozne toxiny v tele zhorsi acne, lebo telo sa snazi jej toxiny vyhodit aj cez kozu.
Ludia, tj generacie ludi, co nejedli znicene rastlinne tuky nepoznali a dosial nepoznaju acne

soleil

Na veganstvo nie si pripravena. Ak ti "chýba" mäso tak sa netyraj. Otazne je ci ti naozaj chyba alebo tvoje telo reaguje tak ze si si zakazala nieco a tvoja mysel ti teraz vytvara taketo problémy.
Maso nepotrebujes, soji sa da vyhnut uplne, je to len na tebe co spravis. Akne si vyliecis len co si das do poriadku creva. Pravdepodobne v nich mas bordel. Nie, urcite. Takze bud si daj posty s klystirmi alebo same klystiry, alebo si daj par dni na stavach ale imac si creva nevycistis. Ak chodíš na velku menej casto ako jes -(cize jes 3krat denne a kakas len raz denne) tak ti to v crevach hnije a to sa moze prejavit aj akne.

sweater*

ako pisem, treba hladat dlhodobejsie riesenie. ak to nechces vysadit zivocisne kvoli nicomu inemu nez akne, vratis sa opat k jedeniu masa... cize to dlho nevydrzi. suhlaism ze mlieko, cukor a obilniny su skodlive avsak cukor v ovoci neradim k tomu. ako pise fleur, kazdy reagujeme inak, snaz sa jest zdravo dlhodobo, alebo experimentuj, kazdopadne si myslimz e akne ti zmizne za rok,dva ci tri. ja som mal hrozne akne, od 14-15, fakt strasne, este v 19-20 to iste a teraz uz je to prec takmer uplne

Fleur-de-lis

hmm, vegánstvo podľa mňa nie je cesta k čistej pleti. Ako lacné mäso zdraviu asi veľmi neprospieva, ale akné súvisí veľmi aj s inými vecami - procesmi v tele, a tie sú vyvolávané najčastejšie obilninami, cukrom a mliečnymi výrobkami.
Mne sa po mesiaci na paleo stravovaní vyčistila pleť na tvári, dekolte a ramenách (po vyše 10rokoch akné...) A mäso som teda jedla (lacné mäso nie, ale tiež to nebolo z ideálneho chovu, to ani náhodou). Celiakiu nemám.
No skúšaj, už ako chceš, ja nie som odborník, ale čítala som more článkov, aj odborných, a vyskúšala som to na vlastnej koži, takže ja som o negatívnom vplyve obilnín, cukru a mliečnych výrobkov presvedčená. Proste si s tým ľudský organizmus nevie veľmi dobre poradiť.
Mäso dnes tiež nemá najlepšiu kvalitu, ale ja ho na paleu jem viac ako rpedtým a pleť je predsa čistá. Každý reagujeme individuálne...

Teatea2

Ahoj sweater*,

Praveze ja sa snazim jest co najpestrejsie :)...
A prave kvoli tim hormonom som zacala s veganstvom. Mam 19.

Co by si odporucil? :)

sweater*

ak mas stravu chudobnu na ziviny samozrejme ze sa mozes citit unavena. s veganstvom clovek vydrzi len ak to robi kvoli zvieratam a planete a naozaj to tak chape a citi. vyhnut sa soji uplne da, je to vec volby a ci ma vplyv na hormony? o tom su furt spory. len trosku hlupe je ze ludia si myslia ze mlieko co je telesna tekutina urcena pre mladata neobsahuje hormony alebo vajcia to iste, jako aj jedenie mrtvol. k tomu veganstvu, ak to robis len pre akne, nemyslim si ze ti to pomoze, a hlavne pokial nemas jedalnicek bohaty akurat si privodis problemy. jaka si stara?

Teatea2

Ahoj _meno,

Dakujem oekne za reakciu :)

Ono, ide o to ze ja som uz asi na cca 2 roky vysadila uplne kravske mlieko a vyrobky z neho, rafinovany cukor, psenicnu muku, vyprazane, sladkosti... Vsetko nezdarve,co da snad da zjest.
Po roku co to nepomohlo,som skusila toto veganstvo :) Takze uz neviem co vysadit... Vodu sa snazim pit okolo 2 l denne, tiez striedam bylinne caje. robievam si zeleninove a ovocne stavy, z casu na cas smoothie.
Uz som schudla za ten mesiac dve kila - a to som celkom stihla,takze aj preto uvazujem o skonceni veganstva. Viac chudnut nechcem totiz :/ vravela som si ze pod 50 kg nepojdem, a uz teraz mam 48,8 :(

_meno

ahoj Teatea2

telo sa zbavuje vsetkeho vsetkymi cestami - to ze sa ti tvori akne, to je prejav ze do tela davas nieco co telo vylucuje.

inak povedane skusila si pridavat do seba mnoho veci (obmedzit maso, vonkajsia starostlivost o kozu) .. problem je vsak v tom co robis (nie v tom co by si mohla pridat).

tot moj nazor, nieco co davas do tela telo vylucuje nepotrebuje to prave naopak zbavuje sa toho.

mozes to skusit aj ocistnejsie, daj si post, pi vela vody a jedz naozaj malinko a uvidis ak akne zmizne uz je menej bordelu v tele.

vela stastia Teatea2 :)

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Veganstvo a akne, prosim o radu - Fórum - ZDRAVIE.sk