Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Slovensko vs. zahraničie

iwett200

ďakujem za vaše komenty...no s tou nemčinou je to komplikovane keďže som sa vždy učila len anglicky. Nemčinu neovládam ...ale tak možno by som skusila nejaky kurz ...neviem nie som ešte 100 percent rozhodnuta či odisť. Mám to tak 50 na 50 :/

sweater*

par rokov nazad to tuna rozdavali ako na beziacom pase, dokonca sa po nejakej dobe dali odkupit za smiesny peniaz ako u nas za komancov, ale uz to zatrhli lebo ked sa sem nahrnulo moc nas cudzincov, zacali s tym vychcavat (odkupili a predavali za bezne ceny) uz su nato dlhe cakacky a prisnejsie pravidla a uz sa nedaju odkupit. zvlastne ze tych domacich to nenapadlo zneuzivat...

Noelani

aha az tam si. no a tu je aj taka moznost ze si mozem podat prispevok na zivobytie ale tu su uz hranice urcene. sice aj tu sa na tie byty cakaju ale ani nemusi. ja ked som sa tam zahlasila za mesiac mali pre mna byt ked chces väcsi tak cakas dlhsie samozrejme...

sweater*

v skotsku. aha tak chapem uz. to aj tuna maju tie byty od uradov za facku ti co su tu uz dlho resp. rodiny a zaziadali si o ne.

Noelani

ty si asi v anglicku nie? ja som v rakusku. a tu existuju byty kt.mas od mesta a tie su lacnejsie ako tie sukromne. moj manzel dostal byt od svojho otca a on platil 220 euri a ked zomrel a moj manzel to prebral plati nadalej 220 euri a za plyn platime 30 a 40 euri a mame 3 izbovy byt

sweater*

vdaka. no tak samozrejme to zase nieje. v meste kde byvam ja stoji 2 izbovy byt 750-800 libier na mesiac a to este elektriku/plyn si platis samostatne. a to je uplne obyc. byt, dakedy aj v dost spatnej kondicii. sak taka cena co platis prenajmu je na slovensku, jak mozes platit tak malo???

Noelani

Ono je to takto ze ked ona chce ist do zahranicia povedzme napr. do Rakuska prve co ona musi ovladat je nemecky jazyk to je samozrejme. Aby vedela komunikovat aby pochopila ludi co hovoria. Po druhe ona ked chce tu v Rakusku pracovat musi si svoje vzdelanie dat nostrifikovat t.z. uznanie cudzieho diplomu aby mohla tu v Rakusku pracovat. Ona musi tuto nostrifikaciu aj pozitivne zlozit. Bud bude musiet este robit prax v nemocnici alebo zlozit skusky a az potom ked to ona zlozila dostane potvrdenie ze moze svoju pracu vykovanat ako DZS v rakusku. Co sa tyka bytu ked ma stastie tak si pre seba najde 1-2 izbovy byt kt.stoji okolo 200 eu ( my platime 220 ) a platba u zaciatocnikov vyzera od 2070 do 2960 euri a potom od 2670 do 2960 euri. Takze na zivobitie jej ostane. Co sa tyka prace Dipl.VS sa hladaju priam vsade a ona ma moznost pracovat v nemocnici, u lekara v ordinacii alebo v mobilnych zariadeniach...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Slovensko vs. zahraničie - Fórum - ZDRAVIE.sk